Şimdi Ara

20w şarj adaptörü orjinal mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
1
Favori
83.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba iphone 11 aldım ve içinden şarj aleti çıkmadı haliyle. İnternetten 20w apple marka olduğu belirtilen bir şarj aleti aldım fakat orjinalliği konusunda şüpheliyim. Aletin ve kutusunun fotolarını ekliyorum. Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Usb c girişinde karşıya bakan yüzeyde görülen metal yollar biraz kuşkulandırdı internetten baktığımda burası hep bembeyaz görünüyor. Ayrıca fazla ısınma var bu da 20w a özgü bir durum olabilir ama emin değilim.

.

• Daha önce de çok yazdık çizdik bunu burada.. Belki görmemiş olabilirsiniz ama almadan araştırmak gerekiyor. Direk Apple'ın kendi sitesinden alınanlar hariç %90'ı kesin olarak sahte. Hatta bana kalırsa bu oran %90'dan da yüksek ama yine iyimser davrandım.

Anlamadığım nokta ise zaten sitesinde 199 TL gibi uygun bir fiyata satılıyorken 10-20 lira için başka yerden alıp riske girmeye gerek var mı? Sonuçta 8-10 bin liralık telefonlar bunlar ucuz değil. Bence gerek yok o riske girmeye.

• Hangi siteden aldınız? Link var mı? Piyasada super copy denilen her yeri birebir benzeyen kopyalar mevcut.

• Hocam bu ürün yüksek ihtimal ile Super Copy.
  • %99 A kalite kopya eğer bu cihazı parçalarsanız içinin demir yığını olduğunu görürsünüz
  • Ayrıca kutu üzerindeki seri numarası ile cihaz üzerindeki seri numarasını karşılaştırın. Aynı olması gerekiyor.

Bu videoda daha detaylı gösterilmiş:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eL1te -- 30 Mart 2021; 5:1:9 >
  • Bacaklardan birisinin eğri olması lazım veya adaptör kaç gram onu öğren elindekini tart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pisikletçi -- 30 Mart 2021; 5:16:7 >
  • Çok zor ayırt etmek
    Şarj edince anlayabilirsiniz mesela
    Orjinal olan yavaş şarj eder ve iphonun şarjı daha uzun dayanır, şarj yüzdesi yavaş düşer
    Çakma olan, şarjı hızlı doldurur ama telefonjn şarjı da az dayanır, şarj yüzdesi daha hızlı düşer
  • Eski fakelerde 18 watt mış seninki daha güncel 20watt kopya
  • Apple kağıt israfı olmasın diye şarj aleti koymuyordu değil mi20w şarj adaptörü orjinal mi? 

Ama şarj aletinin de kapkalın kaliteli kutusu var20w şarj adaptörü orjinal mi? 

Trde online alışveriş ürünlerin hepsi çakmadır için rahat olsun

• Aldığım link bu: https://www.trendyol.com/apple/20w-usb-c-guc-adaptoru-p-69516909

Kutulu ağırlığa da bakmıştım videolarda 85gr gelen ağırlık 80gr'dı benim. Fark olsa da orjinal olabileceğini düşünmüştüm. O kadar kontrole rağmen seri numarasına bakmak aklıma gelmedi, aslında adaptörün üzerindeki çok zor okunuyor iyi bir foto çekip görebildikten sonra fark ettim ki kutu ile cihaz seri no farklı. Ayrıca şarj etmesi çok hızlıydı 5dk'da 45'ten 55'e geldi muhtemelen orijinalden de hızlı üstüne fazla ısındı vs. İlk başta sola sürülerek yırtılan jelatin müthiş güven vermişti mesela:)

Sahte olduğuna emin oldum bugün iade edicem. Sizlere teşekkür ederim. Apple ile ilgili pek tecrübem yok, bu kadar uğraşılmış kopya ürün görünce daha doğrusu ürünün kopya olduğunu anlayınca çok şaşırdım. Siz de dikkat edin. Şimdi doğru apple.com.tr'ye ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: november27

Çok zor ayırt etmek
    Şarj edince anlayabilirsiniz mesela
    Orjinal olan yavaş şarj eder ve iphonun şarjı daha uzun dayanır, şarj yüzdesi yavaş düşer
    Çakma olan, şarjı hızlı doldurur ama telefonjn şarjı da az dayanır, şarj yüzdesi daha hızlı düşer

Böyle bir şeyi neye dayanarak söylüyorsunuz? Çakmanın verdiği elektronun içi mi boş ?  

• Kaç tane çakma kullandıysam aynı sonucu gördüm

Kimya bilgim yokki elektron parçalim, bilemedim şimdi :)

• Daha önce de çok yazdık çizdik bunu burada.. Belki görmemiş olabilirsiniz ama almadan araştırmak gerekiyor. Direk Apple'ın kendi sitesinden alınanlar hariç %90'ı kesin olarak sahte. Hatta bana kalırsa bu oran %90'dan da yüksek ama yine iyimser davrandım.

Anlamadığım nokta ise zaten sitesinde 199 TL gibi uygun bir fiyata satılıyorken 10-20 lira için başka yerden alıp riske girmeye gerek var mı? Sonuçta 8-10 bin liralık telefonlar bunlar ucuz değil. Bence gerek yok o riske girmeye.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaXiLoPeZ

Daha önce de çok yazdık çizdik bunu burada.. Belki görmemiş olabilirsiniz ama almadan araştırmak gerekiyor. Direk Apple'ın kendi sitesinden alınanlar hariç %90'ı kesin olarak sahte. Hatta bana kalırsa bu oran %90'dan da yüksek ama yine iyimser davrandım.

Araştırmıştım zaten ama fiyat makul olunca insan deniyor şansını. İade opsiyonu da var çünkü. Herkes bu kadar bilinçli olsa bu satıcılar bu ürünü satmayı bırakırdı zaten. Ama maalesef ülkede fiili esnaf da e-ticaret esnafı da istisnaları dışarıda tutarsak kötü bir seviyede.

Ayrıca fake vs. real videolarındaki bir çok nokta da fake üreticiler tarafından çözülmüş 2-3 video izlemiştim. Çoğu özellik tutuyordu. Buna dikkat çekmiş olayım en azından.

• Valla fiyat makul derken 199 lira yerine en fazla 149 dur. İki tane 20w aldım. Apple online storedan aşırı sahte var piyasada. Geçen zentech servisteydim. Adam Turkcell bayiiden (TIM) almış, bozulmuş, adamlar bu cihaz Apple orijinal değil dedi, servise bile almadı. 20W Apple online store, mediamarkt, Teknosa vatan vb premium resuller haricinde alınalar %100 sahte. Hele trendyol, n11 vb kesin. Hepsiburada bazen yapmıyor değil ama sarıcı hepsiburada ise belki bir ihtimal orijinal çıkabilir.

Maceraya atılmayın, Apple’dan alın geçin.
  • Net fake. 20 watt adaptör iphone 12 serisiyle tanıtıldı. Yani 2020 yılına özel. Sizin cihazın kutuda 2019 yazıyor. Kesinlikle çakma.
  • Hocam şarj aletiniz fake ben aynısını apple.com.tr'den aldım net bendekinin orijinal olduğu belli oluyor zaten aksesuarları apple.com.tr'den alın başka yerden almayın forumda konu vardı adam turkcell'den 20w şarj aleti alıyor o bile fake çıkmıştı.

• DOKTORBEY34 D kullanıcısına yanıt

Öğlen 150-160 falandı almıştım satıcısı amazon olandan ve 12 taksit yapıyordu world'e ama konuyu görünce iptal ettim siparişi. 20w şarj adaptörü orjinal mi? 

• Kutusunda "adadpter" yazıyor. Başka bir şeye bakmaya gerek yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.