Şimdi Ara

2200 tl sistem önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaslar.hafta sonuna sistem toplamayı düşünüyorum bir aksilik olmazsa 2200 tl bütçem var.

şimdilik fazla depolama alanına ihtiyacım olmuyor o nedenle hdd yerine 120lik ssd almayı düşünüyorum(2 3 ay sonra hdd takviyesi

yapıcam tabi)

bir de rami tek modül önerirseniz sevinirim(8 gb tek modül alıp hdd ile beraber bir 8 daha takmayı düşünüyorum)

Kasa ve psunun sağlam olması tercihimdir

Sistemi kendim toplayacağım için hangi siteden oldugu önemli değil.hangi parça hangi sitede uygunsa o şekilde toplayacağım.

O nedenle istediğiniz siteden tavsiyede bulunabilirsiniz.

bu arada bütçeye monitör dahil değildir.Henüz bu ay basında monitör almıstım. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim

samsung s22d300h

• Bu şekilde olabilir;

http://www.eksenbilgisayar.com

2200 tl sistem önerisi

• quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Bu şekilde olabilir;

http://www.eksenbilgisayar.com

2200 tl sistem önerisi

hocam corsair vengeance ile kingston hyperx arasında performans farkı olur mu

bir de ekstra 30 tl verip 200r+vs650 almaya değer mi (çünkü ileriki dönemlerde crossfire yapmayı da düşünüyorum.tek kart yetmediği zaman)

böyle nasıldır sizce ?

2200 tl sistem önerisi

corsair 200r + vs 650 382.84 tl

• 30 TL farkla 650w olanı almak daha iyi olur tabi, ancak R9 280 x2 CF için daha güçlü psu bakmanı öneririm ayrıca çift kart yerine yeni nesil tek karta geçmen daha iyi olur, sonuçta daha az güç çeker ve sorun yaşamazsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

30 TL farkla 650w olanı almak daha iyi olur tabi, ancak R9 280 x2 CF için daha güçlü psu bakmanı öneririm ayrıca çift kart yerine yeni nesil tek karta geçmen daha iyi olur, sonuçta daha az güç çeker ve sorun yaşamazsın.

sanırsam haklısınız peki anakart h97 konusunda ne düşünüyorsunuz gerekli mi sizce performansa bi katkısı olur mu
    önerdiğiniz kartla arasında 40 tl gibi bi fark var(sinerji fiyatlarında) 40 tlye değer mi sizce ? teşekkürler
    (kusuruma bakmayın 1 2 seneye bi sistem alan biri değilim.O nedenle almısken iyice irdeleyip alıyorum
    zira su anki sistemim p4 3.20 ati hd3450 3gb ddr400)
  • 16gb ram üstü yani 32gb desteği olsun, ileri de 5.nesil cpu'ya geçiş isterim, ya da optik ses çıkışı, M2 sata beraberinde display port vb. özellikleri istersen H97 alınabilir tabi.
  • yenilikçi olmayı kim istemez ki :)
    o zaman bu şekilde alıyorum hocam.
    İlginizden dolayı teşekkür ederim

corsair 200r + vs650

2200 tl sistem önerisi

• Saydığım özelliklerden sadece 5.nesili destekler seçtiğin anakart, diğer özellikler üst seviye H97 çipsetler de vardır, Msi H97 Gaming yada Gigabyte H97 D3H gibi ürünlerde.

Rami düşük profil soğutuculu alman iyi olur, cpu cooler vs. takarsan montajda başını ağrıtır yüksek profil soğutucu, bir faydası da yok açıkçası.
  • o zmn sizden bi ram önerisi bekliyorum
    ilginiz için teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah6464

merhaba arkadaslar.hafta sonuna sistem toplamayı düşünüyorum bir aksilik olmazsa 2200 tl bütçem var.

şimdilik fazla depolama alanına ihtiyacım olmuyor o nedenle hdd yerine 120lik ssd almayı düşünüyorum(2 3 ay sonra hdd takviyesi

yapıcam tabi)

bir de rami tek modül önerirseniz sevinirim(8 gb tek modül alıp hdd ile beraber bir 8 daha takmayı düşünüyorum)

Kasa ve psunun sağlam olması tercihimdir

Sistemi kendim toplayacağım için hangi siteden oldugu önemli değil.hangi parça hangi sitede uygunsa o şekilde toplayacağım.

O nedenle istediğiniz siteden tavsiyede bulunabilirsiniz.

bu arada bütçeye monitör dahil değildir.Henüz bu ay basında monitör almıstım. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim

samsung s22d300h

Büyük ihtimalle bu paraya en iyisi, aynı paraya daha düşük ekran kartı ve anakart alma.

MSI
    H97 PC Mate Intel H97 Soket 1150 DDR3 1600MHz HDMI&DVI&VGA Anakart
    237 TL

Intel
    Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Cache 22nm İşlemci
    527 TL

Kingston
    HyperX XMP 8GB 1600MHz DDR3 Savage Ram
    189 TL

SAMSUNG
    850 EVO 120 GB SSD Disk MZ-75E120BW
    253 TL

Zalman
    Z3 Plus Mid Tower Kasa/Beyaz
    138 TL

Zalman
    ZM600-LX 600W 120mm Fanlı Güç Kaynağı
    178 TL

Sapphire
    R9 280X OC 3GB 384Bit GDDR5 16X-DualX
    756 TL

Toplam : 2278 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 19 Mayıs 2015; 1:19:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah6464

o zmn sizden bi ram önerisi bekliyorum
    ilginiz için teşekkür ederim

Corsair LowProfile serisi ya da GSkill alabilirsin, beraberinde Kingston CL9 ramleri de düşünebilirsin, soğutucu blokları aynı seviyededir ancak Vengeance serisinin soğutucuları hepsinde de yüksek kalıyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.