Şimdi Ara

205/55/16R

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Lastik seçimi konusunda kararsız kaldım.

2006 Focusumun üstünde bitik vaziyette 205/55/16R Conti SportContact 2 var.

Lastikten bayaa memnundum kullandığım süre içersinde.

Aslında karar vermem gereken başta yumuşak mı sert hamur mu ? + ve - lerini az çok biliyorum ama konfor yol tutuşu vs... ne kadar farkeder ?

Aklımda bulunan modeller :

- Michelin Primacy HP 160 TL

- Goodyear Efficient Grip 145 TL

- Bridgestone Turanza ER300 155 TL

- Conti Sport veya Premium Contact 2 175 TL

Bilenler,Kullananlar...Siz Ne Dersiniz Bu Lastikler Hakkında ?

• ben michelin primacy pilot kullanıyorum memnun değilim....

düşünün ki kışın yağmurda patinaj çekmeden çıktığım rampaları yazın kuru havada bu lastikle çıkarken zorlanıyorum cayır cayır asc çalışıyor....

ya kış lastiğim aşırı iyi yada michelin kötü (kış lastiğim nexen )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 7 Haziran 2010; 1:40:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

ben michelin primacy pilot kullanıyorum memnun değilim....

düşünün ki kışın yağmurda patinaj çekmeden çıktığım rampaları yazın kuru havada bu lastikle çıkarken zorlanıyorum cayır cayır asc çalışıyor....

ya kış lastiğim aşırı iyi yada michelin kötü (kış lastiğim nexen )

Bunu sebebi hamuru değil midir ? Yani yumuşak hamur olmasından dolayı...

Primacy HP,Pilot Primacy nin hamurları aynı mı ? Sitesinde geliştirme olarak ıslak zemindeki fren performansından bahsediyor sadece...
  • Sportcontact 3
  • Fiyatlari nerden aldiniz? Lastikler V serisi mi?
  • fiyatları ben de merak ettim, aynı lastikten bize de lazım.

continental var şu an, geçici taktık, biraz bayatlamış lastik ama bu kadar kötü olmaması gerek diye düşünüyorum. bir de tabi 55'ten 65 yanağa geçince araba bisiklet gibi geldi bana.
    yumuşak almak daha mantıklı. eski lastiklerimiz yumuşaktı, çok iyi yol tutuşu vardı. hele ki su birikintilerinde hiç problem yaşamadım kış aylarında, hatta volvo reklamı çeker gibi zevkle geçiyordum
  • Goodyear Efficient Grip düşük sürtünme katsayısından dolayı az tüketiyor fakat bu nedenden dolayı frenleme ve yol tutuşta tutunma kaybı yaşatıyor.

Ben mazda 3 'üme (aynı ebatlarda ) pirelli cinturato p7 aldım ve diğer pirellilerin aksine sesten eser yok ( önceden bridgestone er30 vardı ) . Tüketimim 8.4 lerden 7.4 lere daha da dikkatli olduğumda 7.1 e kadar getirebildim. Tutunma ve frenlemeden taviz vermiyor. Bir bakın isterseniz
  • Goodyear Efficient Grip

Kullananlar memnun (muş)
  • Fiyatlar Bostancı Sanayide Spotçu Levent die bir adamdan alınmıştır.Bir akrabam telefonda aldı fiyatları.Lastiklerin hepsi 2010

Ekleme:Bu adamın elinde conti olmadığı için bayiden aldığım fiyat conti için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerkolik12 -- 7 Haziran 2010; 13:40:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Biturbo

Sportcontact 3

Sport Contact 3 ün ebatlarından haberin yok galiba
  • Yok mu başka fikri olan lastikler hakkında ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerkolik12

quote:

Orijinalden alıntı: Biturbo

Sportcontact 3

Sport Contact 3 ün ebatlarından haberin yok galiba

225/45/17
  • Yok mu koca donanımhaberde başka bilgisi olan konuda ?
  • O zaman yeni bir SportContact2 ile devam et derim...
  • bende aracımda şuan sport contack 2 kullanıyorum . biraz sert lastik ama yol tutuşu ve özellikle yağışlı havalarda performansı çok iyi . eğer sizde sport contacaktan memnunsanız aynı lastikten alıp yolunuza devam edin derim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.