Şimdi Ara

2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz (4101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (2 Mobil) - 7 Masaüstü2 Mobil
5 sn
88.285
Cevap
298
Favori
4.431.915
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 40994100410141024103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2015 Honda Elegance sahibiyim. Far açıları ayarı varmı acaba bizim araçlarda,ben göremedim. Gece çok dar bir açıyla aydınlatıyor gibi geldi bana. Eski arcımda (C4) Uzun gibiydi ,kısalar bile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolfen1976

Hocam senin arac degerinden asağıya satılmamisti diye hatırlıyorum başka bir konuda mevzusu gecmisti gördün mü onu senide c/c yapmistim da

Tam olarak değeri diyemeyiz ama çok kötü değildi. Kur değişimi süpriz yaptı denebilir...
    Bu arada "Civic Elg. prim yapar" biraz şehir efsanesi diyebilirim. Daha doğrusu değer kaybı düşük denebilir.

Bu aralar bu işlerle uğraşıyorum biliyorsunuz; "best of minimum değer kaybı" listesi yapıyorum,ahada:
    1.Corolla
    2.Civic (özellikle Fd6)
    3.Astra G kasa
    4.Focus I-II
    5.Megane II
    6.Sümbül dci

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• buklamania kullanıcısına yanıt
    haydi inş ii haberlerini bekliyoruz
  • ARKADAŞLAR 2015 ELEGANCE ECO ARACIM ŞEHİR İÇİNDE 10-12 LT CİVARINDAYKEN GİTTİKCE YAKIT TÜKETİMİ ARTMAYA BAŞLADI EN SON 17 LT GÖSTERİYORDU. ACABA TÜP AYARI GİBİ AYARLATILMASI GEREKEN YERLERİ Mİ VAR. GÜNCEL TÜKETİM VERİLERİNİ YAZAR MISINIZ.
  • C E B R A I L kullanıcısına yanıt
    yok emisyon skandalı konusunda golfculer dalga geciyordu da civic ikinci elde facia diye bende en son sizin aracin iyi fiyattan satıldıgı gelince aklıma sizi mentionladim keske orada alis ve satis rakamlarını yazsaydınız görselerdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: YNS HOCA

ARKADAŞLAR 2015 ELEGANCE ECO ARACIM ŞEHİR İÇİNDE 10-12 LT CİVARINDAYKEN GİTTİKCE YAKIT TÜKETİMİ ARTMAYA BAŞLADI EN SON 17 LT GÖSTERİYORDU. ACABA TÜP AYARI GİBİ AYARLATILMASI GEREKEN YERLERİ Mİ VAR. GÜNCEL TÜKETİM VERİLERİNİ YAZAR MISINIZ.

Hocam en iyi ölçüm metodu bir deponun ne kadar km yaptığıdır. Tank simitse yaklaşık 32 litre alıyor.
    Benimkisi Otm. vitesliydi ve bir depoyla çok rahat 300km.yi geçiyordu.Hava sıcaklığı biraz etken, bunu da hesaba katmak lazım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: C E B R A I L

quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

quote:

Tam olarak 2012'nin kasım ayından önce olanlarda var bu özellikler.

Aracım 2012 Aralık çıkışlı ve elektrikli katlanır ayna var. 2013 yılının başına kadar bu araçlar satıldı.

Benimkide aralık, katlanır ayna yoktu...

Merhaba. Benim aracımın da 27.Aralık.2012 alınma tarihi, ve 05.Ocak.2013
    trafiğe çıkış tarihi (2012 model). Maalesef elektrikli katlanır ayna özelliği yok.
    Ya da ben aracı ikinci el olarak aldığım için bu özellikten bihaber miyim acaba???
    Bu özelliğin olup olmadığını aracın hangi bölgesinde ve ne şekilde bir tuş arayarak
    öğrenebiliriz acaba???

• alfazeki A kullanıcısına yanıt
    sürücü kapısı ayna ayar düğmesinin sol yanına bakın fazladan ufak bir tuş varsa vardır
    katlanır ayna gitti start stop geldi....katlanır aynalarda sıkıntı oluştuğu söylenip tarihe karıştı.....
    2012-15 Honda Civic Sedan İlk Mesajı Okuyunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: YNS HOCA

ARKADAŞLAR 2015 ELEGANCE ECO ARACIM ŞEHİR İÇİNDE 10-12 LT CİVARINDAYKEN GİTTİKCE YAKIT TÜKETİMİ ARTMAYA BAŞLADI EN SON 17 LT GÖSTERİYORDU. ACABA TÜP AYARI GİBİ AYARLATILMASI GEREKEN YERLERİ Mİ VAR. GÜNCEL TÜKETİM VERİLERİNİ YAZAR MISINIZ.

Executive otomatik LPG'li yakıt göstergesi sürekli yoğun İstanbul trafiğinde 10-12 aralığında geziniyor. Daha sakin şehir dışı trafiğinde 7-8 aralığında. Bu değerin üzerine 1,5 puan eklendiğinde LPG tüketimi ortaya çıkar diyorlar. Şehiriçi 250-300 km civarı gidiyor diyebilirim.

• Arkadaşlar bugün Maslak Sanayi'de Continental Ts850 91T(205/55/R16) kış lastiği taktırdım. 4 tanesi 1000 lira, yaz lastiği depolama ve Nisan'da tekrar takma ücreti de 100 lira. Almak isteyen olursa bayi ismi ve yetkili kişi bilgisi iletebilirim.

Bu arada 3-4 ay önce ilk aldığımda üzerinde Continental Contipremium Contact2 vardı. Ses değerleri aynı, kış lastiğinin o yoğun sesi yok dolayısıyla. Kar kış yağmurda da performansını paylaşıyor olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: siderya

katlanır ayna gitti start stop geldi....katlanır aynalarda sıkıntı oluştuğu söylenip tarihe karıştı.....

4 yıldır kullanıyorum, nasıl bir sıkıntı varmış..

Bildiğim kadarı ile 2012 modellerde , 40 ıncı yıla özel paket olarak çıkmıştı bu aynalar ve bir kaç özellik daha..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahun -- 2 Aralık 2015; 3:46:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: siderya

3 yildir bur sıkıntı yasamadim

• quote:

Orijinalden alıntı: sguler16

Merhaba arkadaşlar,
    2015 Honda Elegance sahibiyim. Far açıları ayarı varmı acaba bizim araçlarda,ben göremedim. Gece çok dar bir açıyla aydınlatıyor gibi geldi bana. Eski arcımda (C4) Uzun gibiydi ,kısalar bile.

Otomatik ayarlıyor kendisi.
  • Bende 2014 lpg otomatik var. eco açık bir depo lpg ile 420 km gittim geçende, çoğu uzun yol. 30 litre alıyor depo.
  • buklamania kullanıcısına yanıt
    Benim ufaklık 2 yaşında ve kılıfın üzerinde bir sürü leke var. O lekelere baktıkça iyiki zamanında önlem almışım diyorum. Aynen bu kılıflardan aldım kumaş yapısı ve renkleri mevcut koltukla aynı ve koltuğa birebir uyuyor. Yalnız kendiniz takmaya çalışmayın direk döşemeciye taktırın biz çok uğraştık ama öyle kolay birşey değilmiş onu anlayıp kalan kısımları taktırmak üzere döşemecinin yolunu tuttuk.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

quote:

Tam olarak 2012'nin kasım ayından önce olanlarda var bu özellikler.

Aracım 2012 Aralık çıkışlı ve elektrikli katlanır ayna var. 2013 yılının başına kadar bu araçlar satıldı.

Benimkide aralık, katlanır ayna yoktu...

Üretim tarihi ile alakalı bir durumdur. Sirkülasyonu çok olan bayiler 2013 yılı gelmeden yeni üretilen araçları alıp satmış sanırım. 2012 15 Aralıkta aracımı teslim aldığım bayide elektrikli katlanır aynaları olan araçlar satışa devam ediyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Regionella

Bende 2014 lpg otomatik var. eco açık bir depo lpg ile 420 km gittim geçende, çoğu uzun yol. 30 litre alıyor depo.

Doğrudur uzun yolda hız sabitleyici ile 400e yaklaşıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sguler16

Merhaba arkadaşlar,

Direksiyonun sol tarafında aşağıya doğru 0 - 1 - 2 - 3 kademeleri bulunan yuvarlak bir ayar kısmı var. Normalde durması gereken yer 0 konumu ancak aracın ağırlığına bağlı olarak gerekirse 1 ya da 2 kademesini kullanmanız gerekebiliyor. Ancak araba hafifken daha rahat görüş için 2-3 kademelere getirmeyin karşıdaki sürücüleri ciddi şekilde rahatsız ediyor.
    Isim ile ev arasi 3 km civari hava soguk oldugu icin bir kismini benzinle gidiyorum. Dolayisiyla yapilan km nin tamami lpg ile yapilmiyor. Eldeki tek veri gosterge kaldi. Bu arada arac otm ve sehir disinda 6-7 lt ortalama ile 400 km. geciyordu simdi sehir disinda da 8-9 sehir ici guncel 17.1. Aracimda bir sorun old dusunuyorum. Sizin ort gore servise gitmeyi dusunuyorum.

• 
Sayfa: önceki 40994100410141024103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.