Şimdi Ara

220-110V 500W konverter, transformatör yardım!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yurt dışından gelirken yazıcı getirmiştim. Yazıcım wireless bir lazer yazıcı. 110 Volt ile çalışıyor. 50/60 Hz problemi yok. Klavuzundan okuduğum kadarıyla standby da 10-25W civarı çıktı alırken ise 495W civarı harcıyor. Türkiye'de kullanmak için bir konverter yada transformatör almam gerekiyor sanırım. Elektrikten anlamadığım için terimlerde yanlışlık yaparsam kusuruma bakmayın. İnternette 400-500W civarı konverterler için 100-150 lira civarı fiyat veriyorlar. Bu sorunu en ucuz nasıl halledebilirim? Forumda konverterlerin haricinde bu gibi ürünlerin içlerindeki bobin yerine yeniden 220 ye göre bobin sardırmaktan falan bahsetmişler. Dediğim gibi en ucuz ve en kolay nasıl halledebilim? Ankara'da oturuyorum. Ankara'da ucuz konverter/transformatör nereden bulabilirim?

Şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Ayrıca bu bilgiyi tamamen meraktan soruyorum. Piyasada 400W konverterler daha yaygın. Eğer gereken Watt değerinden daha az bir değere sahip konverter/transformatör alırsam (400W gibi) ne gibi problemlerle karşılaşırım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baknedicem -- 18 Eylül 2011; 22:59:36 >

• 220v 50 hz to 110 v 60 hz

frekansı da ayarlamak gerekebilir. belkide sadece gerilimi ayarlamak yeter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEŞELİMEŞEODUNU -- 18 Eylül 2011; 23:14:31 >
  • İkinci el 220/110 trafo ucuza bulunabilir.Bana sorarsan pahalıya bile gelse trafo kullan daha güvenilir olduğunu düşünüyorum.
  • cihazda frekans sorunu yokmuş kendi dediğine göre onun dışında sadece trafo satın alman ya da sardırman işi çözecektir, bobinden istesen de fazla gücü çekemezsin dolayısı ile 400w olması yazıcının düzgün çalışmamasına neden olabilir..
  • 110-120V ca 50/60 Hz 8.8A
    110-120V ~ 50/60 Hz 8.8A

yazıcının üzerinde yazanlar bunlar.

Kullanım klavuzunda yazanlar ise

Güç Tüketimi:
    Sleep Mode - 0.9W
    Ready - 65W
    Printing - 495W

Power Source:
    AC 120V 50/60 Hz

Bu bilgilere bakarak hem 50 hemde 60 Hz frekansında çalışabilir diye düşünüyorum. Ayrıca 220/110 trafo için 500W mı bakmam gerekiyor? Trafolar içinde böyle bir Watt degeri var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baknedicem -- 18 Eylül 2011; 23:49:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

İkinci el 220/110 trafo ucuza bulunabilir.Bana sorarsan pahalıya bile gelse trafo kullan daha güvenilir olduğunu düşünüyorum.

ürünün üzerinde yazan Amper değerini dikkate almama gerek var mı? Piyasada hep 400 watt lık trafolar görüyorum. Bu linkte 600W lık bir ürün var ama fiyatının uygunluğu konusunda bir bilgim yok.

http://urun.gittigidiyor.com/600W-AC-AC-220V-110V-CONVERTER-teknodepo_W0QQidZZ44796813

Nasıl bir trafo almam gerekiyor tam olarak yardımcı olursanız sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: baknedicem

quote:

Orijinalden alıntı: alpernbugra

İkinci el 220/110 trafo ucuza bulunabilir.Bana sorarsan pahalıya bile gelse trafo kullan daha güvenilir olduğunu düşünüyorum.

ürünün üzerinde yazan Amper değerini dikkate almama gerek var mı? Piyasada hep 400 watt lık trafolar görüyorum. Bu linkte 600W lık bir ürün var ama fiyatının uygunluğu konusunda bir bilgim yok.

http://urun.gittigidiyor.com/600W-AC-AC-220V-110V-CONVERTER-teknodepo_W0QQidZZ44796813

Nasıl bir trafo almam gerekiyor tam olarak yardımcı olursanız sevinirim.

Makinanın çekeceği akıma yetecek güçte olmalı siz 110 Volt kısmında 8 Amper akım çekecekseniz ortalama 900-1000VA gücünde trafoya ihtiyacınız olur.

• En ucuz çare güçlü bir triyak kullanarak 220 v. gerilimi 110 volta düşürmek olabilir.110 volt çıkışına varistör gibi triyağın kısadevre olması halinde printeri koruyacak bir koruma devresi yapılması uygun olur.Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.