Şimdi Ara

23 Ekim 2010-Ehliyet Sınavına Girecek Olanlar Buraya-Sonuçlar Açıklandı! (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
836
Cevap
0
Favori
25.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hiçbir hata yapmamıştım. Sadece hızdan puanımı kırmasınlar ve üçüncü viteste kalayım diye 65km/s civarı bir hızda seyretmiştim. 15 puanım kırılmış
  • 95 le kaptık ehliyeti...sınav hoştu güzeldi..zevk aldım sınavdan yani korkacak bişe yok daha girmeyenler için söylüyorum...

kazanan herkese de hayırlı olsun..Allah kaza bela vermesin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bill Russell

Hiçbir hata yapmamıştım. Sadece hızdan puanımı kırmasınlar ve üçüncü viteste kalayım diye 65km/s civarı bir hızda seyretmiştim. 15 puanım kırılmış

50 KM/H hızda arabasına göre 5. viteste bile seyredilebiliyorken, 3. viteste stabil olmaz diye umman biraz saçma olmuş. Sanırım kurs arabasını daha önce hiç sürmedin? Kendi arabanın mantığına göre sınava girdin?
  • 65den kalmişiz şuraya bak frenler fren değilki bastigim gibi duruyor aniden
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakkcbyk

quote:

Hiçbir hata yapmamıştım. Sadece hızdan puanımı kırmasınlar ve üçüncü viteste kalayım diye 65km/s civarı bir hızda seyretmiştim. 15 puanım kırılmış

50 KM/H hızda arabasına göre 5. viteste bile seyredilebiliyorken, 3. viteste stabil olmaz diye umman biraz saçma olmuş. Sanırım kurs arabasını daha önce hiç sürmedin? Kendi arabanın mantığına göre sınava girdin?

Hayır sürdüm. Araç zaten 3. viteste 2500 devir civarında 65km/s'ye çıktığı için o değerde sabit kalmanın uygun olacağını düşündüm. Tamamen 2500 devirde de bırakmadım tabi yerine göre düştü. Kurs öğretmenleri de 4. vitese pek sıcak bakmıyordu derslerde. Bu yüzden böyle birşey yaptım. Yoksa tabi ki 4. viteste arabayı rahat rahat götürmek benim de işime gelirdi.

• quote:

quote:

quote:

Hayır sürdüm. Araç zaten 3. viteste 2500 devir civarında 65km/s'ye çıktığı için o değerde sabit kalmanın uygun olacağını düşündüm. Tamamen 2500 devirde de bırakmadım tabi yerine göre düştü. Kurs öğretmenleri de 4. vitese pek sıcak bakmıyordu derslerde. Bu yüzden böyle birşey yaptım. Yoksa tabi ki 4. viteste arabayı rahat rahat götürmek benim de işime gelirdi.

İşte hız sınırı yüzünden. Yani demek istediğim 3. vitesle 50KM/H da tutabilirdin. Bilerek yaptıysan bu işlemi yukarıdaki mesajımı dikkate al.
    Bilmeyerek yaptıysan 2500 devirde 3. viteste, gaza en ufak dokunma ibrenin oynaması demek zaten. Yani bilmeyerek yaptıysan saçma olan durum falan yok kardeşim.

• yaw ne güzel herkes girdi direksiyon sınavına ben bugun kursu aradım tekrar daha tarıh belli olmadı dedi meb bildirmedi
    daha egitime bilene başlamadılar zaten en az egitim 2hafta suruyor 2010 da ehliyeti alırsak iyi vallahi
  • Yav sınavda yanınızdaki kurs hocası aracın hızını sabitliyor zaten genelde. Ben de 3. vitese kadar çıktım ama 50km/h 'ı geçmedım, kurs hocası frenliyordu yanda.

Kısmetse Aralığın ilk haftası alıyorum ehliyeti.
  • Bizim de direksiyon dersleri bu hafta başlar heralde. Aralıktada sınava girerim Kitabı baştan sona bir defa okurum testleri de çözdük mü tamamdır işte. Rampa da kaldır demezlerse sorun olmaz. Daha babamla sürerken rampada hiç durmadım çünkü. Herkese hayırlı olsun.
  • valla arabaların tüm pedal takımı berbet fren desen çok yumuşak debraj desen basıyon ama gıdım gıdım ilerliyo gaz desen pamuk gibi ayağının altından kayıyo Allahtan direksiyonu yaptırmışlar araba sole çekiyordu bi direksiyon bu kadar hidrolik olur yani
  • quote:

İşte hız sınırı yüzünden. Yani demek istediğim 3. vitesle 50KM/H da tutabilirdin. Bilerek yaptıysan bu işlemi yukarıdaki mesajımı dikkate al.
    Bilmeyerek yaptıysan 2500 devirde 3. viteste, gaza en ufak dokunma ibrenin oynaması demek zaten. Yani bilmeyerek yaptıysan saçma olan durum falan yok kardeşim.

Sınav güzergahında bir yerden çevre yoluna çıkılıyor. Bu yolda 70'in üstüne çıkmamak kaydıyla hızlı gitmemiz isteniyor. O yüzden öyle oldu. Bir haftalık kurs deneyimim var sadece. Acemiyim yani. Yavaş yavaş öğrenirim diye umuyorum

• Gözlüklü kullanmam gereken ehliyeti takmadan kullanırsam ne olur ? Gözlerim çokta bozuk değil
  • çok şükür benimde belli oldu direksiyon sınav tarihim.
    11-12 Aralıkmış
  • dosyamı trafiğe verdim yarın sabah ehliyetimi alacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARMADATURK
    dosyamı trafiğe verdim yarın sabah ehliyetimi alacağım.

Hadi hayırlı olsun. Ben tam 10 aralıkta alacağım.
  • quote:

quote:

Hadi hayırlı olsun. Ben tam 10 aralıkta alacağım.

sağol hocam. sizde alırsınız inşallah
  • Bende yarın giriyorum.
    Gidecem saat 10 civarında.
    Aynalar Koltuk Direksiyon ayarı,Emniyet kemeri.
    Sonrası gelir inş.
    Ama tek korkum debriaj dan çekerken gaz verirken bazen bağırtıyorum arabayı./Bunu nasıl önlerizki?/
  • quote:

Orijinalden alıntı: NidderuN
    Bende yarın giriyorum.
    Gidecem saat 10 civarında.
    Aynalar Koltuk Direksiyon ayarı,Emniyet kemeri.
    Sonrası gelir inş.
    Ama tek korkum debriaj dan çekerken gaz verirken bazen bağırtıyorum arabayı./Bunu nasıl önlerizki?/

Ondan puan kırmazlar belki.
    Arabayı bağırttığında temiz kalkış yapıyorsan sorun yok.
    Tam tersini yapma. Yani kasmasın kalkarken.
  • quote:

hadi hayırlı olsun..Allah kaza bela vermesin...

usta sınavlar bittikten sonra yaptıgın işlemleri anlatabilir misin??nerelere ne kadar para verdin??direksiyon sınavından sonra ne kadar sürede geldi dosya?..
  • valla bende yarın giriyorum ama çok sinirliyim 38 kişi var bizim kursatna ve ben 31. sıradayım isme göre sıralamışlar y ile başlıyo diye sonlara kaldık avare avare sıramın gelmesini bekleyecem orda kimbilkir kaçta gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeRMİNaaRD -- 3 Aralık 2010; 15:25:54 >
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.