Şimdi Ara

2012 Polo 1.4 85 bg

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
3.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu araca ekstralar ekletmeyi dusundum:

metalik renk 800 TL
    boavista jant 2344 TL
    karartilmis arka ve arka yan camlar 600 TL
    on sis farlari 455 TL
    panoramik acilir cam tavan 2180 TL
    klimatronik otomatik klima 2800 TL
    otomatik kararan ic dikiz aynasi ve yagmur sensoru 505 TL
    cok fonksiyonlu deri direksiyon simidi 450 TL
    surus konfor paketi (yol bilgisayari+arka park mesafe sensoru+hiz sabitleyici+lastik basinc gostergesi) 1620 TL
    elektronik stabilizasyon programi (ESP) ve yokus kalkis asistani (hill hold) 1293 TL

Bu sekliyle 46710 TL'ye geliyor. Boyle bir arac almak mantikli mi? Gerci pek cok kisi bu paraya golf onerecek ama onda da esp, sunroof vs olmayacak. Polo'nun sekli ise cok hosuma gidiyor. Araci 4-5 yil kullanmayi ve sonra satip bir sonraki kasa poloyu almayi planliyorum. Aylik yapacagim yol ise 1000-1500km'yi gecmeyecek. Yilin 2-3 ayinda ise 500km bile yol yapmayacagim. Acaba 1.6 TDI mi bakmaliyim yoksa bu isimi gorur mu? Yakit tuketimi nasildir 1.4 TSI 85 beygirin? Bir de malum 4-5 yil sonra satacagim icin bu kadar eklenti yapmak kotu bir dusuncemidir? Sonraki polo'ma bu eklentilerin bazilarini gecirme imkanim olur mu? Bekleme suresi 6 ayi gecer mi? Honda JAzz fun edition manuel ile bu polo arasinda kaldim, uyuyamiyorum yardim!
    Gorusleriniz icin tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Precursors -- 29 Nisan 2012; 15:30:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Precursors

Bu aracin cekisi nasildir?

metalik renk 800 TL
    boavista jant 2344 TL
    on sis farlari 455 TL
    surus konfor paketi (yol bilgisayari+arka park mesafe sensoru+hiz sabitleyici+lastik basinc gostergesi) 1620 TL
    elektronik stabilizasyon programi (ESP) ve yokus kalkis asistani (hill hold) 1293 TL

Bu sekliyle 46710 TL'ye geliyor. Boyle bir arac almak mantikli mi? Gerci pek cok kisi bu paraya golf onerecek ama onda da esp, sunroof vs olmayacak. Polo'nun sekli ise cok hosuma gidiyor. Araci 4-5 yil kullanmayi ve sonra satip bir sonraki kasa poloyu almayi planliyorum. Aylik yapacagim yol ise 1000-1500km'yi gecmeyecek. Yilin 2-3 ayinda ise 500km bile yol yapmayacagim. Acaba 1.6 TDI mi bakmaliyim yoksa bu isimi gorur mu? Yakit tuketimi nasildir 1.4 TSI 85 beygirin? Bir de malum 4-5 yil sonra satacagim icin bu kadar eklenti yapmak kotu bir dusuncemidir? Sonraki polo'ma bu eklentilerin bazilarini gecirme imkanim olur mu? Bekleme suresi 6 ayi gecer mi? Honda JAzz fun edition manuel ile bu polo arasinda kaldim, uyuyamiyorum yardim!

1.6 90PS TDIlar dizeldir o yüzden daha az yakıt masrafı tutar hemde 1.6 olduğu daha performanslı olur tahminimce

• quote:

Bu aracin cekisi nasildir?

metalik renk 800 TL
    boavista jant 2344 TL
    on sis farlari 455 TL

Bende 2010 model comfortline var, arabanın içine binince zaten almak ya da almamak gibi bir ikilieme düşmek zor, direkt almaya karar veriyorsun.
    Fakat bence bazı özellikleri ekletmene hiç gerek yok o kadar para verdikten sonra. Mesela otomatik klima ve boavistaları iptal et 40000'e diğer opsiyonları alabilirsin. Bir de bu özelliklerde polo bulman biraz zor olabilir, özel sipariş geçtirirsen de gelmesi en az 4-5 ay sürer....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 29 Nisan 2012; 16:21:11 >

• @Precursors

Poloda GTI dışında TSI motor yok. Eski atmosferik motorlar kullanılıyor 1.4 85 BG ve 1.2 70 BG motorlar atmosferiktir. 1.4 TSI sadece GTI'da vardır ve 180 BG güç üretir ancak kronik yağ yakma sorunu vardır. 1.6 TDI almanızı tavsiye ederim. VW'in motorları biraz geri kalmıştır. Onun dışında yan hava yastıkları ve ESP gibi güvenlik donanımlarını ekletmek şartıyla tavsiye edilir. Önemli olan sevdiğiniz araca binmek.

Ek: Şimdi baktım ama 1.4 benzinli ve 1.6 dizel motor için yan ve perde hava yastığı ekleme şansınız yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 29 Nisan 2012; 19:05:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

@Precursors

Poloda GTI dışında TSI motor yok. Eski atmosferik motorlar kullanılıyor 1.4 85 BG ve 1.2 70 BG motorlar atmosferiktir. 1.4 TSI sadece GTI'da vardır ve 180 BG güç üretir ancak kronik yağ yakma sorunu vardır. 1.6 TDI almanızı tavsiye ederim. VW'in motorları biraz geri kalmıştır. Onun dışında yan hava yastıkları ve ESP gibi güvenlik donanımlarını ekletmek şartıyla tavsiye edilir. Önemli olan sevdiğiniz araca binmek.

Ek: Şimdi baktım ama 1.4 benzinli ve 1.6 dizel motor için yan ve perde hava yastığı ekleme şansınız yok.

Tesekkurler

O zaman su nasil:

Polo 1.6 TDI 41300 TL
    Metalik Renk 800 TL
    Lakeside 15" Jant 954 TL
    Elektrikli Açılır Panoramik Cam Tavan 2180 TL
    Çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi 730 TL
    Ön sis farları 455 TL
    Otomatik kararan iç dikiz aynası ve yağmur sensörü 505 TL
    Sürüş konfor paketi (Yol Bilgisayarı + Arka Park Mesafe Sensörü + Hız Sabitleyici + Lastik Basınç Göstergesi) 1620 TL
    Elektronik stabilizasyon programi (ESP) ve yokus kalkis asistani (hill hold) 1293 TL

Toplam 49837 TL

Yan hava yastigi ekleyemesem de en azindan ESP ekleyebiliyorum. Golf highline 49300 ama sunroof ve ESP ekletince fiyati ucuyor ve hedefim 50000'i gecmemek. Tabi bir de 4-5 ay bekleme suresi var, bu arada da zam gelirse 50bini gecmesinden korkuyorum. Jazz alsam daha mi mantikli yoksa yukaridaki 1.6 TDI konfigurasyonu beklemeye deger mi?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

@Precursors

Tesekkurler

O zaman su nasil:

Polo 1.6 TDI 41300 TL
    Metalik Renk 800 TL
    Lakeside 15" Jant 954 TL
    Elektrikli Açılır Panoramik Cam Tavan 2180 TL
    Çok fonksiyonlu deri direksiyon simidi 730 TL
    Ön sis farları 455 TL
    Otomatik kararan iç dikiz aynası ve yağmur sensörü 505 TL
    Sürüş konfor paketi (Yol Bilgisayarı + Arka Park Mesafe Sensörü + Hız Sabitleyici + Lastik Basınç Göstergesi) 1620 TL
    Elektronik stabilizasyon programi (ESP) ve yokus kalkis asistani (hill hold) 1293 TL

Toplam 49837 TL

Yan hava yastigi ekleyemesem de en azindan ESP ekleyebiliyorum. Golf highline 49300 ama sunroof ve ESP ekletince fiyati ucuyor ve hedefim 50000'i gecmemek. Tabi bir de 4-5 ay bekleme suresi var, bu arada da zam gelirse 50bini gecmesinden korkuyorum. Jazz alsam daha mi mantikli yoksa yukaridaki 1.6 TDI konfigurasyonu beklemeye deger mi?

Öncelikle kararınızı kendiniz vermelisiniz. Çünkü herkesin önceliği ve zevki farklıdır. Biz kendi açımızdan uygun gördüğümüz şeyleri söyleyebilir veya tavsiye edebiliriz. Son kaarar sizdedir. Sonuçta bu kararın sonuçlarına siz katlanacaksınız biz değil.

Kendi açımdan bakarsam, yan hava yastığı biçok kazada önemli olabiliyor. Ben elektronik klima filan alacağıma önceliği güvenliğe verirdim.Zaten yanlış anlamayın ama 50bin lirayı B sınıfı küçük bir araca da vermezdim. Hele bu araç VW ise. Bilen bilir ben VW'i sevmem ve tavsiyelerimi VW'den nefret eden biri olduğumu ve yanlı olabileceğimi bilerek okuyun lütfen.

50 bin liraya C sınıfı dizel bi sürü araba var. Hepsi de poloyu deyim yerindeyse sırtına alıp götürür. Benim tavsiye edeceğim 3 araç C4, megane, bravo şeklinde olurdu. Bunlardan C4'ü test ettikten sonra polo kullanınca zaten bir daha polo düşüncenizin kalacağını sanmıyorum. Ancak C4'te 112 BG dizel almanız durumunda ESP geliyor ve Plus paket 3.300 lira eklemeniz gerekiyor. Böylece liste fiyatı 49520+3300=52820 yapıyor. Pazarlık filan hariç tabi. Sunroof filan nasıl oluyor onu görüşmeniz gerek. Ancak dediğim gibi polo ne kadar kaliteli olursa olsun, ne kadar sağlam olursa olsun sonuçta B sınıfı küçük bir araç. Ben kutu gibi arabaya 50 bin bağlamazdım.

http://www.citroen.com.tr/Resources/Content/TR/Tarifs/binek.pdf
    http://www.citroen.com.tr/Resources/Content/TR/teknik_nisan/C4_Foy.pdf

Benzer araştırmayı Bravo ve megane için de yapabilirsiniz. Hem daha güvenli, hem daha güçlü, hem daha geniş bir aracınız olur. Kişisel görüşüm budur. Beklemenize de gerek yok. İstediğiniz aracı bikaç galeri arayıp hemen bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.