Şimdi Ara

2012 116d'mi yoksa 2012 V40 Drive'mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba,65.000-75.000 arası düz dizel ve ya yukarıda saydığım arabaların otomatiği arasında kaldım,ciddi bi elemden geçtikten sonra bu iki araba finale kaldı,fakat heyhat bir türlü karar veremiyorum,tarafsız ve yansız yorumlarınızı bana iletirseniz çok memnun olurum.
    Bu arada şu an kullnadığım araba Audi A1 1.4 Tfsi,müthiş tutumlu ve keyifli bir araba ancak artık ufak geliyor,0'larını almaya gücüm yetmediğimden 2.ellere bakıyorum,bu araçları kullanan,test eden ya da otomatikten Düz'e geçip hoşnutsuz olan arkadaşlar varsa onlarında yorumlarını almak isterim.
    Teşekkürler.

• 116d'nin otomatiği yok önce onda bir mutabık olalım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: carretera

116d'nin otomatiği yok önce onda bir mutabık olalım :)

Evet biliyorum olmadığını,benzinli otomatikde hemen hemen aynı para,senede 20.000 yapıyorum değermi dizele, yada otomatiğin konforunu çok ararmıyım onu hesap edemiyorum.
    Teşekkürler.
  • 2011 accord alınabilir.

quote:

65.000-75.000 arası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arranger. -- 31 Mayıs 2014; 12:44:31 >
  • deren05 D kullanıcısına yanıt
    Siz karar verin değer mi değmez mi diye. Ben rakamları döküyorum.
    Benzinli sakin şehiriçi ve uzun yol karma kullanım 7 litre. 7*5.02= 35.14 lira/100 km. Senede 7028 lira
    Dizel sakin şehiriçi ve uzun yol karma kullanım 5 litre. 5*4.36=21.80 lira/ 100 km. Senede 4360 lira.
    Benzinli BMW ortalama 10 binde bir (normalde 12bin ama genelde daha düşük olur) bakıma girer. 700 lira. 20 bin için bakım masrafı 1400 lira.
    Dizel BMW 25 binde (normalde 30 bin ama benzinli gibi daha düşük oluyor CBS yüzünden) bir bakıma girer. 900 lira. 20 bin km başına düşen bakım masrafı 720 lira.

İki araç arasındaki senelik yakıt ve bakım farkı. (7028+1400)-(4360+720)= 3348 lira.
    Kimisi için büyük fark kimisi için rahatını bozmaya değmeyecek bir fark. O yüzden o karar tamamen size ait.
  • quote:

Benzinli sakin şehiriçi ve uzun yol karma kullanım 7 litre. 7*5.02= 35.14 lira/100 km. Senede 7028 lira
    Dizel sakin şehiriçi ve uzun yol karma kullanım 5 litre. 5*4.36=21.80 lira/ 100 km. Senede 4360 lira.
    Benzinli BMW ortalama 10 binde bir (normalde 12bin ama genelde daha düşük olur) bakıma girer. 700 lira. 20 bin için bakım masrafı 1400 lira.
    Dizel BMW 25 binde (normalde 30 bin ama benzinli gibi daha düşük oluyor CBS yüzünden) bir bakıma girer. 900 lira. 20 bin km başına düşen bakım masrafı 720 lira.

İki araç arasındaki senelik yakıt ve bakım farkı. (7028+1400)-(4360+720)= 3348 lira.
    Kimisi için büyük fark kimisi için rahatını bozmaya değmeyecek bir fark. O yüzden o karar tamamen size ait.

Harika açıklamışınız,aradaki fark kimin için büyükse kimisi için pek fazla diil,fakat kullanım kolaylığı ve sürüş konforunu göz önünde bulundurursam otomatikde karar kılıcam gibi gözüküyor.
    Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: deren05

quote:

Harika açıklamışınız,aradaki fark kimin için büyükse kimisi için pek fazla diil,fakat kullanım kolaylığı ve sürüş konforunu göz önünde bulundurursam otomatikde karar kılıcam gibi gözüküyor.
    Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

İkinci el alacaksınız madem yıllık 3.500 lira ek maliyet sizin için sorun değilse 118i alın. 116i de güzel gidiyor ama ikinci elde yakın fiyata 118i bulmak mümkün.

Hem performans hem yakıt olarak çok çok daha iyidir.

• carretera arkadaş cok guzel açıklamış ekonomik kısmı lakin katılmadığım tek nokta su

ben herhangi bir dizel arabayı aynı yag , hava filtesi yağ filtresi ile 25-30 bin km götürmem

bakımını 10-15 arasında yaptırırdım.

benimkisi eski kafalılık farkındayım ama :)

bu arada tercihim kesinlikle bmw olurdu volvo hele hele v40 kesinlikle parasının arabası değil

Birde volvo turkiye kadar iğrenç bir distribütör ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz herhangi bir terslikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MinimuSS -- 31 Mayıs 2014; 14:06:03 >
    arkadaşın iki aracın masrafları hakkında yaptığı kıyaslamadan sonra şunu söylemeliyim. artık fiyatlar öyle hızlı artıyo ki insanlar aldıkları araçlardan zarar etmiyolar ben şahsen kardayım hatta.

2 el araç zaten kaybedeceği değeri kaybetmiş, siz 2. el 116d BMW yi aldığınız paraya satarsınız. boşuna benzinli alıp yakıt farkı ödemeyin

ama benim şahsi fikrim 75 lere falan çıkıyosanız volvo değil de A180 e de bi bakın. mercedes ismi yüzünden demiyorum, tasarımı dış görünüşü falan tüm C sınıflarından çok farklı...
    Ben yüksek oranda şehiriçi kullandığım ve psikolojik olarak 600 km'de bir benzin istasyonuna uğramaktan rahatsız olduğum için 116d kullanıyorum.
  • Senede 20000km yspacak olsam, benzinli aracı ancak lpg taktiracaksam alırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Senede 20000km yspacak olsam, benzinli aracı ancak lpg taktiracaksam alırım.

+1
  • quote:

Ben yüksek oranda şehiriçi kullandığım ve psikolojik olarak 600 km'de bir benzin istasyonuna uğramaktan rahatsız olduğum için 116d kullanıyorum.

Hocam işte bende burda takıldım,senede 15-20 yapıyorum fakat öyle aham şaham trafiğe girdiğim yok,zaten arabayla karşıya haftada bir geçiyorum o da bazen 15 günde bir falan oluyor,
    dediğiniz gibi bir evvelki arabamda C180'di artık benzinciye gitmekten yldığım ve pombacılarla ahbab olduğum için Audi A1 aldım,hem performans hemde az yaksın diye,ama sanırım yukarıda bir arkadaşın söylediği
    gibi 118i'ye focuslanayım az bir farkla,bu arada eski kasa 316 (2009)da da aynı vites topuzu var sanırım,vites geçişleri ve debriyajı nasıldır,ona benziyorumu.
    Çok teşekkürler.
    Eski kasa (E90) 316 kullanmadigim icin bilemiyorum ancak en agir trafikte bile debriyajin yormadigini soyleyebilirim. Illa ki daha yumusak debriyaji olan araclar vardir ancak kullandiklarim arasinda bu aracin debriyaji yeterince konforlu ve rahat. Hic otomatik aramadim simdiye dek.
    Sunu soyleyebilirim yalniz, benzinli araci yakit yuzunden daha az kullaniyorsunuz. Dizel alinca daha rahat kullanmaya baslayacaginiz icin kilometreniz artabilir.
  • V40 der geçerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Eski kasa (E90) 316 kullanmadigim icin bilemiyorum ancak en agir trafikte bile debriyajin yormadigini soyleyebilirim. Illa ki daha yumusak debriyaji olan araclar vardir ancak kullandiklarim arasinda bu aracin debriyaji yeterince konforlu ve rahat. Hic otomatik aramadim simdiye dek.
    Sunu soyleyebilirim yalniz, benzinli araci yakit yuzunden daha az kullaniyorsunuz. Dizel alinca daha rahat kullanmaya baslayacaginiz icin kilometreniz artabilir.

İkinci elde hangi donanımlı 116'lara bakmamı tavsiye edersiniz,olmazsa olmaz kriteriniz nedir,söyleyebilirmisiniz araçlara bakarken.
    Sahsim adina, sportline/urbanline gorsel paketleri haric tum paketleri alirdim. Teknoloji pakedi olmazsa olmaz.
    Ben aynalari surekli katladigim icin katlanir ayna aldim. Sunroof seviyorsaniz bakabilirsiniz. Ben ozellikle sevmedigim icin almadim. Ses sistemine vasat diyorlar, biraz zor ama bulursaniz Harman Kardon bakabilirsiniz. Ben yine sesten pek anlamadigim icin ilgilenmedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.