Şimdi Ara

2012 Hyundai Era 1.bilmem kac Dizel ile gezi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
4.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar ben 2012 model bir Hyundai accent dizel ile istanbul antalya belek izmir gibi bir sey yapmayi dusunuyorum. Sizce benzin masrafim cok olur mu?
    1.4'tur dimi bunlar

Kiralik araba bu bir de, bu arabada Cruise var mi acaba, cunku yoksa ne zor olacak?

• 1.5 Crdi
  • 1.5 CRDİ,hız sabitleme yok,yavaş gidersen fazla yakmaz.Panameralara bol bol selektör çak.Bu arada selektör koluna bak genelde bozuk oluyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vknyvz

Arkadaslar ben 2012 model bir Hyundai accent dizel ile istanbul antalya belek izmir gibi bir sey yapmayi dusunuyorum. Sizce benzin masrafim cok olur mu?
    1.4'tur dimi bunlar

Kiralik araba bu bir de, bu arabada Cruise var mi acaba, cunku yoksa ne zor olacak?

Benzin masrafın olmaz çünkü araç dizel..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jamais Vu

1.5 CRDİ,hız sabitleme yok,yavaş gidersen fazla yakmaz.Panameralara bol bol selektör çak.Bu arada selektör koluna bak genelde bozuk oluyorlar.

inanmiyorum ya 2012 model arabada cruise control yok yani huh cus be, eh iste hyundai degil mi

sagol kardes
  • Ben bir keresinde bu sondan bi önceki kasa dizel ile samsundan ankaraya gece 3.5 saatte geldim şirket vermişti geçici olarak.Çok pis kaçıyor kasada hafif geliyor o motora ama yakıtı iyi o kadar bassanda üzmüyor
  • o değil de bunların 0km 1.4 benzinlilerine ESP eklenmiş,dizelleri satılmıyor şu an.. zamanında dizellerde sunulsaydı,virajlarda da sellektör koluyla akraba olurdu era crdi kullanıcıları.. benzinlisi bile deli gidiyor,bayağı bi ter döktürmüştü bana 1.4ü bile.. dizellerde 20binde bir sellektör kolu bozulurken,benzinlilerde 40bini deviren gördüm
  • 1.5 crdi aracın performansı gerekten müthiş.
    2 senede bana tek bir sorun bile çıkarmadı motoru,fakat kesinlikle ve kesinlikle araç hızlandığı gibi durmuyor.
    Frenleri rezalet,gaza basarken frenlerin rezalet oluşu akınızda olsun.
  • quote:

inanmiyorum ya 2012 model arabada cruise control yok yani huh cus be, eh iste hyundai degil mi

sagol kardes

Hyundai olmasıyla alakası yok... B segmenti pek çok araçta CC opsiyoneldir... Hyundai Era da ekonomik odaklı üretilmiş bir model. Dolayısı ile CC olmaması son derece doğal.
  • Abi kafanız mı güzel 0-100'ü 11 küsür saniye olan arabanın performansı nereye müthiş? Normal hayatta hacı murat mı kullanıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: edec

Abi kafanız mı güzel 0-100'ü 11 küsür saniye olan arabanın performansı nereye müthiş? Normal hayatta hacı murat mı kullanıyorsunuz?

aracı 5 sene benzinli kullandım ve gayet güzel performansı var, öyle yarı yolda seni gitmiyor etmiyor cinsinden alı koymuyor hocam, f/p oranında iyi bir araçtı. 6 sn de hızlansam ne olacak altımdaki araba kıytırık hyundai idi.
  • quote:

Abi kafanız mı güzel 0-100'ü 11 küsür saniye olan arabanın performansı nereye müthiş? Normal hayatta hacı murat mı kullanıyorsunuz?

Hic 110 beygirlik turbo dizel motoru kullandiniz mi bilmiyorum ama yazinizdan anladigim bence kullanmadiniz piyasadaki cogu dizele gel beri yar gel beri turkusunu soyletir bu motor.(1.6tdi 1.5dci .. vs vs) guncel hayatinizda s2000 kullaniyorsaniz begenmemeniz normal :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkayacan -- 25 Temmuz 2012; 8:57:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • performans güzel ama dikkat etmek lazım. çok güvenli gelmiyor bana
  • 0 100 e aldanmayın.Uzun yolda önemli olan 80-160 arasıdır ki bu arabalar çok fena gidiyor.Kasaya göre motor çok güçlü oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

quote:

sagol kardes

Hyundai olmasıyla alakası yok... B segmenti pek çok araçta CC opsiyoneldir... Hyundai Era da ekonomik odaklı üretilmiş bir model. Dolayısı ile CC olmaması son derece doğal.

pekiiii ikinci onemli seyi ise AUX kablo girisi var mi?, yani ipod'u iPhone'u bagliyabiliormuyuz muzik dinlemek icin, (hani bilgisayardan speaker'a giden o kabloyu kullanarak)
    OH ve unutmamak gereken sey iPhone jarj girisinin olmadigigini sanmiyorum artik????
  • ciddi anlamda iğrenç bir arabadır accent era.

yüksek hızlara çıkayım demeyin, virajlara yavaş girin dikkat edin
  • frenleri iyi degil ha
    vallahi beni bayaa bir korkuttunuz hani, tamam zaten hiz yapmayi kesinlikle dusunmutyorum yanimda annem ve esim olcakta, eh iste burasi turkiye millet kurallara dikkat etmiyor ki

peki AUX kablo girisi ve ipod, iphone jarj girisi var mi bu konuda bilgisi olan var mi ?
    AUX kablo girisinden kastim (hani bilgisayardan speaker'a giden o kabloyu kullanarak)
  • quote:

Herşey kağıt üzerindeki verilerden ibaret değil.
    Zaten burada kimse eranın son hızının çok yüksek olduğunu iadda etmiyor ama özellikle turbo devreye girdikten sonraki hızlanması b sınıfı uygun fiyatlı sayılabilecek bir araç içnin çok güzel.
    Her zaman forumda bir muhabbet döner ''o motor o kasayı kaldırmaz'' diye,işte era'a bu durum tam tersi ''o motor o kasaya çok fazla''.
    Eğer kalkışlarda gaza biraz fazla dokunursanız araç hafifliğininde etkisiyle hemen önden kaymaya başlıyor,aslında tam apaçilerin sevebileceği bir motor 1.5 crdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

ciddi anlamda iğrenç bir arabadır accent era.

yüksek hızlara çıkayım demeyin, virajlara yavaş girin dikkat edin

aveo gibi F segmendi bir arabanın yanında tabi ki iğrenç olacaktır,saçmalığa bak
  • quote:

frenleri iyi degil ha
    vallahi beni bayaa bir korkuttunuz hani, tamam zaten hiz yapmayi kesinlikle dusunmutyorum yanimda annem ve esim olcakta, eh iste burasi turkiye millet kurallara dikkat etmiyor ki

peki AUX kablo girisi ve ipod, iphone jarj girisi var mi bu konuda bilgisi olan var mi ?
    AUX kablo girisinden kastim (hani bilgisayardan speaker'a giden o kabloyu kullanarak)

usb girişi mevcuttur,frenleri öyle bahsedildiği gibi kötü değildir,ebd destekli abs fren 4 teker disk,2012 modellerinde esp standart olmuştu.

Bu aracı 85 bin km dir kullanıyorum,maaşallah hiç bir sıkıntım olmadı,ne virajda savruldum ne de yuvarlandım,kullandığınız arabanın sınırlarını bilirseniz sıkıntı yaşamazsınız.
    Tırın dorsesinin altın sürüklendim,arka koltuktakinin kemeri takalı olmadığı için dudağı patladı,damağı zedelendi,ben ve eşim önden kapıyı açıp burnumuz kanamadan indik.

Hayatta bu arabayı kullanmamış,alın teriyle değil baba parasıyla yorum yapanlara aldanmayın.

Yok sizde rahatınıza ve lüksünüze düşkünseniz,daha lüks bir araç bakın derin.
    Saygılarımla...

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.