Şimdi Ara

27'' Monitör mü Yoksa TV mi Tecrübelerimle kararsız kaldım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İlk olarak Samsung 24'' FULL HD monitör kullanıcısı idim.

Daha sonra kendime 32'' bir TV aldım ve PC ye bağladım. Otomatik olarak 60HZ gördüğünden ekran görüntüsü beni büüklüğü göre tatmin etmedi. Oyunlarda ve Videolarda sıkıntı olmamasına rağmen forumlarda ki yazı kesintileri ve glow lar canımı sıktı ve satıp yerine 27'' Philips Monitör aldım.

Aradan az bir zaman geçti ve monitörün 32'' e göre olan küçüklüğü benim canımı sıktı :) Bu arada da ekran piksel hataları ile dolunca canım sıkıldı ve servise gönderdim. Philips 'in o kadar müthiş bir yetkili servis i var ki rünü 1 aydır gönderemediler ve bende ürünü artık istemediğimi ve para iadesi yapılmasını söyledim

Şimdi hepten sıyırdım ve 42'' TV alıp bilgisayara bağlamayı düşünüyorum.

Ama tabi son anda dev bir buz dağıyla karşılaşmakta var toslamayalım yani

Siz ne dersiniz sizce ne yapmalıyım.

• monitör ve tv ikisi farklı kulvarlarda size hangisi uyarsa onu alın bende 27" monitör alırken arkadaşlarım tv almam da ısrar etti 42" tv 1080p 27" monitör 1440p ben gidip monitör aldım sizin için önemli olan kriter nedir ? ekranın büyük olmasımı ? benim için önemli olan çözünürlük ve birçok baglantı girişi olmasıydı buda işime yaradı yani
  • uzun suredir monitor olarak 32" tv kullanıyorum,
    ne zaman tv nin başından kalkıp bir monitorun karşısına geçsem gözlerim bayram ediyor ki TVm çok ileri bir seri olmasına rağmen.
  • 42 inç televizyonu al dursun o,bir de ufak 21" full hd monitör al normal kullanım için,senin için en ideal çözüm gibi.Ya da bir tablet al internete ondan gir oyun ve film için tv yi kullanırsın.Ya da çok ağır oyun oynamıyorsan pc yi sat 42 tv yi al bir de dizüstü al,film ve oyun için yine tv yi kullan ,internet için laptop un ekranı yeter zaten.
  • 3 24 inch monitörle eyefinity yap hocam durumun el veriyorsa internet kafelerin bazıları 19 inc monitörlerini satıyor 2. el 6 tane al 6 lı eyefiniti yap hem çözünürlük hem keyif hemde uzay mod çokk süper bir görsel şov yaparsın bence

27'' Monitör mü Yoksa TV mi Tecrübelerimle kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rootin -- 26 Aralık 2012; 17:25:59 >
  • Bence benim monitörden almanı tavsiye ederim eğer 1.500 TL bütçeniz varsa .
  • benq v2210 monitörum var,

pc'yi panasonic 42" p42vt20e televizyonuma bağladım, ekran boyut olarak tabi kocaman
    AMA görüntü kalitesi olarak kesinlikle monitörü tercih ediyorum.

koca ekranda fps oyun oynamak çok zevkli olur diye düşündüm ama görüntü kalitesi monitöre göre kötü
    her zaman monitorü tercih ediyorum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.