Şimdi Ara

25.000 YTL BÜTÇE İLE G.PUNTO, SANDERO, CORSA VEYA FABİA'DAN HANGİSİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
4.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar amcaoğlu için bir araba alacağız. Malum indirimler ve kampanyalar dönemindeyiz ve en iyi fiyata en iyi aracı almaya çalışıyoruz. Aylık 1200-1500 km yol yapacağı için arabanın hem ekonomik(ya fiyatı düşük olacak ya da yakıt tüketimi) olması hem de sorunsuz olması önemli. Elimizde 25.000 YTL bütçe ile 2-3 alternatif vardı ama şu anda Grande Punto'ya daha yakınız.

SANDERO 1.5 DİZEL BAZ MODELİ (KLİMALI) 22.000 YTL fiyat almıştım 10 gün önce.
    SKODA YENİ FABİA HB Classic 1.2 70 HP 21.500 YTL 2-3 gün önce bayiden aldığım fiyattı.
    FİAT GRANDE PUNTO 1.3 Multijet 16v 75 Hp Active 26.000 YTL (KASKO HEDİYE+KLİMA, ABS vs. var)
    YENİ CORSA 1.2i Twinport Essentia 24.000 YTL (KLİMA, ABS var)fiyat almıştım geçen hafta.

Arkadaşlar bu araçların bizim beklentilerimize göre + ve - lerini aşağıya yazdım.

SANDERO 1.5 DİZEL....Dizayn Yakıt Tüketimi ve Fiyatı artıları, Donanım ve 2.eli eksileri
    YENİ FABİA 1.2 .....Fiyatı Artısı, Dizayn ve Donanım idare eder, 2.eli ve Yakıt eksi puan.
    G.PUNTO 1.3 Multijet..... Yakıt ve 2.el artısı, Dizayn, Fiyat ve Donanım normal gibi.
    CORSA 1.2i Twinp.Ess.... Dizayn ve 2.el artısı, Donanım Fiyat normal gibi,Yakıt eksi puan.

+ ve - leri sıralarken sürüş konforu, yol tutuş, servis vb. gibi etkenleri saymadım çünkü çok iyi bilmiyorum. Sizin görüşlerinizi de almak istiyorum. Bu araçlardan veya sizin önereceğiniz hangi aracı alalım? Şimdiden teşekkürler.

• benim tercihim grande punto olurdu...
  • Bunların içinden ben de g.punto tercih ederim.Dizel olması en büyük avantajı diğerlerine göre.

Corsa'nın 1.2'si arkadaşta vardı;geçen yıl aldılar bu yıl sattılar yerine Astra Cdti aldılar.Sbebei yüksek yakıt tüketimi.Öyle çok da ahım şahım bir araç değil Corsa 1.2
  • Bence de GP ...
  • cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. şu anda g.punto yu almaya yakınız. 26.000 ytl'ye önerebileceğiniz başka araçlar da olabilir? bu 4 aracın dışına çıksak 26000 ytl'ye ne alabiliriz. tüm araçların güncel fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştıramadığım için önerilerinizi dikkate alabiliriz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mamata

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. şu anda g.punto yu almaya yakınız. 26.000 ytl'ye önerebileceğiniz başka araçlar da olabilir? bu 4 aracın dışına çıksak 26000 ytl'ye ne alabiliriz. tüm araçların güncel fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştıramadığım için önerilerinizi dikkate alabiliriz.

Bu bütçe ile bir tane 2005-2006 model avensis alır sonrada lpg takardım . Hepsinden daha keyifli vede uzun ömürlü bir araç olacağına eminim
  • Gp
  • grande punto..
  • punto
  • 24 bın ytl ye suzukı swıft 1.3 4x2 tavsıye ederım artı 3000km yakıt olayı var km de 0.20 ykr yakıyor bılgıne ozellıklerıde yok yok tavsıye ederım yerınde olsam fıat almam tercih ne dersen swıft ı beyenmıyorsan fabıa derım
  • dostum sanırım golf tipi tercihin g.p iyi seçimin hayırlı olsun ben bıraz daha kalantör artı dizel 1,3 tavsiyem opel astra sanki daha gösterişlihttp://www.sahibinden.com/astra_essentia_2007_model_temizWQQaXQQ7624351WQQpXQQdisplayitem
  • bende güvenliklerini yazayım bari (pasif)
    Dacia Sandero 3 yıldız
    Grande Punto 5 yıldız
    Opel Corsa 5 yıldız
    Skoda Fabia 4 yıldız...

dacia yı elemeniz için büyük bir nedeniniz var gibi

http://www.euroncap.com/supermini.aspx
  • FİAT GRANDE PUNTO 1.3 Multijet 16v 75 Hp Active 26.000 YTL (KASKO HEDİYE+KLİMA, ABS vs. var)
  • GrandePunto en mantıklı seçim olur... Ama dynamic almaya çalışın bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi levogrande -- 8 Aralık 2008; 12:16:32 >
  • Grande punto
  • quote:

Orjinalden alıntı: demir2008

24 bın ytl ye suzukı swıft 1.3 4x2 tavsıye ederım artı 3000km yakıt olayı var km de 0.20 ykr yakıyor bılgıne ozellıklerıde yok yok tavsıye ederım yerınde olsam fıat almam tercih ne dersen swıft ı beyenmıyorsan fabıa derım

Aslında SWİFT'i tip olarak da beğeniyorum ve dediğiniz gibi donanımı da gayet güzel. SWİFT'in eksileri ise 1328 cc motor ile bir üst kademe vergi ödüyorsunuz , benzinli olması, 2. elinin zayıf gibi olması. Servis ve yedek parça durumunu da çok bilmiyorum. Ayrıca FİAT'ın 0 faiz oranından 9 ay vadeli 8000 ytl kredi imkanı olması gibi etkenler nedeniyle GP'ye daha yakınlaştık.
    Paranın gözü kör olsun kılı kırk yarıyoruz işte Hala önerilerinize açığız arkadaşlar, çünkü bayramdan sonra alacağız sonuçta.
    Bu arada herkesin bayramı kutlu olsun.

• arkadasım eğer aceleniz yoksa bu ara arac almayın . türkiyede stoklarda 130.000 arac varmıs . bu fiyatlar daha cok düşer . en azından 2009 u beklemenizi öneririm . ben fiyatların daha cok düşecene inanıyorum ve otomobillerde her ne kadar ötv de indirim yok deselerde satışlar iiyice durduktan sora hükmetin mecburen indirim yapcağınada kesin gözüyle bakıyorum . bence 2-3 ay daha sabredebilcekseniz cok daha iyi kampanylar olcak bence
  • indirimler bu gidişle bitmez hocam, biraz daha bekleyip ocak ayında alırsanız, 2008 ikinci dönem vergisinide ödememiş olursunuz, yazdıklarınız arasında gerçekten en mantıklısı G.punto, rakam biraz daha yüksek olsaydı honda yeni jazz ı bekleyin derdim...
  • gp yada corsa
  • Arkadaşlar bu indirimler bitmez gibi duruyor bence de ama yaklaşık 1 aydır bekliyoruz zaten. Şaşırdık kaldık valla bilmiyorum. Şu 3-4 gün içinde ne yapacağımıza karar vereceğiz artık.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.