Şimdi Ara

225/65/R17 Lastik Tavsiyesi (4 mevsim mi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Suzuki Grand Vitara marka araç aldım. Bursa’da yaşıyorum,Aracın lastiklerinin değişmesi lazim, Haftalik maksimum 100 km yol yapiyorum, Bursa’da kış çok sert geçmiyor, aracı arazide vs kullanmayacağım sadece sehir ici ve yazin tatile giderken. Dört mevsim mi almaliyim yoksa yaz lastiği mi almaliyim? sessizliği ve yakita etkisi önemli. Yardimlarinizi rica ediyorum ,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• falken as210 araştırın içinize sinerse 4 mevsim alın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben olsam yaz lastiği alırım.

• Bende Bursa'da yaşamaktayım.
    2 arabamda Nokian 4 mevsim kullandim ve çok memnun kaldım.

Ancak ömrü kesinlikle yaz/kış lastiklerinden kısa. Belki de diğer 4 mevsimlerden de birazcık kısa ömürlu olabilir.
    Bursa'nın her iki baharı ve kış ayı lastik için ideal kullanım mevsim şartlarında. Fakat yazin 1 /2 ay azsa olsa dikkatli olmak gerekir.
    Benden görüp Nokian alan bir arkadaşım 2 kere adana 2 kere bodrum yolculuğu yaptı hiç sıkıntı yasamadi.
    Ancak tekrar ediyorum özellikle aşırı sıcaklar lastiğin ömrünü kısaltıyor.
    Şu an aracımda Dunlop lastik var ve bir aksilik olmaz ise 2 ay a kadar bir kez daha Nokian 4 mevsim alacağım.
    Son olarak eğer arabanizi limitlerine yakın kullanıyorsanız, biraz agresif bir kullanma tarzınız varsa sadece Nokian değil hiçbir 4 mevsim size uygun olmaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: True_Sun

Bende Bursa'da yaşamaktayım.
    2 arabamda Nokian 4 mevsim kullandim ve çok memnun kaldım.

Ancak ömrü kesinlikle yaz/kış lastiklerinden kısa. Belki de diğer 4 mevsimlerden de birazcık kısa ömürlu olabilir.
    Bursa'nın her iki baharı ve kış ayı lastik için ideal kullanım mevsim şartlarında. Fakat yazin 1 /2 ay azsa olsa dikkatli olmak gerekir.
    Benden görüp Nokian alan bir arkadaşım 2 kere adana 2 kere bodrum yolculuğu yaptı hiç sıkıntı yasamadi.
    Ancak tekrar ediyorum özellikle aşırı sıcaklar lastiğin ömrünü kısaltıyor.
    Şu an aracımda Dunlop lastik var ve bir aksilik olmaz ise 2 ay a kadar bir kez daha Nokian 4 mevsim alacağım.
    Son olarak eğer arabanizi limitlerine yakın kullanıyorsanız, biraz agresif bir kullanma tarzınız varsa sadece Nokian değil hiçbir 4 mevsim size uygun olmaz..

Yorum katan herkese teşekkür ediyorum .

Hocam çok araştırdım, benim icin yakıta katkısı çok önemli, ama alinabilecek iyi lastikler 1.000-1.500 bandında, bu da benim icin bir hayli fazla, bilmiyorum kararsız kaldim, araştırmaya devam edeceğim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.