Şimdi Ara

2500 TL F/P

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar pc toplama işinden anlarım fakat sizlerinde görüşlerini almak istedim. Bilgisayarı bi akrabama topluyorum bu işlerden anladığım için bana geldi bende ona en iyi şekilde f/p bi bilgisayar toplamaktayım. Bütçe 2500 yazdım ama ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur. Öncelikli sorum 280 mi yoksa 280x mi yani ekstra para vermeye değer mi? Gtx 960 yeni nesil bi ekran kartı fakat fiyatı özelliklerine göre çok fazla onun için düşünmedim. Ayrıca 280x dx12 desteklemiyor bu ilerde bi sorun oluşturur mu performans açısından?
     2500 TL F/P

• alternatif. ayrıca kim demiş 280x dx12 desteklemeyecek diye
     2500 TL F/P 2500 TL F/P

• Hugues de Payen kullanıcısına yanıt
    Dostum sistem güzel ama o anakartın sıkıntılı olduğunu duydum ayrıca gtx970de öyle vram sorunu var ama şahsen benim için bi sorun değil. Çıkardığın fiyatda çok düşük bana vatandan fiyat sunarsan memnun olurum. Çünkü Ankara içinde alınacak ve magazaya gidip alınacak sistem.
  • Wd green daha çok aşırı kullanılmayan enerji dostu diskler wd blue genel kullanım için daha uygundur.
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Zaten bende bu yüzden blue koydum asıl soruya cevap verirseniz daha çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirzunSL

Dostum sistem güzel ama o anakartın sıkıntılı olduğunu duydum ayrıca gtx970de öyle vram sorunu var ama şahsen benim için bi sorun değil. Çıkardığın fiyatda çok düşük bana vatandan fiyat sunarsan memnun olurum. Çünkü Ankara içinde alınacak ve magazaya gidip alınacak sistem.

vatandan sizin yazdığınız sistemin ben olsam anakartını h81-gamer yapar,ekran kartınıda sapphire r9 280 olarak alırdım.
  • Vatan bilgisayardan alıncak demişsiniz o halde 280X üstü bütçe olarak aşacaktır.Gtx 960 her ne kadar yeni bir kart da olsa testlerde R9 280x in altında bir kart günlük kullanımda yansıması nasıl olur muamma ama beklenildiği gibi çıkmadı
    DX12 desteğini arkadaş resim eklemiş destekleyecektir diye bende aynı fikirdeyim
    Arkadaş Green tavsiye etmiş ona istinaden yazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 8 Şubat 2015; 17:19:38 >
    Aslında anakart konusunda 97 chipsetli bi anakart almanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum ama bi yandanda değer mi diye düşünüyorum. Çünkü alacağım kişi öyle sürekli sistem değiştiren biri değil. Zaten power'i yakmasa hiç alınmayacaktı oynayabildiği yeni oyun yoktu skyrim bile oynayamadığı bi sistemle takılıyordu. Ailesinin kanına girip aldırcaz bakalım. Ayrıca doların artmasıda çok kötü bi zamana denk geldi. Bu arada 280 ve 280x arasında az çok performans farkı var o yüzden 280xden aşağı düşmek istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirzunSL

Aslında anakart konusunda 97 chipsetli bi anakart almanın daha mantıklı olacağını düşünüyorum ama bi yandanda değer mi diye düşünüyorum. Çünkü alacağım kişi öyle sürekli sistem değiştiren biri değil. Zaten power'i yakmasa hiç alınmayacaktı oynayabildiği yeni oyun yoktu skyrim bile oynayamadığı bi sistemle takılıyordu. Ailesinin kanına girip aldırcaz bakalım. Ayrıca doların artmasıda çok kötü bi zamana denk geldi. Bu arada 280 ve 280x arasında az çok performans farkı var o yüzden 280xden aşağı düşmek istemiyorum.

valla hocam siz zaten kararınız vermişsiniz. ben size gerekli tavsiyeleri yaparım, geri kalanı size kalmış.i5-4460 sonra geçmeye değer tek işlemci yeni çıkacak broadwell serisindeki çarpan kilidi açık i7 işlemci olabilir ki aslında o bile değmez.ama onun içinde çok daha iyi bir anakart almanız lazım ama bütçeniz uygun değil.

O zaman 97 chipsetli bi anakarta gerek yok mu? Yani bu kurduğum sistemi aynen alsak yeterli olacaktır sanırım? Benim koyduğum anakart yerine daha iyi bi anakart öneriniz var mıdır?

B85-G43 gerçekten güzel görünüyor sadece birini önerecek olsanız hangisini önerirdiniz?
  • AirzunSL kullanıcısına yanıt
    hocam sadece birini önerecek olsam benim de kullandığın asus h81-gamer'ı önerirdim
    Sistemin son hali bu şekilde o zaman dostum. Başka bi önerin varsa tavsiyelerini beklerim. Özellikle kasa ve psu konusunda.

2500 TL F/P
  • AirzunSL kullanıcısına yanıt
    Ben kasa olarak Corsair 200r öneririm. 12v'den 504w veriyor. Fan takma yeri fazla ve senin seçtiğin kasaya göre daha havadar. Ben de bir pc almayı düşünüyorum. Senin seçtiğin sistemin neredeyse aynısı.

2500 TL F/P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Azstek -- 8 Şubat 2015; 19:16:53 >

• İntel Core i5 4690
    Msi z97 G43
    Sapphire R9 280X Dual-X
    WD Blue 1TB 7200RPM
    Corsair Carbide Champ Spec 02
    GSKILL RipjawsX 2x4 8GB 1600MHz CL9
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.