Şimdi Ara

28.02.2024 MİLLETİN EEEOFİSTANBULUN 2 YILDIR SÖYLEDİKLERİNE GELMESİ HAKKINDA [AN KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazılım hakkında dediklerimi forumun müdavimleri bilirler.

Bu adam boşuna İÜ EE seçmedi

Aynı sıralamaya Anadolu'da ceng yazanlar muhtemelen birkaç seneye asgari civarına işe girerken vlsi alanında ilerleyen EEEOFİSTANBUL 4 asgari başlangıç sonrası sektörün öncü firmalarında kariyer basamaklarını teker teker çıkacaktır

Siz şimdi muhtemelen bu dediklerimi de kulak ardı edeceksiniz

50k yapan adam mı yönetici olacak dediklerinizi duyar gibiyim

Bu işler öyle olmuyor

Bu suralamadan öyle bi tercih yaparsın ki 20k ile gireceğin bölümden daha isabetli olur

Muhtemelen bu sene ceng ve EE sıralamaları yakınsayıp 2 3 seneye EE cengi geçecek

Ceng inşaat ayarına gerileyecektir.

• Google’a vlsi yaz linkedin profillerini incelesene bi 

• Bana mı diyon bunu
  • İlk 30 k içinde ee>ceng bence de ama 30 k dan sonrası için hala ceng daha avantajlı. Bilkent Odtü ee deki cengaverlerle nasıl rekabet etmeyi düşünüyorsun, söylediğin alanda genelde savunma sanayii istihdam ediyormuş onların da işe alım politikası belli yks sıralamasını dikkate alıyorlar , özellikle ankaradaki top ünilerin bariz avantajı var istatisiklere bakarsan. Anadolu'daki ceng mezunu bir şekilde yeteneği ilgisi varsa güzel bir iş bulabilir hala çünkü talep fazla ve okulun önemi ee kadar yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D0117FFD8 -- 29 Şubat 2024; 0:5:21 >
  • İster İÜ de oku ister ODTÜ bilkentte okulda zaten sadece temelini alıcan o dersin
    Kendin odaklanmazsan okuldakiyle kalırsan zaten nerde okursan oku
  • Abicim testinin başına geçer misin

Haziranda konuşuruz bunları yaptığın sıralamaya göre bölüm seçerken

• communicationengineer C kullanıcısına yanıt

adamların hepsi odtü itü mezunu masterları var ve 3.7+ ortalamalılar. O kadar başarılı olsam aselsan’da çalışmam. 

• Vlsi sırf orda mı var sence

Diğer firmalara da baktım onlar da hep aynı tip. Sadece bi tane iüç ee mezunu gördüm ama o da aselsan’da değil ortalaması yüksek masterı da itü’den.

yüksek hedef yani.

Burası yks forumu sınava hazırlanan hiç kime yorum yapmasın diyorsan başka foruma aç konunu  

• Yav madem sınava hazırlanan adamın EE ceng hakkında nasıl bi bilgisi olabiliyor o zaman
  • Infernix kullanıcısına yanıt

Okul 2018 de iüc oldu

İlk mezunları 2023 de verdi anlayacağın

Sence de normal değil mi bu durum

Ki sadece senin bulduğun kişi o

hala bakıyorum dediğin alanda çoğu kişi itü mezunu ve ortalamaları 4.0’a yakın.

Tamam sınava hazırlananların yorum yapmaması gerektiğini düşünüyorsan başka foruma aç konunu sen anlatacaksın biz de dinleyecek miyiz sadece  ayrıca söylediğim şeyleri söylemek için ne ceng ne de ee okumama gerek yok ben senle teknik bir konu tartışmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D0117FFD8 -- 29 Şubat 2024; 0:13:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D0117FFD8

Tamam sınava hazırlananların yorum yapmaması gerektiğini düşünüyorsan başka foruma aç konunu sen anlatacaksın biz de dinleyecek miyiz sadece  ayrıca söylediğim şeyleri söylemek için ne ceng ne de ee okumama gerek yok ben senle teknik bir konu tartışmıyorum.

Üniye gidenlerden de bu forumda

Yks ile alakalı konulara daha çok odaklan bence

Bu konulara sınavdan sonra da bakabilirsin aldığın puana göre

• Dayı diğer konuda yazdık zaten bu işin raconu itüde okumak
    İTÜ mezununun bol olması normal firmalar da İTÜ de genelde zaten

la dediğin alanda sadece itülüler çalışıyor. Koç mezunu da olsan ekmek yedirmezler o alanda. Çete olmuşlar. Başka şeye yönel.

• Olm nasıl ceng de EE de okumana gerek yok
    Bilgin yoksa nasıl oluyor da fikrin olabiliyor bu konularda
    Ben şimdi "200k sıralamaya kadar maden mühendisliği 200k dan sonra jeoloji mühendisliği daha mantıklı" desem mantıklı olur mu sence
    Neden çünkü bu bölümlerde okumadığımdan dolayı bi bilgim de yok
  • Dayı boş konuşmuyoz heralde İTÜ ye gidecen vlsi istiyosan
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.