Şimdi Ara

26 kilo verdim, hala devam... 120>94

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
3
Favori
109.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşteyim o yüzden uzun uzun yazmıyacağım. 179 boy ve 120 kiloyum. 1 aydır çalışıyorum meslek öğreniyorum. 11 yaşımdan beri hayatımı karartan bu kilolardan kurtulmaya karar verdim. Kilo yüzünden askerlik bile yapamadım. (muayenede 132 geldim ve çürük raporu verdiler) Üni okuyacaktım yarım bıraktım. Bi kaç işte çaliştım sevmedim çıktım. Şimdi kuzenin torna atölyesinde tornacılık öğreniyorum diğer yandan da çıkişları kpss kursuna gidiyorum ilk hedefim sınava kadar (23 eylül) 99 kiloyu görmek.

edit: ilk hedefi 1.5 ay öncesinden yakaladım. şuan 98 kiloyum kasıma kadar 90 kilo olup seneye ideal kiloma düzgün bir vücud ile ulaşmayı hedefliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muskeder -- 18 Eylül 2012; 15:57:02 >

• Kardeşim göbeği falan nasıl eriteceğini araştırıp kendin öğreneceksin ama sana ilham kaynağı olması için bu linki veriyorum:)

http://www.bod****tr.com/vbforum/18-ayl-k-de-im-t38645.html?t=38645
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEXONİA_

Kardeşim göbeği falan nasıl eriteceğini araştırıp kendin öğreneceksin ama sana ilham kaynağı olması için bu linki veriyorum:)

http://www.bod****tr.com/vbforum/18-ayl-k-de-im-t38645.html?t=38645
    ... olan yere b.o.d.y.f.o.r.u.m.t.r yaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEXONİA_ -- 9 Nisan 2012; 14:00:22 >
  • şuan işte teldeyim eve gidince bakarım. dün 4kişi bi asansöre bindik asansör çıkamadı. Bida kilo vermeden asansöre binmem
  • quote:

Orijinalden alıntı: muskeder

şuan işte teldeyim eve gidince bakarım. dün 4kişi bi asansöre bindik asansör çıkamadı. Bida kilo vermeden asansöre binmem
    Forumdan biri diyetle 3 ayda 25 kilo verdi hatta diyet listesinide yayınlamıştı.Diyetisyen gitmek şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Son of Hades

Forumdan biri diyetle 3 ayda 25 kilo verdi hatta diyet listesinide yayınlamıştı.Diyetisyen gitmek şart.

Alıntıları Göster
    Pilav ve meşrubatı kes, iki ay sonra yine görüşelim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoOLMuSTi

Alıntıları Göster
    Bir ay dolmadan 10 kilo verdim. Günde tek öğün yiyerek yaşıyordum neredeyse, sabah kalkınca birkaç bir şey atıştırıp okula gidiyordum. Okuldan gelip yemeğimi yiyordum güzelce, sonra gün boyu spor ve derslerle uğraşıyordum. Akşam olunca da karnım acıkmadan uyuyayım diye erken yatıyordum. Saat 8'de uyuduğum oldu. Sonuçta vermek istediğimi verdim, boy 1,79 ve kilo 64. Sen de bu tarz bir yolla rahatça verebilirsin. Ama unutma, aç kalmadan, acı çekmeden istediğini elde edemezsin, önce bir bedel ödemen gerekli. Bir de spor çok önemli, ben koşu bandında harcadım kendimi bir ay.

• quote:

Orijinalden alıntı: F355 Challenge

Bir ay dolmadan 10 kilo verdim. Günde tek öğün yiyerek yaşıyordum neredeyse, sabah kalkınca birkaç bir şey atıştırıp okula gidiyordum. Okuldan gelip yemeğimi yiyordum güzelce, sonra gün boyu spor ve derslerle uğraşıyordum. Akşam olunca da karnım acıkmadan uyuyayım diye erken yatıyordum. Saat 8'de uyuduğum oldu. Sonuçta vermek istediğimi verdim, boy 1,79 ve kilo 64. Sen de bu tarz bir yolla rahatça verebilirsin. Ama unutma, aç kalmadan, acı çekmeden istediğini elde edemezsin, önce bir bedel ödemen gerekli. Bir de spor çok önemli, ben koşu bandında harcadım kendimi bir ay.

Alıntıları Göster
    hızlı kilo vermenin pek sağlıklı olmadığını biliyorum. acelem yok sınava 5.5 ay var ama şunu söylemeliyim ben fazla yemek yiyen biri değilim. hatta az bile sayılır, hareketsiz olduğum için kilo aldım. normalde hantal değilim ama üşengecim ne bileyim tek çocuk olduğum için rahat büyüdüm biraz, ondan olsa gerek.
    yürümeyi koşmayı seviyorum ama şimdiye kadar kilolar izin vermiyordu. son 1 aydır bayaa yürüyorum 3-4 kiloda verdim. yürümenin koşmanın çok faydası var ama karın bölgesindeki yağları eritemiyorum. gerçi 120 kiloyum her yerim yağ anasını satıyım karını eritsek nolur yağ fıçısı gibiyim

• şuan 112kiloya düştüm. 6da işten çıkıyorum 7de ders başlıyor eve dönüş 11i buluyor. 1.5 aydır dershaneye gidiyorum 1kez asansöre bineyim dedim asansör tekledi ve 45gündür 10kat merdiveni tabanvay çıkıyorum. Sabah ve akşam yemeğinde ekmeği tamamen kestim sayılır. Öğle yemeğinde iş yerinde malesef ya ekmek arası yada pıde yemek zorundayız. Bunda da ekmeği yarıma düşürdüm. Yani boğazdan baya kıstım genelde aç dolaşıyorum :) arada dondurma gibi kaçamaklar oluyor tabi.
  • 8kilo vermişim ama göbekte pek bi değişme yok. Önceden 58 beden giyiyordum şuan 56 rahat hatta 54 bile olabilir. Kemerde 2diş ufaldı ama göbek aynı göbek anlamadım ben bu işi görende baya kilo vermişın diyor
  • quote:

8kilo vermişim ama göbekte pek bi değişme yok. Önceden 58 beden giyiyordum şuan 56 rahat hatta 54 bile olabilir. Kemerde 2diş ufaldı ama göbek aynı göbek anlamadım ben bu işi görende baya kilo vermişın diyor
    Tebrikler. kilon daha da düşer inşallah. bende şu videoları izleyip diyet yapıyorum:

ayrıca şu iki videoyu da öneririm:

25 gündür bu hareketleri yapıyorum. diyetle birlikte 7 kilo verdim. belimdeki incelme ve sıklaşma gözle görülür biçimde ortaya çıktı. çok değil üç video 1 saat sürüyor.

Diyetim ise şu şekilde:

videoları hergün saat 13:00 ila 15:00 arası (önce önder saraç, sonra aeobic videosu en son da karın kası. ısınmadan yapmamak gerekiyor.) ne aç ne tok karnına yapman gerekiyor. yani yemek yiyip üzerine rehavet çökmemeli veya aç karnına yapmamalısın.
    diyette öyle ahım şahım bir şey değil. ilk olarak nefse hakim olmak önemli. abur cuburu, dondurmayı kafandan silip atman lazım. bu diyeti gerçekten yapmak istemelisin. şeker, tuz, nar eşkisi bunları da asla tüketmiyorum.

sabah kalktığında aç karnına 1 bardak suya 1 şeker kaşığı ELMA sirkesi. karıştırıp kafaya dikiyoruz. biraz tiksindirici ama işe yarıyor.

sabah kahvaltısı: (07:00 - 09:00 arası geçmemeli)

1 dilim kesebildiğin kadar ince kepekli (organik ,hazır değil) ekmek
    avcunun içi kadar beyaz peynir
    1 küçük bardak şekersiz çay. ( haftada 1 gün meyvasuyu)
    1 tane haşlanmış sarısı beyazı pişmiş yumurta
    5 tane yeşil yağsız tuzsuz zeytin
    1 tam domates ve 1 tam salatalık.

öğlen (12:00 13:30 geçmemeli)

1 tabak yoğurtlu makarna (1 tabak alıp içini makarna ile doldur ve sadece o makarnayı haşla fazlasını değil)
    öğlen mutlaka 1 kase yoğurt
    yarım tabak yağsız, tuzsuz pirinç pilavı
    avuc içi kadar haşlama et
    balık ( tam prosiyon 700. gr geçmemeli)
    avuç içi kadar tavuk göğsü
    mercimek çorbası (evdeki en ufak kase ile)

öğlen yazdığım yemekleri karışık yazdım. yani hepsini bir oturmaya yemeyeceksin. atıyorum bugün yoğurtlu makarna yediysen diğer gün pirinç pilavı ve 1 kase yoğurt. yani yukarıda yazdıklarım bir haftada farklı farklı yediğim şeyler. kola asla yok.

ikindi (16:00 17:00 arası)

bu arada farklı şeyler yiyiyorum.
    1 tane yeşil elma
    1 avuç badem
    1 avuç fındık
    1 kase nestle nesfit. (normal kase açlığına göre)
    1 tane kiwi
    5 adet kuru kayısı
    1 avuç leblebi

Yukardaki ikindi vakti ise bünyenin aç kalmaması için. saatleri öyle bir ayarlamalısın ki bünye sürekli çalışmalı. yine aynı şekilde ikindi yiyeceklerini bir oturmaya yemiyorum. pazartesi 1 avuç bademse salı günü tek bir elmadır. leblebi inanılmaz tok tutuyor ve acıktırmıyor. sarı leblebiyi öneririm. çayları şekersiz içemem dersen rulo halinde satılan tarçın kullanabilirsin.

Akşam yemeği de aynı öğlen yemeği gibi. orada yazanlardan birini yiyebilirsin. ama ben saat 20:00 dan sonra asla bir şey yemiyorum. acıkırsam 1 elma belki veya 1 kiwi. o yüzden ikindi vaktinde yediğimiz ara öğün bende akşam yemeği olarak geçiyor.

iki yıldır bu şekilde forma giriyorum. bu şekilde 2 ayda 15 kilo verebiliyorum. bu metobolizma ile alakalı birazda. bünyen hemen kilo alıp hemen veriyorsa sende de işe yarayacaktır.
    unutmadan son olarak. gün boyu sürekli su içmen şart. yaklaşık 5 litreye yakın su içiyorum.

Not: bir arkadaş yaptığım diyeti özel mesajla sormuştu ona pm atmıştım. pmdeki cevabı kopyaladım. kilo vermek isteyenler bir hafta denesinler, hiç olmazsa bir hafta test edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: frenzy

bi uygulayalım bakalım :)
    Sabah kahvaltısını bende öyle yapıyorum ama öğlen ve akşam çorba yada hafif bi yemek işte +yoğurt yada salata olarak yapıyorum ara öğün yoktu bende neyse
    bide bu saatler çok önemli mi acaba.Akşam 6-7den sonra yemek yemiyorum ama sabah öğlen yemek saatleri bende epey farklı :)
    Şu sirke olayı metabolizmayı hızlandırmak için bildiğim kadarıyla, olumsuz bi yanı varmı acaba aç karna sirkeli su içmenin
  • quote:

Orijinalden alıntı: aeson01

quote:

Orijinalden alıntı: frenzy

bi uygulayalım bakalım :)
    Sabah kahvaltısını bende öyle yapıyorum ama öğlen ve akşam çorba yada hafif bi yemek işte +yoğurt yada salata olarak yapıyorum ara öğün yoktu bende neyse
    bide bu saatler çok önemli mi acaba.Akşam 6-7den sonra yemek yemiyorum ama sabah öğlen yemek saatleri bende epey farklı :)
    Şu sirke olayı metabolizmayı hızlandırmak için bildiğim kadarıyla, olumsuz bi yanı varmı acaba aç karna sirkeli su içmenin

Alıntıları Göster
    askerlikten yırtmışsın işte, daha ne dert ediyosun ki, güzel bi program yap kendine ya da kıy paraya diyetisyene git ve kurtul kilolarından. kurtulduğun askerlik de yanına kar kalsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: jrbatu

askerlikten yırtmışsın işte, daha ne dert ediyosun ki, güzel bi program yap kendine ya da kıy paraya diyetisyene git ve kurtul kilolarından. kurtulduğun askerlik de yanına kar kalsın.

Alıntıları Göster
    Hızlı kilo vermek pek iyi değil.Ayrıca yüksek kilodasın kilo verdikten sonrasınıda düşünmen gerekli.Ben yaz döneminde 10 kilo civarı verdim toplam 1.5 yılda 20 kilo verdim.İlk verdiğim kilo sporsuz olduğundan vücut deforme oldu.2 öğün yiyordum vs.Yemeği öğün olarak kesme.Yiceklerine dikkat et sadece günde 3 ana öğün 2 ara öğün ye mesela.Ara öğünde mevye tarzı seyler tüket.Şekeri kesinlikle kes.Ekmek tüketimini azalt.Yürüyüşler yap.Vucutta bölgesel zayıflama yağ yakımı yoktur.Yürüyüşler vucuttaki yağlardan yakmana sebep olacak.Yemeği kesersen öğün olarak bu kastanda kaybetmene sebep olacak.Özetlersek sporunu yap öğünlerini sık ve az yiyerek yap.Akşam yemeklerinde korbonhidrat tüketmemeye bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: jR.Arrhenius

eğer kps sınavım iyi geçmesse kilo verdikten sonra tekrar askerlik için başvuru yapacam. Askerlik benim için kurtulacak bir şey değil yapmak istiyorum.
    @Funzy, videolar işime yarıyacak ama diyet yapacak durumda değilim. Eve bazen 19.30 da bazen 23.00 de geliyorum. Akşam yemeğini istediğimde değil eve döndüğümde yiyebilirim. Bu yözden diyete bağlı kalamam ama yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum. Kolayı abur cuburu bırakalı aylar oldu cok şükür. Videolar içın vakit bulabilirsem vücudumun kilo kaybından sarkmasını hiç istemem. İnşallah güzel olacak

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jR.Arrhenius

eğer kps sınavım iyi geçmesse kilo verdikten sonra tekrar askerlik için başvuru yapacam. Askerlik benim için kurtulacak bir şey değil yapmak istiyorum.
    @Funzy, videolar işime yarıyacak ama diyet yapacak durumda değilim. Eve bazen 19.30 da bazen 23.00 de geliyorum. Akşam yemeğini istediğimde değil eve döndüğümde yiyebilirim. Bu yözden diyete bağlı kalamam ama yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum. Kolayı abur cuburu bırakalı aylar oldu cok şükür. Videolar içın vakit bulabilirsem vücudumun kilo kaybından sarkmasını hiç istemem. İnşallah güzel olacak

Alıntıları Göster
    1 yılda 8 kilo gerçekten büyük başarı madalyasını verin arkadaşın

• quote:

Orijinalden alıntı: Rocky.Balboa

ağır fail. Sadece başlığı okuyup laf sokmaya gelirsen beyninin ne kadar ufak olduğunu herkese görtermiş olursun. Bi dahaki sefere daha dikkatli ol. 2ayda 9 kilo
  • quote:

quote:

ağır fail. Sadece başlığı okuyup laf sokmaya gelirsen beyninin ne kadar ufak olduğunu herkese görtermiş olursun. Bi dahaki sefere daha dikkatli ol. 2ayda 9 kilo

Boşuna uğraşma 1-2 ay sonra pes edeceksin. Verdiğin 15-20 kilo sonra sana 30-40 kilo olarak geri dönecek.

• quote:

quote:

quote:

Boşuna uğraşma 1-2 ay sonra pes edeceksin. Verdiğin 15-20 kilo sonra sana 30-40 kilo olarak geri dönecek.

ulan ne adamsın ya

• quote:

Orijinalden alıntı: CoOLMuSTi

pilavı nasıl kessin ya abilerdense
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.