Şimdi Ara

## 2GB GDDR3 Bellekli 9800GX2 ve 1GB GDDR3 Bellekli 9600GT Yolda ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.635
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2 gb ram bence de gereksiz ama gerekliliğinden ziyade olaya pazarlama şekli olarak bakmak lazım. hala çoğu insan ekran kartında sadece ram e bakıyor.
  • Ekran kartının üstüne ram slotu koysalardı bir de Yetmeyen olursa diye

2 GB ram gereksiz ve gerçekten de yüksek fiyatlı olur. Nvidia'nın yapmaya çalıştığı şey Intel'e tek yüksek fiyatlı ürünün onda olmadığını göstermek galiba
  • quote:

Orjinalden alıntı: CeOfFuture

2 gb bellek
    tek kelime ile luzumsuz

@Tuğer arkadaşımızı ancak keser bence..
  • quote:

Orjinalden alıntı: tımestop

quote:

Orjinalden alıntı: KYSER

9600GT için 1Gb belleğin bir anlamı olmaz..Çünkü GPU yeterince güçlü değil..64sp var sadece..112 veya 128 gibi boytlarda sp olmalı GPUda ki o kadar bellek verimli kullanılabilsin..

Fakat 9800GX2 belki 2GB belleği çok yüksek çözünürlüklerde kullanabilir..Bunu iyi akıl atmişler GPU lar çok güçlü..Gecikmenin nedenlarinden biri bu olabilirmi acaba..Tek nedeni bu olmaz tabide..

9800x2 ile 3780x2 kapışma testlerini cok merak ediyorum yaaw

• quote:

Orjinalden alıntı: unknownartist

quote:

2 gb bellek
    tek kelime ile luzumsuz

@Tuğer arkadaşımızı ancak keser bence..

istesede 2gb yi dolduramaz bencede....

• quote:

2 gb bellek
    tek kelime ile luzumsuz

Yerden göğe kadar haklısın. Hem israf hem göz boyama.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: santanio

Yeni seri kartlar çok hızlı geliyo ciddi anlamda teknolojiye yetişemez oldum. daha 2 ay önce 7800 gtx yerine 8800 gt ye geçmiştim. Gerçi oyun teknolojisini incelediğimizde aslında bu grafik işlemcilerinin oyunların detay ve hızına yetişemediğini görmekteyiz. Benim aklıma takılan soru şu. Bu kart üretici firmalar gerçekten oturup şuanki performansın üstüne 5-10 kat daha güçlü ekran kartı üretemeyeceğimi. Bakıyorumda en fazla 1,5 katı gibi minik minik artışlar var. Başka kafamın takıldığı konu bu 1.5 katı performans artışına bizlerin aman tanrım hıza bak deyip ağzımızı açıp bakmamız. Bu düzeni destekler gibi ürünleri sürekli alıp satmamız. sizlerinde yorumlarını beklemekteyim

Şuan da o kadar çok katılıyorum ki kelimeler yetmiyor...Ben iki sene 6600 kullandım.Arada 3 ay 8600GTS kullanmıştım ama her neyse...

2 sene 6600 kullandım ve yetersiz olduğu kanaatindeydim ve 8800GT aldım onun yerine.Fakat dediğin gibi bu ufak performans artışları,gözümüzün doymaması,kısa süreli veya uzun süreli pc güncellemelerimiz tam da bunları üreten firmaların ekmeğine yağ sürecek cinsten.Aslında harika bir konuya değindin.

Ayrıca bir konuda daha sana katılıyorum...Bir anda 5-10 kat arttırırlarsa en az 7-10 senelik pazarlarını kaybetmiş olurlar.Bunun kademe kademe yapmaları onları zenginleşmesine bizlerin fakirleşmesine yol açıyor ne yazık ki.Ama tabiiki bunları söylüyememe rağmen bende PC'mi her iki senede bir güncelliyorum.Çünkü günümüzde PC kullanıyorsanız,en azından düzenli olarak ilgileniyor,oyun oynuyor ve bu tarz işlerle uğraşıyorsanız,yaptığınız güncelleme en fazla 2 sene sizi götürür...Ama belirttiğim şartlar altında

Ve evet ne yazıkki bu düzenin bir parçası olmuşuz ve sektördeki kuruluşlardan biri buna dur demedikçe bence böyle gidecektir...Belki bizim ürünleri almamamız da etkili olur diyorum ama onca insanı nasıl yönlendirirsiniz ve ikna edersiniz ki?
    arkadaşlar yorumlarınız süper benimde bi düşüncem var. bence ati ve nvidianın elinde 13980gtx gibi modelelr var ayrıca intelinde 16 çekirdekli modelleri ve 24 cacheli işlemcileri var ve bize 3 yil sonra yansıtacaklar mantıklı düşünsenize ellerinde 8800 gtx ile oyun yapmiş olsalar 3 ghz 2 çekirdekli 4 mb cache e sahip olan işleci ile yapmiş olsalar oyun o ozelliklerde full detail 16x aa 8af olmalıdır tamamen herşey ama hersey aklınıza gelen herseyin full oldugunu düşünsenize.ama oynatamiyoruz yani birileri onlara destek veriyor çok yüksek sistemler ile destek sagliyor ki bu yüzden eeşşek gibi sistem kursak bile 1600x1200 de 4 af 2aa ile 39 fps alınıyor crysiste 3870x2 kartlarda anlatabildim dimi* yani bu ürünler aslında yni çikmadi.1 yil öncesi elleridne vardi.olmamiş olsa crysisi nasıl bu ozelliklerde yazabilirlerdi maillerinizibekliyom ciddi bi konu. huseyinmutlu89qhotmail.com

• quote:

Orjinalden alıntı: BARKU

full hd lcd lerde oyun oynamak için 2gb bellek yararlı olur.Normal monitörler ve zamane oyunları için 2gb gereksiz bence

full hd lcd lerde oyun oynamaktan kastını anlamadım hd destekleyen oyunmu war ben hd özelliği sadece filmlerde kullanılabiliyo die biliyodum...
  • nvıdıa kartlarda bellegın performansa etkısını gösteren bır konu vardı fx57 ye aıt. Orada 512 den sonra performans düşüşü görünüyordu. Tıpkı eskı kartlarda 128 ,256 bellek performansları gıbı. 2gb oldukça manasız gıbı şu anda.
  • Yaw benim ram sayısı 2gb adamlar 2gb ekran kartı yapıyor sonumuz nereye gidiyor(kamyonla uçurumdan uçmayalım da)
  • quote:

Orjinalden alıntı: mkidd

quote:

Orjinalden alıntı: santanio

Yeni seri kartlar çok hızlı geliyo ciddi anlamda teknolojiye yetişemez oldum. daha 2 ay önce 7800 gtx yerine 8800 gt ye geçmiştim. Gerçi oyun teknolojisini incelediğimizde aslında bu grafik işlemcilerinin oyunların detay ve hızına yetişemediğini görmekteyiz. Benim aklıma takılan soru şu. Bu kart üretici firmalar gerçekten oturup şuanki performansın üstüne 5-10 kat daha güçlü ekran kartı üretemeyeceğimi. Bakıyorumda en fazla 1,5 katı gibi minik minik artışlar var. Başka kafamın takıldığı konu bu 1.5 katı performans artışına bizlerin aman tanrım hıza bak deyip ağzımızı açıp bakmamız. Bu düzeni destekler gibi ürünleri sürekli alıp satmamız. sizlerinde yorumlarını beklemekteyim

Şuan da o kadar çok katılıyorum ki kelimeler yetmiyor...Ben iki sene 6600 kullandım.Arada 3 ay 8600GTS kullanmıştım ama her neyse...

2 sene 6600 kullandım ve yetersiz olduğu kanaatindeydim ve 8800GT aldım onun yerine.Fakat dediğin gibi bu ufak performans artışları,gözümüzün doymaması,kısa süreli veya uzun süreli pc güncellemelerimiz tam da bunları üreten firmaların ekmeğine yağ sürecek cinsten.Aslında harika bir konuya değindin.

Ayrıca bir konuda daha sana katılıyorum...Bir anda 5-10 kat arttırırlarsa en az 7-10 senelik pazarlarını kaybetmiş olurlar.Bunun kademe kademe yapmaları onları zenginleşmesine bizlerin fakirleşmesine yol açıyor ne yazık ki.Ama tabiiki bunları söylüyememe rağmen bende PC'mi her iki senede bir güncelliyorum.Çünkü günümüzde PC kullanıyorsanız,en azından düzenli olarak ilgileniyor,oyun oynuyor ve bu tarz işlerle uğraşıyorsanız,yaptığınız güncelleme en fazla 2 sene sizi götürür...Ama belirttiğim şartlar altında

Ve evet ne yazıkki bu düzenin bir parçası olmuşuz ve sektördeki kuruluşlardan biri buna dur demedikçe bence böyle gidecektir...Belki bizim ürünleri almamamız da etkili olur diyorum ama onca insanı nasıl yönlendirirsiniz ve ikna edersiniz ki?

+1. İkinizin de ağzına sağlık (veya ellerinize herneyse)

• ya beyler bütün yorumları okudum ve size bişi soracağım. ''gpu su az olduğu için 2 gb çok gereksiz bence'' gibi bi yorum var bnm anlamadığım bir ekran karı alırken öncelikli bakmamız gereken değeri nedir?? bit değerimi mb değerimi gpu sumu neyi??? yani mantıklı bi bakışla kıyaslama yapmamız için ekran kartlarının hangi değerlerine bakmamız ve 'bu gereksiz'' - ''bu çok fazla'' - falan gibi kendi kararımızı vermemiz gerekir????
  • quote:

Orjinalden alıntı: leventcepken

ya beyler bütün yorumları okudum ve size bişi soracağım. ''gpu su az olduğu için 2 gb çok gereksiz bence'' gibi bi yorum var bnm anlamadığım bir ekran karı alırken öncelikli bakmamız gereken değeri nedir?? bit değerimi mb değerimi gpu sumu neyi??? yani mantıklı bi bakışla kıyaslama yapmamız için ekran kartlarının hangi değerlerine bakmamız ve 'bu gereksiz'' - ''bu çok fazla'' - falan gibi kendi kararımızı vermemiz gerekir????

dostum ekran kartlarını özellikleri otoyola benzer...düşün ki 6 şeritli bir yol var...2 km sonra yan yollarla beraber 10 şerite çıkıyor..sonra boğaziçi köprüsüne geliyorsun, yol 3 şerite düşüyor...yani trafik..yani darboğaz dediğimiz olay...

yani ram-gpu hızları-bit bunların hiçbirisi tek başlarına birşey ifade etmiyor..hepsinin optimum düzeyde olması gerekir..

• quote:

Orjinalden alıntı: p@l@

quote:

ya beyler bütün yorumları okudum ve size bişi soracağım. ''gpu su az olduğu için 2 gb çok gereksiz bence'' gibi bi yorum var bnm anlamadığım bir ekran karı alırken öncelikli bakmamız gereken değeri nedir?? bit değerimi mb değerimi gpu sumu neyi??? yani mantıklı bi bakışla kıyaslama yapmamız için ekran kartlarının hangi değerlerine bakmamız ve 'bu gereksiz'' - ''bu çok fazla'' - falan gibi kendi kararımızı vermemiz gerekir????

dostum ekran kartlarını özellikleri otoyola benzer...düşün ki 6 şeritli bir yol var...2 km sonra yan yollarla beraber 10 şerite çıkıyor..sonra boğaziçi köprüsüne geliyorsun, yol 3 şerite düşüyor...yani trafik..yani darboğaz dediğimiz olay...

yani ram-gpu hızları-bit bunların hiçbirisi tek başlarına birşey ifade etmiyor..hepsinin optimum düzeyde olması gerekir..

biraz daha açıklarmısın

• quote:

quote:

quote:

biraz daha açıklarmısın

Herşeyin fazlası zarar, hepsinden ne çok olcak ne az, orta

• quote:

Orjinalden alıntı: viper17

quote:

quote:

quote:

biraz daha açıklarmısın

anladım teşekkür ederim. yani hepsi birbirine orantılı olarak nekadar yüksek olursa okadar iyi oluyo.. dorumu ??

• Rakamlar iddalı hele bi gelsin bakalım...
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: viper17

quote:

quote:

quote:

biraz daha açıklarmısın

anladım teşekkür ederim. yani hepsi birbirine orantılı olarak nekadar yüksek olursa okadar iyi oluyo.. dorumu ??

aynen öyle

• 9800GX2 ALICAM GTS AZ GELMEYE BASLIYINCA
  • gereksiz diyen arkadaslarımız bir çoğu bence alacak bu ekran kartını. 2 gb sonuçta. şimdiden para biriktirmek lazım.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.