Şimdi Ara

2013 toyota corolla mı yok sa honda civic mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
128
Cevap
3
Favori
35.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinanyılmaz

arkaşalar öncelikle değerlei görüşleriniz için çok çok teşekkür ederim . aracın tipi önceliğim olmadığı için kafamda 3-5 bişey şekliilendi . ayrıca kişisel zevklerimiz için karşımızdakini kırmaya gerek yok .banada sorarsanız 60000 verdikten sonra herseyi harikaysa bi arabayı dijital saati tipsiz diye elemem.canım güvendeyse performansı konforu donanımı yarindeyse az da yakıyosa kolumdaki saate bakarım yine takmam ama zaevktir netice saygı duyarım.

Kesinlikle...

• IslakFasulye kullanıcısına yanıt
    teşekkurler bende lpg otomatik düsünüyorum o yuzden sordum.
  • Bu ucube lafı da yeni türedi tamam beğenmezsiniz ki bende beğenmedim yeni corollayı ama gerek yok böyle şeylere beğenip alıp insanlar var aynı sizin fabiayı beğenip almanız gibi sevgili max payne

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • skoda fabia almış, corollanın tasarımına ucube diyor. Buradan neyin ucube olduğunu çıkaran çıkarmıştır herhalde. Ayrıca kedir ciğer meselesi olmuş biraz.

Tamam kardeşim beğenmezsin ama acizlik de yapma. Senin aracına ucube diyen var mı sen başkalarının aracına ucube diyorsun?
  • Aynı ikilemi bende yaşıyorum. Ama dikkat edersen 2012-2013 honda civic satan binlerce kullanıcı var neden satıyorsunuz sıfır arabaları diye sormak lazım. Bi corollayı bu şekilde göremezsiniz

• Gecen hafta iki aracı tekrar test ettim. Benzinli otm olanları.
    Ben kendime alacak olsam corolla alırım şahsen. Ama bu yüksek fiyatlara degil tabiki.

Benim gözümde Honda avantajları

Garantili LPG
    Xenon far
    Sunroof

Dezavantajları

Klasik 5 ileri at şanziman
    Arka diz mesafesi az
    Dis tasarım ruhsuz

Corollanin avantajı

Geniş ve ferah ic mekan
    Cvt sansimanin kullanım keyfi ve konforu
    Yeni kasa olması ve tasarımını beğeniyorum.
    Tüketimi daha düşük
    Yol sesi daha az ve daha rahat bir otomobil

Corollanin dezavantajları.
    Yüksek fiyat ( % 5 aşağıda olması lazım benzinli araçların)
    Donanım olarak hem civicten hemde auristen zayıf
    Saatin sekline veya tasarımına degilde ben yerine takılıyorum. Aracı sürerken saati arıyorum gayri ihtiyarı ve bir kac saniye sürüyor bu durum. Sonuçta dikkatimizi yoldan ayırmış oluyoruz. Şoförden uzak olmadı saçma olmus.

Konu sahibi arkadas eğer auris sizin ısınızı görüyorsa bence auris alın. F/p olarak daha ideal bir arac.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutsirvan -- 25 Ağustos 2013; 10:25:28 >

• Mazda 3 ü bekler derim..
  • umutsirvan kullanıcısına yanıt
    Civic' teki şanzuman da CVT değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Civic' teki şanzuman da CVT değil mi?

yok hocam 5 ileri tam otm.

• quote:

Orijinalden alıntı: umutsirvan

Gecen hafta iki aracı tekrar test ettim. Benzinli otm olanları.
    Ben kendime alacak olsam corolla alırım şahsen. Ama bu yüksek fiyatlara degil tabiki.

Garantili LPG
    Xenon far
    Sunroof

Dezavantajları

Arka diz mesafesi az
    Dis tasarım ruhsuz

Corollanin avantajı

Geniş ve ferah ic mekan
    Tüketimi daha düşük

Saatin sekline veya tasarımına degilde ben yerine takılıyorum. Aracı sürerken saati arıyorum gayri ihtiyarı ve bir kac saniye sürüyor bu durum. Sonuçta dikkatimizi yoldan ayırmış oluyoruz. Şoförden uzak olmadı saçma olmus.

Konu sahibi arkadas eğer auris sizin ısınızı görüyorsa bence auris alın. F/p olarak daha ideal bir arac.

@umutsirvan çok teşekkür ederim tamda isteğim bilgileri verdiniz çok yardımcı oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: oprema

Mazda 3 ü bekler derim..

2013 sonu 2014 başı gibi alırım arabayı bu yüksek fiyatlara araba alınmaz. mazda 3 'ün çıkış tarihi ne ola ki
  • Rica ederim sinan hocam.

• quote:

Konuya sonradan dahil oluyorum ama hocam sürüş özellikleri ve performansı da kıyaslayabilir misiniz? Hatta mümkünse manuel olanları hakkında da yorum alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatal_hand

quote:

Konuya sonradan dahil oluyorum ama hocam sürüş özellikleri ve performansı da kıyaslayabilir misiniz? Hatta mümkünse manuel olanları hakkında da yorum alabilir miyim?

Hocam manuel hakkında yorum yapma şansım yok. İkisinide kullandım. 6 ileri olduğu ve 132 bg olduğu icin yine corolla derim.
    Yolda ben corollada daha rahat hissediyorum kendimi. Bana daha konforlu geliyor corolla.

• quote:

quote:

quote:

Hocam manuel hakkında yorum yapma şansım yok. İkisinide kullandım. 6 ileri olduğu ve 132 bg olduğu icin yine corolla derim.
    Yolda ben corollada daha rahat hissediyorum kendimi. Bana daha konforlu geliyor corolla.

forumda da baktım toyotanın malzeme kalitesinden çok muzdarip olanlar var

• Yeni Civic'in koltuğuna dahi oturmamış kişiler gelmiş burada ''arkası çok kötü'' diye yorum yapıyor. Nasıl bir kafa yapısıdır anlamış değilim.

Tercih yapacak arkadaşa gelirsek ;
    -IHSS testlerinde Civic C sınıfının en güvenli arabası seçilmiştir.
    -Yakıt olarak da , gider Eco alırsın çok rahat edersin.Şehiriçi 25 krş dan fazla yakmaz.
    -Civicte servise sadece yıllık bakımlarda uğrarsın
    oda zorunlu olduğu için .

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler hocam bazı yorumlarda civic 132lik corolladan daha iyi gidiyor dendiği için sordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: chronicle

Yeni Civic'in koltuğuna dahi oturmamış kişiler gelmiş burada ''arkası çok kötü'' diye yorum yapıyor. Nasıl bir kafa yapısıdır anlamış değilim.

Tercih yapacak arkadaşa gelirsek ;
    -IHSS testlerinde Civic C sınıfının en güvenli arabası seçilmiştir.
    -Yakıt olarak da , gider Eco alırsın çok rahat edersin.Şehiriçi 25 krş dan fazla yakmaz.
    -Civicte servise sadece yıllık bakımlarda uğrarsın
    oda zorunlu olduğu için .

yine söylüyorum dışı okadar önemli değil benim verdiğiniz bilgiler benim istediğim bilgiler. yalan yok iki arabada birbirinden kötü değil sadece iyinin kendim için iyisini secmeye çalışıyorum ve yardımlarınıza da çok çok teşekkür ediyorum
  • quote:

Gecen hafta iki aracı tekrar test ettim. Benzinli otm olanları.

Garantili LPG
    Xenon far
    Sunroof

Dezavantajları

Arka diz mesafesi az
    Dis tasarım ruhsuz

Corollanin avantajı

Geniş ve ferah ic mekan
    Tüketimi daha düşük

Güzel özetlemişsin ama civic'in small overlap testinde gözüktüğü üzere corollaya karşı hayati bir üstünlüğü mevcut.

Hatta türkiyede satılan orta kesimin ulaşabileceği araçlar içinde en iyi sonucu alabilmiş tek model civic.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.