Şimdi Ara

25.000 - 27.000 TL arası Colt mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2009 veya üstü yeni kasa Mitsubishi Colt düşünüyorum. Tasarım, performans ve yakıt tüketimi olarak Colt’u beğendim. Genelde manuelden ziyade amt şanzuman öneriyorlar? Siz ne dersiniz? Amt mi tercih edilmeli? Bu fiyatta (25.000-27.000 TL arası) geniş iç hacimli, az tüketen B sınıfı hangi aracı önerirsiniz? Jazz pahalı geldi ikinci elleri. Fikirlerinizi merakla bekliyorum.

• jazz o sınıfın en çok yakan modeli colt düşünülebilir biraz daha düşük model polo ve fiesta alternatifleri olur
  • 3 yıl eski kasa 1.5 instyle kullandım. O araçtan sonra ancak grand picasso beni pakladi.

Arka koltukları konforlu değildir. Ama diz ve baş mesafesi ve oturma pozisyonu çok iyidir. Jazz ve Colt bu sınıfın hakikaten en geniş araçları.

Colt bagaj hacmi resimli diye google da aratirsaniz benim eski yeşil fistigimin bagaj hacmi ile alakalı fikir sahibi olabilirsiniz.

Şehir içi gerçekten çok atik vr güzel araç. Ben o araçla şehir dışı hiç 110-120 ile gidemezdim. Motor sesi içeride 2000dd sonrası bu nedenle sizi tahrik ediyor. Turbolu araçlara benzer bir motor sesi var. Değişken subap zamanlamali 1.5 motordan 109bg güç alabilen taş gibi motoru vardır.

110bin kmde dynoya girdigimde 107bg güç üretti. Üstelik 60binkm lpg ile kullanilmisti ve debriyaj fabrika cçıkışı olan.

Ben pikacuya benzetiyordum. Şuan ki aracimi alirken bile colta benzediği için aldım diyebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arada Colt Mitsubishi Mercedes ortak uretimidir. Hollandada Nedcar fabrikasında üretilir. Volvo da üretim yapıyordu burada.

Şasi ve pek çok bileşen Smart Forfour ile aynıdır.

Dizel motorlar Mercedes Cdi motordur. Benzinliker Mivec motordur.

• Grande punto 1.4 dualogic tercih edilebilir.2008 modelini kullandım bi süre.memnundum. Uzun süre binilecekse colt alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 14 Ağustos 2015; 16:26:16 >
  • Jazz gereksiz pahalı. Colt iyi seçim amt tercih edin.

• O fiyata Ford fiestelara bakabilirsiniz 2007,2008 felan.

• Polo ve Fiesta'ların iç hacmi dar değil mi? Bir de piyasaları aşırı yüksek.
  • Sİriondan sonra coltta benim radarımda kredi bitince bende düşünüyorum. araştırmalarıma göre

+ları

geniş iç hacim
    yüksek donanım(hız sabitleyici yağmur sensörü-far ve park sensörü,sogutmalı torpido hıza duyarlı ses sistemi)
    yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi
    6 ileri amt şanjıman

-leri

konforsuz koltuklar
    vergi dezavantajı(1332cc)
    bagaj örtüsünün bagaj kapagı ile birlikte kalkmaması
    2 cam otomatik olması
    4 hava yastıgı olması

b segmentindeki en iyi f/p arabası bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkerem2 -- 14 Ağustos 2015; 19:40:36 >
  • Merhaba.

İnternette çokça şikayeti var olan AMT şanzumanın özellikle neden tavsiye edildiğini anlayamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    İkinci elde vergi dezavantajını pek önemsemiyorum. 2009 Colt alsam, seneye 7-11 yaş dilimine girecek ne de olsa. 0 olsa adama koyar ama :) Aslında 30.000 TL seviyesinde 2012 ve üstü Chevrolet Aveo'lar çok dolu ama uzun vadede sorunsuzlukta, dayanıklılıkta ve yakıt tüketiminde Colt'a yaklaşabileceğini sanmıyorum. Ayrıca kişisel olarak 2009 ve üstü Colt'un tasarımını çok beğendim. Tek kafa karıştıran Amt şanzıman konusunda birbirine zıt pek çok görüşün olması. Çok beğenen de var uzak dur diyen de. Riske girmeyip 2009 veya olabilirse üstü Manuel Colt almak 25.000 TL seviyesinde en iyi seçenek gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aegeanozan

İkinci elde vergi dezavantajını pek önemsemiyorum. 2009 Colt alsam, seneye 7-11 yaş dilimine girecek ne de olsa. 0 olsa adama koyar ama :) Aslında 30.000 TL seviyesinde 2012 ve üstü Chevrolet Aveo'lar çok dolu ama uzun vadede sorunsuzlukta, dayanıklılıkta ve yakıt tüketiminde Colt'a yaklaşabileceğini sanmıyorum. Ayrıca kişisel olarak 2009 ve üstü Colt'un tasarımını çok beğendim. Tek kafa karıştıran Amt şanzıman konusunda birbirine zıt pek çok görüşün olması. Çok beğenen de var uzak dur diyen de. Riske girmeyip 2009 veya olabilirse üstü Manuel Colt almak 25.000 TL seviyesinde en iyi seçenek gibi görünüyor.

2009 üzeri colt 25e kazalı olur yada elegance yerine invite alırsın. Aveolar maalesef LPG uyumlu değil. Birde aveo colt kadar geniş ve dayanıklı değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkerem2 -- 14 Ağustos 2015; 22:58:09 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.