Şimdi Ara

2013 Symbol Joy 1.2 nasıldır? 29 bin lira eder mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
8.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-kazasiz-boyasiz-2013-symbol-1.2-16w-75-bygr-187006495/detay/

Arkadaşlar linkteki araçla ilgileniyorum. Sizce piyasasına göre fiyatı nasıl? 29 bin liraya pazarlıkla alabilirim sanırım.

Bu sedan kasaların Dacia olduğu ama ülkemizde Renault olarak satıldığı doğru mu?

Tüp servis dışında taktırılmış bu garantiyi bozar mı? Henüz ruhsata işletilmemiş bana ruhsata işletme maliyeti ne olur?

Teşekkürler.

• Huka Sampos kullanıcısına yanıt
    Renault benim bildiğim ful model Touch diye geçmekte. Kapı kolları halen plastik olan aracı nasıl ful diye dile getiriyor anlamadım.

Tüp konusunda da diyeceğim eğer güvenmiyorsanız 2000 lira daha düşük farklı bir araç bulun siz kendiniz kendi ustanızda taktırınız.
  • Sıfırı 36 bin olması lazım 1 ay önce tanıtım için getirmişlerdi bindim içi leş plastik kokuyor kapı kolları adamın elinde kalacak cinsten. Hatta clio test ettim araba daha 115 km de ama acayip tıkırtı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kulilka azadi

Renault benim bildiğim ful model Touch diye geçmekte. Kapı kolları halen plastik olan aracı nasıl ful diye dile getiriyor anlamadım.

Tüp konusunda da diyeceğim eğer güvenmiyorsanız 2000 lira daha düşük farklı bir araç bulun siz kendiniz kendi ustanızda taktırınız.

Güvenip güvenmeme değil de sadece aracın garantisi bozuluyor mu merak ettim. Yani dışardan takılan tüp Renault'ta garantiyi bozuyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huka Sampos

quote:

Orijinalden alıntı: kulilka azadi

Güvenip güvenmeme değil de sadece aracın garantisi bozuluyor mu merak ettim. Yani dışardan takılan tüp Renault'ta garantiyi bozuyor mu?

Alıntıları Göster
    Evet bu araba aslen Dacia Logan olup, Romanya'da ki Dacia fabrikasında Logan'ın üretildiği yan oda da (yan oda durumu benim mizahsel esprimdir) Renault logoları ve Symbol yazıları takılarak üretilip ülkemize yollanan modeldir. Önce ki kasa Symboller gibi ülkemizde değil Dacia fabrikasında üretilmektedir. Joy model en baz model olup ESP, ABS, çift airbag standarttır. Bahsi geçen araba 1.2 Joy donanımın sıfırının 37 bin lira olduğunu düşünürsek 29 bin lira uygundur. Pazarlıkla 27.5 - 28 bin liraya alınabilir. Pazar günü 2013 model 1.5 DCI Joy görmüştüm ikinci el ve fiyatı 34 - 35 bin liraydı. Tüp hakkında bir bilgim yok.

• Hata boya kaza tramer yokta plaka neden kapalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: CAD34

Evet bu araba aslen Dacia Logan olup, Romanya'da ki Dacia fabrikasında Logan'ın üretildiği yan oda da (yan oda durumu benim mizahsel esprimdir) Renault logoları ve Symbol yazıları takılarak üretilip ülkemize yollanan modeldir. Önce ki kasa Symboller gibi ülkemizde değil Dacia fabrikasında üretilmektedir. Joy model en baz model olup ESP, ABS, çift airbag standarttır. Bahsi geçen araba 1.2 Joy donanımın sıfırının 37 bin lira olduğunu düşünürsek 29 bin lira uygundur. Pazarlıkla 27.5 - 28 bin liraya alınabilir. Pazar günü 2013 model 1.5 DCI Joy görmüştüm ikinci el ve fiyatı 34 - 35 bin liraydı. Tüp hakkında bir bilgim yok.

Teşekkürler. Esasında ben symbol düşünmüyordum ancak bir oyun yoksa araçta lpg olması fiyat uygun gibi. Esp de cabası. Ama dacia olması can sıkmıyor değil.

• quote:

quote:

Teşekkürler. Esasında ben symbol düşünmüyordum ancak bir oyun yoksa araçta lpg olması fiyat uygun gibi. Esp de cabası. Ama dacia olması can sıkmıyor değil.

Yani aslında Dacia olması çok da elzem bir durum değil ama insanı kandırıp resmen bilinen LOGAN'ı bir kaç küçük makyaj ile üzerine Renault logosu takıp Symbol yazısı yazarak satışa sunmak biraz sinir bozucu. Şahsen illa bu tarz araba düşünüyorsan Dacia Sandero bak daha iyi. En azından halis muhlis Dacia. Ve o Logan'dan doğma Symbol, Renault olarak satıldığı için Dacia'ya nazaran daha pahalı. Eğer o araba Symbol olarak değil de Logan olarak satılsaydı sıfırının fiyatı 37 bin lira değil 33 bin lira olurdu kesin. Alternatif arabalara yönel. 2013 model değil de 2011 - 2012 model arabalara bak, mesela alabiliyorsan dizel düşün. Benim bir komşum geçen kış 2012 model Astra Hb aldı 1.3 CDTI yani dizel ve 32 bin liraya mı ne aldı. Acele etmeyin bence biraz araştırın derim.

• Arabadan az yakması dışında bir isteğiniz yoksa alınır.
  • Hocam araç dacia logan. Ancak ne fark eder ki? Önceden symboldü de ne oluyordu. Kalite aynı kalite. Alacaksanız bunu kafanıza takmaya gerek yok yani. Joy baz donanım ama güvenlik araçları standart. Araçta bir sıkıntı yoksa fiyat hakkaten güzel. İsterseniz bir açıp aynı donanımın sıfır fiyatına bakın. Hatta fiyatın böyle olması insanın aklında soru işareti bırakıyor. Temizse alın beğenmezseniz zarar etmeden rahat elden çıkaracağınız garanti zaten.
  • bende orjinali 2012 logan 1.2 16 v var, ben memnunum, senin beklentine bağlı abs, esp standart 2013 te.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

bende orjinali 2012 logan 1.2 16 v var, ben memnunum, senin beklentine bağlı abs, esp standart 2013 te.
    Kornası silecek kolunda olmasa güzel araba aslında

Aracın tek avantajlı tarafı sıfır ayarında olması. Fiyatı iyi ancak araba pek iyi değil. Ben olsam modeli düşürüp biraz daha kaliteli bir araç bakardım kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FE2F1DE54

Kornası silecek kolunda olmasa güzel araba aslında

Aracın tek avantajlı tarafı sıfır ayarında olması. Fiyatı iyi ancak araba pek iyi değil. Ben olsam modeli düşürüp biraz daha kaliteli bir araç bakardım kesinlikle.

Alıntıları Göster
    Tüpü işletmek eğer faturası varsa ve çok genç kalınmamışsa gerekli proje belgesi + tmmob'dan sızdırmazlık testi + TÜV muayene + ruhsat kağıdının yenilenmesi şeklinde 250-300 TL gibi bir masrafı oluyor. İşletmeden gezmenizi tavsiye etmem. Herhangi bir kontrolde veya kaza durumunda suçlu olursunuz.

Bu araçlar Romanya'da üretiliyor, aslen Dacia ancak Renault etiketiyle ülkemize geliyor. Eski Symbol'lerden bu noktada farklılar.

Tamamen ekonomiye dayalı üretilmiş bir araç. Üretici için de kullanıcı için de. Tamamen maliyeti minimuma indirilerek üretilmiş bir araç. Bu da barındırdığı herşeyin basitliğini açıklıyor. Kullanıcı için ise ; yakıtı az, sorun çıkarabilecek aksamı az, alırken ucuz, satarken kolay satılabilecek araç. A noktasından B noktasına gidişin en ekonomik ve dertsiz tasasız gidiş yollarından biri.

Yani kısacası bir araçtan ne beklediğinize bağlı tavsiye konusu. Bu bahsettiklerimi bekliyorsanız, araç size bunları verecektir. Ancak şahsen ben bir araçtan konfor, kullanım keyfi, kalite, baktığımda etkileyen bir görüntü beklerim. O yüzden zevkime göre bir araç almak isteyeceğim zaman B-Sedan sınıfı alacağım en son sınıf, bu sınıf içerisindeki alacağım en son araç ta bu araç olurdu.

Alırken dikkat etmeniz gereken şeyler; bir kere plaka kapatma olayı beni her zaman son derece rahatsız eder. Bu araçlarda çok şirket aracı oluyor. Şirket aracı olmamasına hor kullanılmamış olmasına dikkat edin. Hor kullanılmış bir araç 21.000km'de de olsa düzgün kullanılmış 60-70 bindeki araçtan daha yorgun olduğunu gösteren sinyaller verecektir.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exit to DOS -- 11 Kasım 2014; 12:27:37 >

• quote:

quote:

quote:

Yani aslında Dacia olması çok da elzem bir durum değil ama insanı kandırıp resmen bilinen LOGAN'ı bir kaç küçük makyaj ile üzerine Renault logosu takıp Symbol yazısı yazarak satışa sunmak biraz sinir bozucu. Şahsen illa bu tarz araba düşünüyorsan Dacia Sandero bak daha iyi. En azından halis muhlis Dacia. Ve o Logan'dan doğma Symbol, Renault olarak satıldığı için Dacia'ya nazaran daha pahalı. Eğer o araba Symbol olarak değil de Logan olarak satılsaydı sıfırının fiyatı 37 bin lira değil 33 bin lira olurdu kesin. Alternatif arabalara yönel. 2013 model değil de 2011 - 2012 model arabalara bak, mesela alabiliyorsan dizel düşün. Benim bir komşum geçen kış 2012 model Astra Hb aldı 1.3 CDTI yani dizel ve 32 bin liraya mı ne aldı. Acele etmeyin bence biraz araştırın derim.

Beklemek can sıkıcıymış. 2 haftadır arabasızım, toplu taşıma ağı olmayan bir anadolu ilçesindeyim. Çarşı, pazar, market çok zor oluyor. Kış da geldi.

Bir de bekledikçe arabalar zamlanıyor yahu

• rubelhizb kullanıcısına yanıt
    Cumaya kadar satılmazsa gidip bakacağım. Sıkıntı yoksa alma ihtimalim yüksek.
  • quote:

Cumaya kadar satılmazsa gidip bakacağım. Sıkıntı yoksa alma ihtimalim yüksek.
    fiyatı yukarı çekmiş
  • Klavyene sağlık hocam uzun uzun yazmışsın. Beklentim elbette ekonomik yoksa neden bu araca bakayım. Ben de isterim focusa astraya binmek ama 29 liraya 05-06 model ancak bulunuyor.

Peki bu lpg servis onayıyla takılmadığı için acaba garantisi bozulmuş mudur?
  • Bizde bir eski kasanin 2009 modeli var 1.4 8v , 159bin kmde piyasasi 22bin civari. Bu arac icin 29 bin gayet iyi fiyat ESP olmasi cok buyuk bir avantaj.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Bizde bir eski kasanin 2009 modeli var 1.4 8v , 159bin kmde piyasasi 22bin civari. Bu arac icin 29 bin gayet iyi fiyat ESP olmasi cok buyuk bir avantaj.

senin arabanın 22 edeceğini sanmam hayal kurmuşsun, 2012 ler bile abs li kilimalı , 22 etmiyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufuk-34JD58

quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Bizde bir eski kasanin 2009 modeli var 1.4 8v , 159bin kmde piyasasi 22bin civari. Bu arac icin 29 bin gayet iyi fiyat ESP olmasi cok buyuk bir avantaj.

senin arabanın 22 edeceğini sanmam hayal kurmuşsun, 2012 ler bile abs li kilimalı , 22 etmiyor .

Alıntıları Göster
    Dacia Logan'ın sedanıdır.

LPG garanti dışı bırakır bildiğim kadarıyla.

ALırken LPGli değil DCİ yani dizel olanı almak makuldur.

Alınır mı? Alınmaz.

Üst komşumuzda var.3-4 sefer bindim(sürmedim).Araç kütük gibi eski symbollerde bile kötü.

Arka koltuları acayip rahatsız sanki bildiğiniz tahtanın üstüne ince bir şilte üstüne de kaplama.

Kullanılan plastik geri dönüşümden elde edilmiş tahmin ettiğim kadarıyla.

Bence o paralar bu araca yazık olur.Bu aracı alanlar genelde filo olarak alıyor.Ya da sıfır olsun mantığı ile alınan bir araç.

Ben olsam almam ne kadar ilan piyasaya göre normal dursa da.

29.000TL param varsa o paraya Megane2 bakarım hayli hayli iyidir bu araçtan en azından 6 hava yastığı standart ve plastik yığını değil arabaya biniyorum dersiniz.

Bakmanızı önereceğim modeller:

Chevrolet Cruze

Kia Rio sedan

Pug 207 SW :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-kazasiz-boyasiz-lpg-li-2011-model-207-sw-175357504/detay

Renault Megane 2 :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-boyasiz-cizik-dahi-yok-40-bin-de-sifir-ayarinda-ilk-sahibinden-185593386/detay

Renault Clio SW :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2011-grantour-1%2C2-extreme-lpg-li-53000-km-hatasiz-boyasiz-186815576/detay

Belki verdiğim araçların bazılarının 2.eli Symbol'den kötüdür ama Symbol'den her anlamda iyi oldukları belli.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.