Şimdi Ara

2012 Hyundai Elantra ile kaza yaptım kasko yok..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba iyi akşamlar.Abilerim yardımınıza ve bilgilerinize ihtiyacım var.Hyundai Elantra aracımız ile akşam vakti kaldırımlara vurdum aracı.Sol tekerlek kısmı içeri geçmiş durumda tekerlek dönmüyor.Bu hasarı en az maliyetle nasıl halledebilirim.
    Şimdiden teşekkür ederim..Hayırlı Akşamlar..

• Arabayımı kaçırdın yoksa
  • Hayır annemlerin haberi vardı fakat babam bu konularda hiç ilgilenmez arabayı bir an önce yaptırmaya çalışır. Sırf bu yüzden çok yüksek miktarlar ödediğimizi hatırlıyorum.Onun için ben elimden geleni yapmak istedim..
  • Benzer bi durumda en az hasar jant +lastik+ diskler fren× rotlar+ davlumbaz desen nerden baksan 3000 lira serviste. Disarda yaptirsan 600 lira felan tutar . resim atarsan ayrintili yorumlar yapilabilir
  • Resim göndermede problem yaşıyorum.Fakat sigorta vs. olaylarından anlamıyorum hasarı her türlü ben mi karşılayacağım peki?Başka çaresi yok mudur bu işin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yfs99

Resim göndermede problem yaşıyorum.Fakat sigorta vs. olaylarından anlamıyorum hasarı her türlü ben mi karşılayacağım peki?Başka çaresi yok mudur bu işin?

Maalesef kazanın tek taraflı ve senin hatandan dolayı gerçekleşmesi nedeniyle her türlü sen karşılayacaksın.
  • Peki şu saatten sonra kasko yapilabilirmi yapilsa da doğru birseymidir bu
  • quote:

Peki şu saatten sonra kasko yapilabilirmi yapilsa da doğru birseymidir bu
    Kasko yaptır aracı 1 hafta kullanma 1 hafta sonra beyanda bulun.
  • Peki o zaman kasko karsilayacakmi bu hasari eminmiyiz bu konuda
  • quote:

Peki şu saatten sonra kasko yapilabilirmi yapilsa da doğru birseymidir bu
    Aracınızı onardıktan sonra elbette yaptırabilirsiniz. Fakat illegal bir duruma sebebiyet vermek suretiyle bu haliyle kasko yaptırıp hasarıda kaskoya ödetmek isterseniz , eğer fark edilirse hakkınızda nitelikli dolandırıcılıktan işlem yapılır.( yanlış bilmiyorsam araç kasko yapılmadan önce fotoğraflanıyor.) Velev ki farkedilmedi diyelim burada da sizin vicdanınız devreye girer. Tavsiyem hiç öyle dolambaçlı yollara tevessül edip yok yere canınızı sıkmayın .

@yfs99
  • Ben aracımı alıpta kasko yaptırmak istediğimde benden aracın fotoğraflarını çekmemi istemişlerdi.Firmalar kazalı araca kasko yapacak kadar saf değil yani
  • Yine en mantıklısı daha fazla maddi manevi kayba uğramadan aracı kendim yaptırmalıyım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yfs99 -- 13 Aralık 2015; 10:05:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mendieta58

Ben aracımı alıpta kasko yaptırmak istediğimde benden aracın fotoğraflarını çekmemi istemişlerdi.Firmalar kazalı araca kasko yapacak kadar saf değil yani

Eski foto gönderirsin olur biter sanki tatihrmi bakacaklar.
  • ofabiya kullanıcısına yanıt
    Sigorta şirketleri zarar etmez
  • Zaten ilk defa sigorta yaptırıyorsan 2000 den aşağı tutmaz. Attığın taş ürküttüğün kurbayaya değmez.

Fotorafların exif bilgilerine bakarak çekildiği tarih, makina, objektif ayarlarına kadar görülebilir.
  • Ise bak arkadas dolandiricilik bu kadar aciktan alenen konusulur oldu birde fikir danisiyor soylemi dolandirsam boyle mi diye
    Kul hakki vicdan sucluluktan eser yok Allah islah etsin ...
  • Ben en başında da belirtiğim şekilde bu gibi konularda bilgi sahibi değilim.Sigorta ve kaskonun hangi durumlarda kullanılacağını dahi bilmediğimden siz bilgi sahibi abilerime sormak istedim.Burda yapılması doğru olan neyse o yapılır efendim.
    Teşekkür eder ve saygılarımı sunarım..
  • Serviste yaptırma orda kaputu bile değiştirirler dışarıda daha ucuza yaptirirsin
  • Teşekkür ederim saolun..Dışarıyı araştırıcam tavsiyler alıcam ve en son gerekirse serviste yaptırcam saolun...
  • küçüğünden büyüğüne alayı bunların düzen adamı. hem kaskoyu dolandıracağını iyi biliyor hemde ayıp olmaz mı diye soruyor. ne demelerini bekliyorsun ne ayıbıya onlar zaten en büyük vurguncu zaten deseler yüreğinmi ferahlayacak neyin peşindesin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.