Şimdi Ara

2013 model MacBook Air'lar ülkemizde satışa sunuldu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
2
Favori
3.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple resmen pc değil yazılım satılıyo. Tamam çok iyi çok hoş yazılımda o kadar parada verilmez yahu verdiğinede değmiyo açıkcası. Hadi 3000 tl verip alıyım elime geçicek cihaz 11-13 inc en azından bir 15.6 inc olsaydı o fiyata. Hp ve windows un mükemmel sorunlu uyumuyla pc kullanmaya devam mecburen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tamamdır sony vaio 13 alınıyor

• Alıcısı belli olan pc'lerden uzak duruyorum. :D

• Türkiye euro bölgesinde ABD ile karsilastirma yapmaniz yersiz.

Ay rica macbook air ultrabook un rakibi değil ondan daha da öte. Ultrabook rakibi varsa onlar da yeni kasa retinali macbook prolardir.

En ucuz çözüm arayan varsa 500 euroya mac mini alabilir. Her turlu kitleye hitap eden çözümleri var Apple in.

Elinize macbook alsaniz ve bir kaç saat sonra windows cihazlara lanet olursunuz. Su an burada atip tutmanizin tek nedeni hic kullanmamaniz iz olusu.

Satis sonrasi verilen hizmet de diğerlerini sollar. Daha 2 gün önce retina ekranli macbook unun darbe ve çizik alan üst kasasi ekraniyla tamam öyle değişti. 2 is gününde 5 kuruş para almadan degistirdiler. Ki cihaz amerikadan alinma Türkiye garantisi bile yoktu. Sorgusuz sualsiz işlemi yapildi. Bunu hic bir marka yapmiyor.

Biraz fazla veriyorsunuz evet ki ultrabooklar da bu seviyede gerçi. Ama hakediyor kesinlikle. Bugün 2007 de satin aldigimiz beyaz macbook hala ofiste is görüyor. 2 bin lira verip 2 yil kullanavagima 3 bin verir 5 6 sene kullanirim.

Uyduruk agir kasa laptoplar ile karsilastirmayin bu cihazlar.

İşletim sistemi de unix mimarili en iyi gui sunan, en kullanici dostu işletim sistemi. Emin olun isin teknik tarafini sizden çok daha iyi bilen profesyonellerin hepsinde mac var veya sizin gibi onyargili değiller. İçindeki gücü biliyorlar çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 11 Temmuz 2013; 9:14:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Fiyatları keşke biraz daha uygun olsaymış
  • macbook air retina ekran gelecek diyorlardı ne oldu? görünüşe göre yalan oldu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: enzomaresca

Oha fiyatlara bak. Pil ömrü haricinde artısı olmayan bu cihazlara bu parayı elması için veren çıkacaktır tabi mutlaka.

yahu kendin söylemişin pil ömrü artı diye hala elma diyorsun, demek ki pil ömrü için de bu parayı veren çıkabilir; mantığa gel.

• balcis kullanıcısına yanıt
    katılıyorum,şu anda piyasada kaç adet yada kaç tane marka-model-firmanın 12 saat'e kadar pil ömrü olan laptop'ları var ki air modelleri ultrabook kategorisinde diyebiliriz piyasada ki ultrabook'ların kralı 3-4 saat gidiyor pil'i..
  • Merhaba arkadaşlar;
    Macbook Air Satışlarımız Başlamıştır.
    Link:http://store.oryox.net/Macbook+Air+2013-ara.html
  • MacBook Air 13" i5 1.3GHz/ 4GB/ 256GB (MD761TU/A) : 3588 TL

Bu ürünü baz alarak bir kıyas yapayım dedim yukarıda koparılan yaygaradan sonra.

12,5" Toshiba U920T-112 = 3.357 TL

İşlemcisi Ivy Bride, ram 8Gb, 128GB Flash disk var.

13.3" TOSHIBA Z930-166 = 2.607 TL

İşlemcisi Ivy Bridge, 6Gb Ram ve 128gb Flash Diski var.

ASUS UX31A = 4.422 TL

İşlemcisi Ivy Bridge Core i7, Ram 4gb, 256GB SSD si var.

TOSHIBA Portege Z930-179 = 4.046 TL

Ivy Bridge Corei7 işlemci, 8Gb ram, 256GB SSD

SAMSUNG 530U4C-S08TR = 2.017 TL

Ivy Bridge Corei5 işlemci, 6GB ram, 750GB HDD + 24GB SSD m

Lenovo Yoga13 59-367764 = 2.400 TL

Ivy Bridge Corei5 işlemci 4gb ram ve 128GB SSD

Piyasadaki rakiplerine baktığımda ben bir pahalılık göremiyorum. Hatta Haswell mimarisi, Apple kalitesi,800mb/sn yazma hızına erişen SSD si, 12 saat batarya performansı ve MacOS kalitesi ile bence çok daha ucuz bile diyebilirim.

3000 TL ye uzak mekiği toplarım diyen arkadaşlar! Bu ebatlardaki bir kasaya sığacak, 1,5kg mı geçmeyecek, en az 5 saat bataryası dayanacak bir uzay mekiği toplayın ben de göreyim.

• Öff cidden sıktı şu oyun manyağı ergenlerin "daha iyi sistem toplarım" kafası. Ulan adamlar bu cihazı sen kalk MW3 oyna diye yapmadılar. Ne abuk subuk yorumlar yapıyorsunuz, bi kafanızı kaldırıp bakın etrafınıza. Dünya oyundan ibaret değildir. Bu cihazı alacak insanlar başlıca yazılımcılar, iş adamları ya da yanında pazar torbası gibi pc taşımak istemeyen insanlar. Yani senin gibi oyun manyakları yok gördüğün gibi. Mac OS'u LOL karakteri sanarsınız kalkıp burada aptal aptal yorum atarsınız. Sonra biz Mac OS alıp yazılım yapınca "Parasıyla kazıklanan dingiller" oluyoruz. Sen merak etme çocuğum bu alet sunduğu kalite ile, yaptığım yazılımlar sayesinde kendi fiyatını 10 kere çıkartıyor. Sen ne yapıyorsun ? Her ay oyuna babanın paralarını yatır sonra gel burada laga luga yap. Apple'dan nefret edenler de maddi imkanı yetmeyenlerdir. Bugüne dek Mac kullanıp, küfür ve lanetler okuyarak Windows'a dönen birisini görmedim. He kullanamazsın, alışamazsın, zor gelir, "bana uygun değil" dersin geri dönersin ancak "Kötü, bu ne lan" gibi şeyler diyemezsin. Lütfen kullanın, deneyimleyin, sonra gelip işkembeden "Mac kaka ya, berbat" diyin. Bunu oyun bilgisayarı sanan ya da bunu oyun oynama amacıyla alacak insanların da cüzdanlarına sabır diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kcankaynak -- 11 Temmuz 2013; 13:01:34 >

• asus ux31a prime nın pil dışında tüm özellikleri daha iyi ve 1000 lira daha ucuz
  • Millet bir düşmanlıktır tutturmuş gidiyor, mantıklı düşünme ya da kullanım amacını değerlendirme yok.

Mesela ben mühendisim, işim gücüm yazılım. Ömrüm boyunca windows laptop kullandım. Ama windowsta command line işleri, unix komutları, cloud sunucularına remote bağlantılar vs bunları uygulamak çalıştırmak işkence. Tamam çalıştı diyorsun bir paket eksik çıkıyor. Sonra garip bir windows error'u görüyorsun vs.

Mac'de bunlar out-of-the-box çalışıyor. Konfigürasyona gerek yok. Silikon vadisindeki yazılımcıların çoğu neden mac kullanıyor sanıyorsunuz artistliğine mi? Hayır, mac bilgisayarlar tam developer bilgisayarı, sizin ihtiyaç duyabileceğiniz şeyler hazır hep.

Pahalı olduklarını kabul ediyorum. Mesela bir tanıdığım gelse bana film izliyorum internette geziyorum ne alayım dese mac al demem. Adamın ona o kadar para vermesine gerek yok çünkü. Sıradan bir laptop işini görür.

Amacınız oyun ise zaten mac'le işiniz yok sizin, gidin windows alın. Bende oyun oynuyorum ama o bilgisayar windows. Mac değil.

Kullanma amacına göre değerlendirin ürünleri. Macbook'lar benim gibiler (yazılım, mühendislik vs.) için piyasadaki en iyi bilgisayarlar (daha fantazi isteyen tabi linux kullanabilir onlar da iyidir yazılım konusunda)

Sizin ihtiyacınıza uymuyor olması bilgisayarı kötü yapmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: akmac

quote:

Orijinalden alıntı: nedensiz07 eğer windows ta olmasa vay bu milletin haline.. insanlar pc yüzü göremezler.. en ucuz yeni cihazı 2800 tl bu nasıl bir fiyattır arkadaş.. sanki msiın oyuncu bilgisayarını satıcaklar bize.. allah asu. lenovo, acer, casper, msi, ve diğerlerinden razı olsun.. yoksa ülkemiz evlerine 10 yıl gecikmeli giren bilgisayarlar apple sayesine bir 20 yıl daha giremezdi..
    Ultrabook fiyatları da farklı değil.

aslında haklısınız hocam olaya o tarafından hiç bakmamıştım.. ben sadece geleneksel laptoplardan dem vurmuştum.. fakat dediğiniz gibi ultrabooklarda aynı şeyin laciverti...

• Fiyatları gayet normal. Bkz. iMac fiyatları.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

MacBook Air 13" i5 1.3GHz/ 4GB/ 256GB (MD761TU/A) : 3588 TL

Bu ürünü baz alarak bir kıyas yapayım dedim yukarıda koparılan yaygaradan sonra.

12,5" Toshiba U920T-112 = 3.357 TL

İşlemcisi Ivy Bride, ram 8Gb, 128GB Flash disk var.

13.3" TOSHIBA Z930-166 = 2.607 TL

İşlemcisi Ivy Bridge, 6Gb Ram ve 128gb Flash Diski var.

ASUS UX31A = 4.422 TL

İşlemcisi Ivy Bridge Core i7, Ram 4gb, 256GB SSD si var.

TOSHIBA Portege Z930-179 = 4.046 TL

Ivy Bridge Corei7 işlemci, 8Gb ram, 256GB SSD

SAMSUNG 530U4C-S08TR = 2.017 TL

Ivy Bridge Corei5 işlemci, 6GB ram, 750GB HDD + 24GB SSD m

Lenovo Yoga13 59-367764 = 2.400 TL

Ivy Bridge Corei5 işlemci 4gb ram ve 128GB SSD

Piyasadaki rakiplerine baktığımda ben bir pahalılık göremiyorum. Hatta Haswell mimarisi, Apple kalitesi,800mb/sn yazma hızına erişen SSD si, 12 saat batarya performansı ve MacOS kalitesi ile bence çok daha ucuz bile diyebilirim.

3000 TL ye uzak mekiği toplarım diyen arkadaşlar! Bu ebatlardaki bir kasaya sığacak, 1,5kg mı geçmeyecek, en az 5 saat bataryası dayanacak bir uzay mekiği toplayın ben de göreyim.

800 mb hiza ulasabilen sadece 256 gb ve uzeri olanlar bilginiz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: metehan_k

asus ux31a prime nın pil dışında tüm özellikleri daha iyi ve 1000 lira daha ucuz

nereye 1.000TL ucuz?

http://www.hizlial.com/asus-ux31a-c4032h-i5-3317u-17ghz-4gb-128gb-ssd-133-windows-8-ultrabook/30.001.1196.0692?adw=1&gclid=CIOO_uLLp7gCFYqV3godAGAAbQ#

• quote:

Orijinalden alıntı: SuperSantorelli

quote:

Orijinalden alıntı: metehan_k asus ux31a prime nın pil dışında tüm özellikleri daha iyi ve 1000 lira daha ucuz
    nereye 1.000TL ucuz? http://www.hizlial.com/asus-ux31a-c4032h-i5-3317u-17ghz-4gb-128gb-ssd-133-windows-8-ultrabook/30.001.1196.0692?adw=1&gclid=CIOO_uLLp7gCFYqV3godAGAAbQ#

SSD 128GB, İşlemci Ivy Bridge. Nasıl daha iyi?

• quote:

quote:

asus ux31a prime nın pil dışında tüm özellikleri daha iyi ve 1000 lira daha ucuz

nereye 1.000TL ucuz?

http://www.hizlial.com/asus-ux31a-c4032h-i5-3317u-17ghz-4gb-128gb-ssd-133-windows-8-ultrabook/30.001.1196.0692?adw=1&gclid=CIOO_uLLp7gCFYqV3godAGAAbQ#

Şaka yapıyorsun herhalde?

http://www.akakce.com/bilgisayar-ultrabook/en-ucuz-asus-zenbook-ux31a-r4005h-fiyati,867354.html

Hızlıal saçmalamış. Gerçek fiyatları yukarıdadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

quote:

quote:

nereye 1.000TL ucuz?

Şaka yapıyorsun herhalde?

http://www.akakce.com/bilgisayar-ultrabook/en-ucuz-asus-zenbook-ux31a-r4005h-fiyati,867354.html

Hızlıal saçmalamış. Gerçek fiyatları yukarıdadır.

ben şaka yapmıyorum,şaka yapan hızlıal..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.