Şimdi Ara

2013 passat 1.6tdi dgs 3 ay beklemeye değer mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
6.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR FORUMDA GENELDE OKUYUCU DURUMUNDAYDIM İLK DEFA KONU AÇACAĞIM ARADIĞIMI BULAMADIM BİR HATAMIZ OLURSA AFFEDİN.

Bugün Ankara doğuş otoyu ziyaret ettim. Genel olarak yine aynı ilgisizlikle karşılaştım ama sorun bu değil. Şuan ki aracımız 2005 superb 1.9 dizel otomatik km.si 210.000e dayandı bakım istiyor bunu satmadan passat almayı düşünüyorum.Eşim superbi seviyor ona vericem. Fakat hanımefendiler 2013 için marta gün veriyorlar.Çok kararsızım şuanki arabamdan memnunum ama 11 litreyi rahat görüyorum şehiriçinde şerhirdışındada 6 7 litereye kadar düşüyor. Superbi almamamın sebebi elimizdekinin sıfırına 115.000 tl civarında istiyorlar.Yakıt tüketimi açısındanda gayet uygun geldi 7-8 litreyi gezmez gibi geliyor. 2012 ise almak istemiyorum madem bu kadar para veriyoruz satarken kayıp yaşamayalım diye bu konuda herhangi bir öneriniz var mı? Şimdiden teşekktür ediyorum.Saygılar..

• 3 ay değil 1 gün bile beklemeye değmez. Çünkü haddinden daha pahalı.
  • 1. dgs değil dsg
    2. 1.9 dizelden sonra 1.6 tatmin etmeyebilir
    3. 2.elde superb zarar ettirebilir
    4. passat almanı öneririm
    5. araç alınacak tam ay aralıktır korkacağın birşey yok oda ne dersen iki aracında yeni modeli çıkmayacak al geç kampayalı olarak
    6. eğer superb den memnunsan superb 1.6 dizelini al
    7. takasa girme sahibinden.com da sat hangisini istiyorsan onu al
    8.
  • Hocam haddin pahalı haklısınız ama ailemize geniş konforlu bir araç lazım bi kerede wv alalım dedik superbden önce octavia 1.9 tdi vardı 2000 model hantaldı baya sonra superbe geçince konfora alıştık galiba superb zarar ve fiyatı pahalı olduğundan salladık zaten otomatik olması şart senede 30- 40 bin km yol yapıyoruz düz vites baya yorucu oluyor ve superb 1.6tdi performans olarak beni üzdü pek seri değil coralla dizel otomatikte şanzımanı çok dandik geldi vites geçişleri flan hiç iyi değil.Avensis 1.8e baktım otomatik onunda hembenzinli olması hemde ikinci elde çok değer kaybettirmesi dezavantaj doğuş gurubunun çalışma prensibi iseşaka gibi bir arkadaşım yeni kasa 3.20 önerdi onunda bakım maliyeti ve servisi pahalı diyorlar ama pek bir bilgim yok açıkcası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: thexyz

Hocam haddin pahalı haklısınız ama ailemize geniş konforlu bir araç lazım bi kerede wv alalım dedik superbden önce octavia 1.9 tdi vardı 2000 model hantaldı baya sonra superbe geçince konfora alıştık galiba superb zarar ve fiyatı pahalı olduğundan salladık zaten otomatik olması şart senede 30- 40 bin km yol yapıyoruz düz vites baya yorucu oluyor ve superb 1.6tdi performans olarak beni üzdü pek seri değil coralla dizel otomatikte şanzımanı çok dandik geldi vites geçişleri flan hiç iyi değil.Avensis 1.8e baktım otomatik onunda hembenzinli olması hemde ikinci elde çok değer kaybettirmesi dezavantaj doğuş gurubunun çalışma prensibi iseşaka gibi bir arkadaşım yeni kasa 3.20 önerdi onunda bakım maliyeti ve servisi pahalı diyorlar ama pek bir bilgim yok açıkcası..
    ben imzamdaki aracı 2 ay bekledim..
    rakiplerinden 5-6 bin tl daha pahalı ama bence bu farka değer..
    Tek sorun dsg arızaları.. onu da yeni modellerde halletmişler sanırım.
    Bekleyebiliyorsan bekle, pişman olmazsın..

• quote:

Orijinalden alıntı: dark_elf

Alıntıları Göster
    Ben sevgilimi beklemem 3 ay, teneke yığını mı bekliycem?

Birde sevgilisi askere gittiği an aldatan kızlar var ki sormayın, evlerden ırak.

• quote:

Alıntıları Göster
    hayırlı uğurlu olsun hocam 3 ay beklemek zor iş sabırlı adammışsınız maş. beklemeye değer eminim passat kendini ispatlamış bir araba sonuçta octavia içinde full olanını 60.000e bıraktılar amaticaretle uğraştığımız için değer kaybı olmsın diye passat önceliğimiz

• quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

Birde sevgilisi askere gittiği an aldatan kızlar var ki sormayın, evlerden ırak.

Alıntıları Göster
    haklısınız aslında ama passatı 2000li yıllarda isteyipte alamamıştım maddi sıkıntılardan dolayı içimde kaldı biraz onunda etkisi var
  • quote:

Alıntıları Göster
    1.9 dizel superb den sonra 1.6 hitler tdi beklenicek araç değil.

buarada aracınız, isteyipte alamadığınız passat ile nerdeyse zamanında birebir aynıydı.

sadece eski superblerde daha uzun şase kullanıldı çin usulü.

• quote:

Orijinalden alıntı: akifsari

1.9 dizel superb den sonra 1.6 hitler tdi beklenicek araç değil.

buarada aracınız, isteyipte alamadığınız passat ile nerdeyse zamanında birebir aynıydı.

sadece eski superblerde daha uzun şase kullanıldı çin usulü.

Alıntıları Göster
    2.0 motorların fiyat ve vergi konusu çok sıkıntılı olduğundan mahkumuz diyebiliriz. Evet ama aralarındaki fiyat farkı o zamanlar için bile çoktu.Herkes alma elinde kalır buna paramı verilir diyordu benim içime sindiği için aldım. şuan hiçbir sorunu yok çok memnun kaldım fakat yenilemek istediğim için karar verdim passata 1.9 tdi gerçekten iyi bir motor 210binde hiç bir sorun çıkarmadı. 1.6nın tadına beklemeyi gözealabilirsek martta bakıcaz

• quote:

haklısınız aslında ama passatı 2000li yıllarda isteyipte alamamıştım maddi sıkıntılardan dolayı içimde kaldı biraz onunda etkisi var

Alıntıları Göster
    hocam passatta değer kaybı yaşamayacağınızı nereden çıkardınız? Passatın ilk fiyatı fazla olduğu için ikinci eli daha fazla değer kaybediyor. Şimdi sıfır 78 bine alacağınız passatı 2 - 3 sene sonra kaça satabileceğinizi düşünüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: TüplüveÖfkeli

Kız olsaymışsın sen de bekleyemezmişsin asker yolu

• quote:

ARKADAŞLAR FORUMDA GENELDE OKUYUCU DURUMUNDAYDIM İLK DEFA KONU AÇACAĞIM ARADIĞIMI BULAMADIM BİR HATAMIZ OLURSA AFFEDİN.

Bugün Ankara doğuş otoyu ziyaret ettim. Genel olarak yine aynı ilgisizlikle karşılaştım ama sorun bu değil. Şuan ki aracımız 2005 superb 1.9 dizel otomatik km.si 210.000e dayandı bakım istiyor bunu satmadan passat almayı düşünüyorum.Eşim superbi seviyor ona vericem. Fakat hanımefendiler 2013 için marta gün veriyorlar.Çok kararsızım şuanki arabamdan memnunum ama 11 litreyi rahat görüyorum şehiriçinde şerhirdışındada 6 7 litereye kadar düşüyor. Superbi almamamın sebebi elimizdekinin sıfırına 115.000 tl civarında istiyorlar.Yakıt tüketimi açısındanda gayet uygun geldi 7-8 litreyi gezmez gibi geliyor. 2012 ise almak istemiyorum madem bu kadar para veriyoruz satarken kayıp yaşamayalım diye bu konuda herhangi bir öneriniz var mı? Şimdiden teşekktür ediyorum.Saygılar..

2012 alacaksin diye deger kaybindan korkuyorsun ama iyi bir pazarlik yaparsan o aradaki farktan fazlasini cikartabilirsn

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

hocam passatta değer kaybı yaşamayacağınızı nereden çıkardınız? Passatın ilk fiyatı fazla olduğu için ikinci eli daha fazla değer kaybediyor. Şimdi sıfır 78 bine alacağınız passatı 2 - 3 sene sonra kaça satabileceğinizi düşünüyorsunuz?

Alıntıları Göster
    süperb kadar değer kaybı yaşatmayacağını umuyorum hocam ticaretle uğraştığımız için bazen maddi sıkıntılar oluşabiliyor sebebi bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: CRaFTY_35

quote:

ARKADAŞLAR FORUMDA GENELDE OKUYUCU DURUMUNDAYDIM İLK DEFA KONU AÇACAĞIM ARADIĞIMI BULAMADIM BİR HATAMIZ OLURSA AFFEDİN.

2012 alacaksin diye deger kaybindan korkuyorsun ama iyi bir pazarlik yaparsan o aradaki farktan fazlasini cikartabilirsn

hocam haklısınız ama ticarette işler bazen yolunda gitmeyebiliyor allah bozmasın işlerimizi inş. ama bunları da düşünmem lazım.

• quote:

süperb kadar değer kaybı yaşatmayacağını umuyorum hocam ticaretle uğraştığımız için bazen maddi sıkıntılar oluşabiliyor sebebi bu

Alıntıları Göster
    Beklemeye değmez, performans açısından da yetersiz bir araç.

• quote:

Alıntıları Göster
    3 ay beklemektenseeski süperb devam etmelisin 3 ay sonra ne olacağı belli değil. Ha sorumluluk taahüt vermeden sipariş alıyorlar ise ver gitsin ama paranı 3 ay evvelden bağlama derim
  • Komşum beklerken öldü.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.