Şimdi Ara

2013 LG Cinema 3D TV / LG FPR - Modelleri [LA SERİSİ-620-640-660-690-740-790-860-960][ANA KONU] (102. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.831
Cevap
70
Favori
446.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kartal3x

55la860v teknomina ve lgsatısmerkezi.com da 3800tl olmuş hemde digiturk hediyeli

her iki siteyede güvencim gelmiyor hem fiyatı uygun gösterip hemde taksit yapmıyor taksit yaparsan öteki sitelerden pahalıya geliyor ...taksit seçeneklerini bir incele istersen
  • from_anatolia kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, Film için flash bellek kullanıyorum ama yinede denemek istedim
  • 55LA860v alarak aranıza katıldım.

TV henüz gelmedi ancak servis kurulum yaparken dikkat etmemiz gerekenler neler?

Ölü piksel kontrolu için hangi dosyaları tavsiye edersiniz?
    Işık sızmasını nasıl kontrol edebilirim?
    başka dikkat etmem gereken hata kusur nelerdir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: from_anatolia

Digiturk cam modül satışı var mı ki? Benim bildiğim yok.

ben yaklaşık 2 senedir modülü reciver lig tv kartı sayesinde izliorum hd geçirebilirsem üst tarifeye geçmeyi düşünmüştüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: mto

Led Tv leri uzun süre (4-5 saat) aynı görüntü üzerinde bırakırsak sorun olur mu ?
    malum bu tv lere hdd takınca timeshift özelliği kazanıyor. Gerçi ne kadar süre geriden alıyor bilmiyorum ama yayını durudurabiliyoruz.bu sıra ekran hep aynı görüntüde takılı kalıyor.
    bu forumda okumuştum ama şimdi bulamadım. plazma tv lerde aynı görüntü de sıkıntı olduğu gibi led tv lerde de uzun süre durması led ler için sıkıntı olabilir gibi bişeydi galiba.
    ,
    varmı böle bişey.?

Birde ekranın ledlerinin tam manasıyla kapatabileceğim bir ayar var mı ?

Kendi soruma kendim cevap vereyim :)

uzun süreli bekletimlerin zarar verip vermediğini bilemiyorum ama LG zara vericeğini düşünmüşkü timemachine ile yayın 10 dakika durduktan sonra otomatik olarak ilerlemeye başlıyor.

Ekranı tamamemn video sessizi seçerek kapatabiliyoruz.

Keşke LG yayını oynatma yerine 10 dakika sonra ekranı kapatsaydı.

Geçen haftalarda bahsetmiştim.47LA860V cihazımda ölü pixel ve ışık sızması gibi sorunlarım vardı.
    Servisi çağırıp rapor tutturdum. ölü pixeli gösterdim. Işık sızmasını gece olmadığı için gösteremedim. Gece çektiğim fotoğrafları verdim. Bu arada aldığım yerle de temasa geçtim. 1 hafta sonra LG yi aradım . Sonucu sordum. Değiştiremeyeceklerini söylediler. 5 pixel felan filan dediler. Aldığım yerle irtibata geçtim. Ertesi gün servis yeni tv getirdi.
    Bu tv de ölü pixel yoktu. Işık sızması gündüz olduğu ve tv nin bulunduğu konum itibari ile yapamadım. Maçlardaki gölgelenmeyi vs sordum.Servis herşeye normal dedi. Onalara göre herşey normal.
    Neyse akşam oldu gece baktım ki ışık sızması olayı yine bir facia. Maçlarda ise dikine gölgelenmeler çok rahatsız ediyor. Gözüm hep onları arıyor. Maçtan felan zevk almıyorum.
    Şimdi tekrar çağırsam servis biliyorum ki değiştirmezler. Mahkeme ile de uğraşacak vaktim yok. Bu kadar para verip rezil olduk. Işık sızmasız tv oranı bence çok düşük.Zira maçlardaki gölgelenme yaşayanların oranı da çok yüksek. Tekrar değiştirmek için çabalayıp başarsam bile gelecek tv nin ne kadar "kusursuz" geleceği ise belirsiz.
    Ülkede tüketici korunmak istense tüketici heyetlerine bu kadar düşük üst sınır belirlenmez.
    Ayrıca adamlar neredeyse her girdiği mahkemeyi kaybediyor ama hiç birinden sonrada ürünlerinde bir düzelme olmuyor. Adamların kaybettiği tek şey mahkeme ücreti. Avrupa veya Amerika ülkelerinde olsa çoktan bu ürünler toplatılmıştı. Ve çok ta yüksek bir ceza ile karşılaşırlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mto -- 16 Eylül 2013; 14:42:53 >

• ışık sızmasız led çooook zor arkadaşlar..takmayın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dell xps l502

47la alıcam 55 büyük olur ben kliksa.hızlıal.akakce n11.com.teknamino bunlara bakıyorum gitti gidiyora bazen bakıyorum aslında varya 47la 740 kaçırdım n11.comda 2399 lira 800 hz ve kasa beyaz kenarlarıda daha hoş gözüküyor o fiyatada bitmiş bulunuyor 2900 lerde idi onu alamayız daha

Dostum bende kaçırmıştım 2399 tl yi , sonra baya araştırdım , 2800 TL den aşağı bulamamıştım.

N11 i kontrol edeyim dedim. Tekrar aynı firma iki adet satış açmış 2399 TL den. Birini aldım hemen son 1 adet kaldı.Umarım yetişirsin :) Pepsi indirimi ve bonus kartla 33 tl bonus ile 2355 tl ye mal etmiş oldum. Kargo ücreti dahil muhtemelen 2400 e mal olcak.

http://www.n11.com/lg-47la740s-800hz-3d-led-tv-smart-tv-dahili-hd-uydualicilgturkiye-garantilidir-P15479324

• ben 660s aldım arkadaşlar pcye bağladım ama tam olarak ekran görüntüsü oturmadı ekran kartındanda ayarını bulamadım bir türlü yardımcı olabilcek varmı acaba
  • volkanbond V kullanıcısına yanıt
    TV'ye bağladığınız HDMI port numarasını kumanda ve tv üzerinden "source" menüsünden seçmeniz gerekebilir
    böyle çözüm olmazsa Windows+p tuşu ile gelen menüden çoğalt seçeneği ile yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mesbul

Bir hafta önce 4500 liraya teknosadan 55la860v aldım şimdi baktım fiyatı 3999 olmuş. Bu nedir arkadaş böyle şey görmedim hayatımda.. Haksızlık değilmidir bu? Birşey yapılamazmı? 4-5gün sonra 500 lira indirim yapacağın ürünü satmak nedir?

Dostun hayirli olsun. Bende tv almak istiyorum la 860 bakmaya basladigimda 4599 idi. Ancak karar veremedim kaldi oyle. Simdi 3999 tl yine karar verip alamiyorum. Bosver sen en szindan aldin kullaniyorsun. Bu arada memnun mudun tv den. Tavsiye eder misin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

Bir kaç gün önce LG 47LA740S televizyon aldım, ancak annem ile babam sihirli kumandayı kullanamıyor yaşları gereği. Bu yüzden eski usul tuşlu bir kumanda almak istiyorum. LA740S modeli ile uyumlu olan kumanda modeli nedir acaba? İnternette "Huayu RM-D657" buldum ve bütün LG TVler ile uyumlu yazıyor ama emin olamadım. Bir diğer sorum ise Philips SRU8015 model universal kumandası var, bu kumanda kullandığım televizyon ile uyumlu mudur?

Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin_hzl

Merhaba arkadaşlar,

Bir kaç gün önce LG 47LA740S televizyon aldım, ancak annem ile babam sihirli kumandayı kullanamıyor yaşları gereği. Bu yüzden eski usul tuşlu bir kumanda almak istiyorum. LA740S modeli ile uyumlu olan kumanda modeli nedir acaba? İnternette "Huayu RM-D657" buldum ve bütün LG TVler ile uyumlu yazıyor ama emin olamadım. Bir diğer sorum ise Philips SRU8015 model universal kumandası var, bu kumanda kullandığım televizyon ile uyumlu mudur?

Teşekkürler...

o model senin tv ye uymaz rm-l930 model olanı alacaksın ben aldım aynı yerden.

http://www.n11.com/lg-universal-lcd-led-plazma-tv-kumanda-rm-l930-P13349646

• canciger C kullanıcısına yanıt
    Peki bu model televizyonun orjinal LG kumanda kodunu biliyor musunuz? Bu arada verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: huseyin_hzl

Peki bu model televizyonun orjinal LG kumanda kodunu biliyor musunuz? Bu arada verdiğiniz bilgi için çok teşekkürler...

vallahi abicim ben aldım kullanıyorum tüm düğmeler çalışıyor sadece smart düğmesi eksik oda çok önemli değil smart kullanacağım zaman sihirli kumandayı kullanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: desperado439

quote:

Orijinalden alıntı: Mesbul

Bir hafta önce 4500 liraya teknosadan 55la860v aldım şimdi baktım fiyatı 3999 olmuş. Bu nedir arkadaş böyle şey görmedim hayatımda.. Haksızlık değilmidir bu? Birşey yapılamazmı? 4-5gün sonra 500 lira indirim yapacağın ürünü satmak nedir?

Dostun hayirli olsun. Bende tv almak istiyorum la 860 bakmaya basladigimda 4599 idi. Ancak karar veremedim kaldi oyle. Simdi 3999 tl yine karar verip alamiyorum. Bosver sen en szindan aldin kullaniyorsun. Bu arada memnun mudun tv den. Tavsiye eder misin.

Memnunum ama tvyi açtıkça fazladan verdiğim 500lirayı hatırlıyorum.. 500 lira az bir para değil malesef..
    Televizyonu kesinlikle, şiddetle öneriyorum. Benim için herşeyden önemlisi görüntü kalitesiydi. Bu konuda 860v kesinlikle mükemmel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: canciger

http://www.n11.com/42la660s-106cm-400hz-3d-led-tvsmart-tvdahili-hd-uydualicisidahiliwifilg-turkiye-garantili-P15479252

tüh be hocam ürün kalmadı yazıyor:(
  • indirimleri takip etmek haberdar olmak gerekiyor 47la660s almaya karar verdim.
  • baybarut kullanıcısına yanıt
    teşekkürler görüntü alıyorum ama 1920x1080 yerine 1840x1040 oluyo yazıların sığması için özel çözünürlük yapıyorum nvidia ayarlardan windows+p tuşunu denemedim ama
  • Arkadaslar Maglum 3D sitesi uye alimi acilmis. uye olabilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.