Şimdi Ara

2015 COROLLA LİFE KLİMA SORUSU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
3.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2015 model toyota corolla 1.33 life modelinde klima çalışırken benzine ek olarak mı soğutuyor yoksa aküden akım alarak mı soğutuyor?

Yani aracı kullanırken klimanın açılmış olması motor da güç kaybına neden oluyor mu?

• Bildiğim kadarıyla dünya üzerinde hiç bir arabanın kliması kendi aküsü ile çalışmaz. İlla ki motora yuk bindirir.
    Sadece bazı modellerde akü elektrik gücü takviye edilerek motora binen yük azaltılmistir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Klima açılınca araba benzin harcar. Ama havalandırmada harcamıyor herhalde.
  • 1. klimasız ANLIK yakıt tüketimin 7 litre diyelimi klimayi aç 16 derecede, 9 litreye çıkar
    2. %15 civarı performans düşüklüğü yapar ( tüp takılmış gibi yani)
  • Klimayi actiginizda aracin gaza tepkisi zayifliyorsa, soylediginiz gibi akuyle alakali bir duzenegi yoktur.

• Opel bayisine gittim bugün klima gücünü aküden alıyor motora yük binmiyor yakıt değişmiyor dedi. Honda civic'lerde de bu sistemin olduğunu duymuştum ama Corolla 1.33 life'ta var mı diye diye merak edip yazdım.

1.33 Motor ufak birde klima yükü binince üzmesin diye iyice bilgi topluyorum.
  • A/C actiginiz zaman motorda performans kaybi olur.Yuksek torklu araclarda bu kayip en azdir.
  • Araba mars bastigi andan itibaran krank donmeye baslar. Klima kompresoru de kranka baglidir.
    Defalarca test ettim, cunku uzun yolda mola vermem gerekiyordu. Ortalama bir arac isinmis halde rolantide saatte 0.6 litre yakar. Klimayi actiginiz zaman kac derece actiginiz da onemli, bu ortalama 0.9 litre ile 1.1 litre arasi yakar. Bu tuketim saattir.

• evet olur, yol bilgisayarındaki tüketimden de fark edebilirsiniz
  • Gram etkilemiyor benim araçta yada ben hissetmiyorum hiç
  • şu soğuk günlerde böyle kpss soruları üretebiliyorsunuzya pes diyorum sorduğuna göre kullanmıyorsun demekki amaç ne acaba

• Neden kendiniz deneyip görmüyorsunuz?
  • Konuda ciddi hatalı bilgiler var, tam bir bilgi kirliliği...

• Her klima motorda performans kaybına yol açar. Her klima yakıt tüketimini etkiler. Nasıl bir mantıkla etkilemez diyebiliyorsunuz? Havadanmı geliyor sanıyorsunuz enerji?

• quote:

Orijinalden alıntı: cesmuru

Her klima motorda performans kaybına yol açar. Her klima yakıt tüketimini etkiler. Nasıl bir mantıkla etkilemez diyebiliyorsunuz? Havadanmı geliyor sanıyorsunuz enerji?

iz topraktan geliyor sanıyorduk pnpa sağol üstün bilgilerin için
  • Klima kompresörü V kayışıyla beslenir,Araç rölantideyken 1000 rpm çeviriyosa bu motorun da gerekli elektrik akımını sağlayabilmesi için motor devri bir miktar yükselmelidir.Bu da ekstra yakıt tüketimi gerektirir.klima devredeyken yaklaşık 100,200 rpm daha fazla devir çevirir motor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.