Şimdi Ara

## 23 Nisan ATi R600 Bayramı ## (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
3.502
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: signomis

dostum pıyasayı doldurmus olabılır ama hala hazırda uygulama yok yanı tam olarak dx10'dakı performansı bılınmıyor...Herkes atı gec kaldı dıyor ama neye gore bır uygulama varda ona goremı yoksa nvıdıaya goremı...Dostum bu benım dusuncem belkı dogru belkı yanlıs

8800'un basarili sayilmasi icin dx10 uygulamasina gerek yok, 8800 gtx'ler dx9'da da diger tum kartlardan hizli.
  • Bence şu soruların cevapları çok önemli:

1) Ati R600 ne zaman gerçek anlamda hacimli bir şekilde (limitli sayıda değil) piyasaya çıkacak?
    2) Ati R600 piyasaya çıktığı zaman Nvidia'nın buna karşılık vereceği cevap ne olacak? (8800 GTX ve GTS'de fiyat indirim, 8800 Ultra vs.)
    3) Ati R600 çıktığında rakiplerine karşı performansı nasıl olacak? (8800 Ultra'ya karşı mesela)

Tüm bunlar ışığında bir de şunu da düşünmek lazım: En hızlı ekran kartları bile ne kadar idare ediyor ki? 12 ay mı? 18 mi? Ati 6 ay geç geldiğine göre bence %10-20 performans farkı Ati'yi kurtaramaz. Ayrıca eğer siz Dx10 oyunlarının çıkmasını bekliyorsanız ve bu kartları da bu oyunlar için alıyorsanız biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. G80 Crysis'i düzgün çalıştırmayacak ve bu kartı alanlar hata yapmış olacak da G80'den %15 daha hızlı olan R600'ü alanlar Crysis'i su gibi akıcı mı oynacaklar yani? Bence G80'i almak hatalı ise performans açısından R600'ü de almak hatalı bir iş. Eğer gerçekten yeni nesil Dx10 oyunlarını tek kartla çok akıcı oynamak ise amacımız o halde bu kartları değil G90 ve R700'ü bekleyelim.

• kobb sana aynen katılıyorum, bu ati ve nvidia dx10 oyunları ilk çıkan kartlarıyla ben oynayabilceğimizi asla ümit etmiyorum, bunlar sadece reklam, dx10 oyunlarla pcı-ex2 kartlarla adam gibi performans alınabilceğini düşünüyorum, şuan nvidianın da8800serisi kartları atinin x1950 serisine cevap vermek için yapılmıştır bence ve bu kartların dx10da geçerliliği olmayacağına eminim, nvidia ortaya bi dx10destekliyo diye sürdü kartları ama ortda hiçbirtane dx10testi yok, TAMAMEN REKLAM AMAÇLI BU 8800SERİSİNİN DX10 DESTEKLEMESİ. 8800serisi kart alanlar seneye dx10a yatırm yaptıkları hayaline kapılmasınlar.şuan alınacak x1950de 8800de seneye aynı durumda olcaklar ikiside performasn bişey vermicek, şuan çok az far atan 8800gtx dx10oyunlar çıkınca bianda şaha kalkıp uçamaz heralde
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozturert

quote:

Orjinalden alıntı: signomis

dostum pıyasayı doldurmus olabılır ama hala hazırda uygulama yok yanı tam olarak dx10'dakı performansı bılınmıyor...Herkes atı gec kaldı dıyor ama neye gore bır uygulama varda ona goremı yoksa nvıdıaya goremı...Dostum bu benım dusuncem belkı dogru belkı yanlıs

8800'un basarili sayilmasi icin dx10 uygulamasina gerek yok, 8800 gtx'ler dx9'da da diger tum kartlardan hizli.

dostum dx9 bırak sen dx10 dakı performansını bılıyormusun ...Hıcbırsey oturmadan aynı sey r600 ıcınde gecerlı bırsey dıyemeyız. ..

• çocukla kafa bulur gibi bir de abidik gubidik resimler koyuyorlar.Yoksa çaprazdan görünümü yok şematik görünümü , ultraviole den görünümü 300 metreden dürbünle görünümü , 65 kilometre/saat hızla giden arabanın içinden göl üstünde duran r600 ün görünümü gibi şekilli şekilli resimlerle milleti kandırıyorlar.
  • Nisan 24 e daha 31 gün var iki gün de lansman demekki R600 haberleri ile yatıp kalkacağız bu kadar çok merak edilen ve hakkında haber çıkan bir parça olmamıştır herhalde. Kartın resimleri 1 aydır piyasada ama daha tekmili bir test bile yok. bu ne muammadır anlamadık valla. İnşallah sonu hayırlı olur da hayal kırıklığı yaşamayız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: iremmurat

kobb sana aynen katılıyorum, bu ati ve nvidia dx10 oyunları ilk çıkan kartlarıyla ben oynayabilceğimizi asla ümit etmiyorum, bunlar sadece reklam, dx10 oyunlarla pcı-ex2 kartlarla adam gibi performans alınabilceğini düşünüyorum, şuan nvidianın da8800serisi kartları atinin x1950 serisine cevap vermek için yapılmıştır bence ve bu kartların dx10da geçerliliği olmayacağına eminim, nvidia ortaya bi dx10destekliyo diye sürdü kartları ama ortda hiçbirtane dx10testi yok, TAMAMEN REKLAM AMAÇLI BU 8800SERİSİNİN DX10 DESTEKLEMESİ. 8800serisi kart alanlar seneye dx10a yatırm yaptıkları hayaline kapılmasınlar.şuan alınacak x1950de 8800de seneye aynı durumda olcaklar ikiside performasn bişey vermicek, şuan çok az far atan 8800gtx dx10oyunlar çıkınca bianda şaha kalkıp uçamaz heralde

Meydanı boş buldun salla bakalım...

Dediklerini kanıtlayacak bir tek link bul.Bulamazsın.8800 serisinin başarısını otur seyret derim sana başka da birşey demem.

• Bugün 23 Nisan neşe doluyor insannn dermişim Neyse ben 8800GTS mi almıştım, alacak olanlara çifte bayram olacak, tabiki çıkarsa...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rider30 -- 24 Mart 2007; 20:21:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

çocukla kafa bulur gibi bir de abidik gubidik resimler koyuyorlar.Yoksa çaprazdan görünümü yok şematik görünümü , ultraviole den görünümü 300 metreden dürbünle görünümü , 65 kilometre/saat hızla giden arabanın içinden göl üstünde duran r600 ün görünümü gibi şekilli şekilli resimlerle milleti kandırıyorlar.

• quote:

Orjinalden alıntı: Piêr Dé Sans

çocukla kafa bulur gibi bir de abidik gubidik resimler koyuyorlar.Yoksa çaprazdan görünümü yok şematik görünümü , ultraviole den görünümü 300 metreden dürbünle görünümü , 65 kilometre/saat hızla giden arabanın içinden göl üstünde duran r600 ün görünümü gibi şekilli şekilli resimlerle milleti kandırıyorlar.

walla katılıyorum hocam artık r600 topici gördümmü midem bulanıyor

• Acaba Türkiyeye gelişi haziran mı olur Temmuz mu? yada daha da mı geç??
  • gelsin gelsin Türkiye ye de fiyatları bi çekse aşağıya biraz da olsa rekabetten dolayı...
  • 23 ninsan hediyesi olarak ogluma bi tane alacam bundan oglum bak sana cikolata aldim ham yap ham yap aç agzini dicem
  • quote:

Orjinalden alıntı: old_glory

23 ninsan hediyesi olarak ogluma bi tane alacam bundan oglum bak sana cikolata aldim ham yap ham yap aç agzini dicem

pauahuahauahauhauahauahuaahuahauahauah kardeş bilerek mi konu hortlatıyon, birde attığın mesaja bak

• quote:

23 ninsan hediyesi olarak ogluma bi tane alacam bundan oglum bak sana cikolata aldim ham yap ham yap aç agzini dicem

• Su eskı konuları cıkarmaktan haz mı duyuyosunuz anlam veremıyorum.Rahatsızmısınız nesınız
  • post kasmanında bir adabı var rahatsızlık vermeden yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WebEX -- 24 Şubat 2008; 23:22:03 >
  • quote:

yalana bak oğlu varmış bide 1987 doğumlu sorsan 10 yaşında oğlum var der
  • quote:

Orjinalden alıntı: N@Name

quote:

yalana bak oğlu varmış bide 1987 doğumlu sorsan 10 yaşında oğlum var der

Arkadaşlar hala anlamadınızmı.

Anlaşılan ATi canını kötü yakmış.
    Geçmiş olsun.
    Anlatsada bilsek hikayesini. biraz teselli ederdik.

Anaokulu çocukları gibi eften püften yollara başvurup intikam almaya çalışmasına bakılırsa
    aslında bu arkadaşa 23 nisan hediyesi olarak bu kartan hediye etmek gerek.

Galiba Ati Kart arkadaşın elinde patladı. Nedir bu ATi Acısı anlayabilmiş değilim.

Ati sende iyi kart yap yakma çoluğun çocuğun canını. yazık değilmi bu arkadaşa.
    kimbilir kaç zamandır acı içinde kıvranıyordur.

• quote:

Orjinalden alıntı: kobb

Bence şu soruların cevapları çok önemli:

1) Ati R600 ne zaman gerçek anlamda hacimli bir şekilde (limitli sayıda değil) piyasaya çıkacak?
    2) Ati R600 piyasaya çıktığı zaman Nvidia'nın buna karşılık vereceği cevap ne olacak? (8800 GTX ve GTS'de fiyat indirim, 8800 Ultra vs.)
    3) Ati R600 çıktığında rakiplerine karşı performansı nasıl olacak? (8800 Ultra'ya karşı mesela)

Tüm bunlar ışığında bir de şunu da düşünmek lazım: En hızlı ekran kartları bile ne kadar idare ediyor ki? 12 ay mı? 18 mi? Ati 6 ay geç geldiğine göre bence %10-20 performans farkı Ati'yi kurtaramaz. Ayrıca eğer siz Dx10 oyunlarının çıkmasını bekliyorsanız ve bu kartları da bu oyunlar için alıyorsanız biraz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. G80 Crysis'i düzgün çalıştırmayacak ve bu kartı alanlar hata yapmış olacak da G80'den %15 daha hızlı olan R600'ü alanlar Crysis'i su gibi akıcı mı oynacaklar yani? Bence G80'i almak hatalı ise performans açısından R600'ü de almak hatalı bir iş. Eğer gerçekten yeni nesil Dx10 oyunlarını tek kartla çok akıcı oynamak ise amacımız o halde bu kartları değil G90 ve R700'ü bekleyelim.

O zamanda böyle yorum.. Helal olsun..

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.