Şimdi Ara

2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.722
Cevap
41
Favori
161.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Elinize sağlık. Izlenimler çok bilgilendirici. 5 bin km yapinca bende bir izlenim yazısı yazacagim insallah. Gerçi çok anlatirsak vatandaş uyanir, yeni kasada alacağım avensis için bana külfet yaratir diye korkmuyor değilim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir konuda yardima ihtiyacim var. Radyo frekanslarini otomatik olarak ayarlamayi ve kanal siralanasini değiştirmeyi bir türlü beceremedim. Bunun kisa yolu nedir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

"Bu arada daha yeni öğrendim aracın tüm cam açma düğmeleri tek tuşla açılıp kapanıyor.Ayrıca ışıklandırmaları da bulunuyor."
    ne demek istedin, açıklar mısın.?
    birde dinlediğin radyo frekansı bozulunca otomatik düzeltme var demiştin, bu nasıl oluyor?

yani 4 camda tek tuşla sonua kadar açılıp tek tuşla sonuna kadar kapanıyor ben arkaları hiç denemedim yoktur diye geçenlerde de denedim tek tuşla tam açılıp tek tuşla da tam kapandı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahaman

Bir konuda yardima ihtiyacim var. Radyo frekanslarini otomatik olarak ayarlamayi ve kanal siralanasini değiştirmeyi bir türlü beceremedim. Bunun kisa yolu nedir acaba?

kanalı kaydederken istediğniz frekansı seçin sonra hangi kanal numarası istiyorsanız o numaraya 5 sn basılı tutun. otomatik kanal arama yani çekmeyince başka kanala çekme özelliği var ayrıca ayarlarsanız mesela haber yapan ne bileyim müzik yapan kanalları da ayrı seçiyor.

örneğin programlıyorsunuz radyo çekmeyince siz haber radyosu istiyorsanız çekmeyince en yakın haber radyosunu bulup seçiyor..

ama nasıl yapıldığını bilmiyorum kitapçıkta yazıyordu

• beyzade0606 kullanıcısına yanıt
    Aslinda benim istediğim butun kanallari sifirdan ayarlamak. Aracin ilk sahibinin ayarladigi gibi duruyor. Diyelim manuel bir kanal seçtik, onu var olan kanal yerine koymak istiyorum, hangi tuşa basili tutmak ferekiyor. Biliyorum kitapcikta yaziyor gir bak gardaşim diyeceksiniz 😊Kitapçık okumayi hiç sevmiyorum. Birde navigasyonlu model tipkisinun aynisi niye bu araca koymazlar diye kızıyorum kitapçığı her açtığımda 😈 2000 lira istoyorlar içine kıytırık bir modül mu takiyorlarmiş. Neyse çok konuştum hangi tuşa basılı tutuyorduk 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahaman -- 29 Mayıs 2014; 14:04:33 >
  • quote:

Aslinda benim istediğim butun kanallari sifirdan ayarlamak. Aracin ilk sahibinin ayarladigi gibi duruyor. Diyelim manuel bir kanal seçtik, onu var olan kanal yerine koymak istiyorum, hangi tuşa basili tutmak ferekiyor. Biliyorum kitapcikta yaziyor gir bak gardaşim diyeceksiniz 😊Kitapçık okumayi hiç sevmiyorum. Birde navigasyonlu model tipkisinun aynisi niye bu araca koymazlar diye kızıyorum kitapçığı her açtığımda 😈 2000 lira istoyorlar içine kıytırık bir modül mu takiyorlarmiş. Neyse çok konuştum hangi tuşa basılı tutuyorduk 😀

kanalı kaydederken istediğniz frekansı seçin sonra hangi kanal numarası istiyorsanız o numaraya 5 sn basılı tutun
    Şimdi anladim aklim eski corollada ki manuel numara kaydetmeye gitti. Bunda dijital ekran üzerinde basili tutuyoruz ok. Teşekür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahaman -- 29 Mayıs 2014; 14:17:22 >
  • Ellerine sağlık, güzel inceleme ve güncelleme. Allah kaza bela vermesin.
    Bense Maalesef Hala takipteyim:(
    „ Müzik sisteminin kullanımı, (sayfa 331-335 arası)
    Otomatik olarak
    Bir bip sesi duyulana kadar AST düğmesini basılı tutunuz.
    Yayım kalitesine bağlı olarak 6 istasyona kadar hafızaya alınır. Hafızaya
    alma işlemi bittiğinde ardarda 2 bip sesi duyulur.
    Otomatik hafızaya alma işlemi FM1 ve FM2 modlarında yapılsa bile
    istasyonlar FM3 modu hafızasına alınır.
  • 2011 Toyota Avensis_T27_Ayrıntılı İnceleme/Fotoğraf/Karşılaştırma/2013Kasa Eklendi

trd çalınmaya karşı sibop kapaklarım geldi metal ve oldukça kaliteli duruyor aliexpressten almıştım. 4 dolar kargo takip numarasıda var

http://www.aliexpress.com/snapshot/6092125163.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 29 Mayıs 2014; 17:00:00 >

• Veee esp trc denemesi 110 km hızda....

Malum memlekete yağmurlu buraya günlerdir yağıyor. İşe giderken sabah yağmur yeni dindi yollar su haliyle.Bu arada lastikleri hala değiştirmedim 3 yıl 50 bin kmlik lastikler duruyor dişleri çok az kaldı.....

110km hızla giderken sabah haliyle uyku da var antenler kapalı kamyonu solladım zaten kamyon 90 la falan gidiyor yolda hafif yamaç.Tam solladım sol tekere denk gelen bir tarafta su birikintisini tabii ki girince fark ettim.....

Foşş diye bir ses haliyle lastikler kabak olunca suyu boşaltamıyor kanallardan, araç çok kısa bir süre suyun olduğu tarafa hafif çekti zaten anlık oluyor bu arada göstergede esp-trc ışığı yandı o yandığı sırada araç bi topladı kendini nerdeyse hiç kasmadan çizgisini bozmadan araç sudan geçti gazı da kesmemiştim. Dedim gerçekten büyük nimet.Birde arkadaşların dediğinie göre bu araçta esp-trc devreye daha erken giriyormuş bunun da iyi bir şey olduğunu öğrenmiş oldum.

Allah hepimizi kazalardan belalardan korusun,amin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 2 Haziran 2014; 9:57:36 >

Kardeş geçmiş olsun ama değiştir lastikleri artik. Allah korusun cok önemli lastik. 70 binlik arabada kabak lastik neymiş hem. Aman diyorum...

• Yine ustatlara bir şey sormak istiyorum. Stop ettiğimizde kompresör sesi gibi 'vuuuuhhhhhh' şeklinde bie ses geliyor. Çok hoşuma gidiyor aslinda. Ama nedir anlamadim. Birde fren pedali ayni anda sertlesiyor, normal mudir?

• quote:

Yine ustatlara bir şey sormak istiyorum. Stop ettiğimizde kompresör sesi gibi 'vuuuuhhhhhh' şeklinde bie ses geliyor. Çok hoşuma gidiyor aslinda. Ama nedir anlamadim. Birde fren pedali ayni anda sertlesiyor, normal mudir?

Normal... sizin araç 2012 sonrasıysa otomatik el frenini vırrhh diye çekiyor. ama 2011ve öncesi ise manuel çekiyorsunuz ama çektikten sonra yine el freni çekme sesi geliyor bu normal

lastik alalı 50 gün oldu kumho....
    Hala koreden gelecek acayip sinirlendirdiler beni yaaaa iyi ki esp var

Hmmm anladım. Zaten araci ilk çalıştirmada gaza asılınca araba şöyle bir şahlaniyor, demekki otm.park freni çalışıyor. Birde bende eski aliskanliktir el frenini çekmeden arabadan inmem o bir eksiklik oluşturdu. Bugün bebek arabasini bagaja atmam gerekti, araba çalışır halde iken boşa aldim park frenine bastım, sonra arabadan indim, yalniz inerken fena korktum araba kendini birakir yokuş aşağı diye. Bir sıkıntı oluşturur mu bu şekil boşa alip arabadan inmek yoksa her seferinde stop mu etsek?
    Ne lastikmiş sanki araca ozel f1 lastiği yapiyorlar Kumho'nun çok methini duydum. Siz kullanın bir guzelse bizde alalim

• quote:

Hmmm anladım. Zaten araci ilk çalıştirmada gaza asılınca araba şöyle bir şahlaniyor, demekki otm.park freni çalışıyor. Birde bende eski aliskanliktir el frenini çekmeden arabadan inmem o bir eksiklik oluşturdu. Bugün bebek arabasini bagaja atmam gerekti, araba çalışır halde iken boşa aldim park frenine bastım, sonra arabadan indim, yalniz inerken fena korktum araba kendini birakir yokuş aşağı diye. Bir sıkıntı oluşturur mu bu şekil boşa alip arabadan inmek yoksa her seferinde stop mu etsek?
    Ne lastikmiş sanki araca ozel f1 lastiği yapiyorlar Kumho'nun çok methini duydum. Siz kullanın bir guzelse bizde alalim

hiç bir şey olmaz merak etmeyi el freni konusunda on numara denendi onaylandı

sorma sorma valla allaha emanet gidiyorum yemin ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyzade0606 -- 2 Haziran 2014; 20:51:37 >

Biraz fazla oldum biliyorum ama bu touch sistemlerde sadece 6 radyo kanalını mı favori olarak kaydedebiliyoruz? Presets ekraninda 6 kanal kaydettim sonunda ama station list ekraninda kendi kaydımi oluşturamiyorum. Basılı tutsamda olmuyor. Kitapçığı okudum mecbur kalinca ama yok olmadı . Evet son kez soruyorum station list ekraninda 36 kanali sistem kendisi buluyor ben bunlari kendi keyfime göre siralayabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

• Bu arada avensis için çinden getirttiğim ve getirteceğim küçük aksesuarlar konusu açtım ilgilenenleri beklerim.
    Koltuk yastığı kemer süngeri anahtarlık led lamba sibop kapağı vs...
    Genelde foto ve inceleme şeklinde...

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=58937.0

Avensis için aksesuarlar

malum memleket 40 ikindi yağmurlarının etkisinde.
    haftasonu,
    120 hız ve hız sabitleyici ile
    giderken adeta silecek yetiştiremeyecek kadar yağmur bastırıverdi. (yağmur sensörünün gözünü seviyim.)
    hiç istifimi bozmadım, millet 70-80 ile zar zor giderken, biz 110-120 devam.
    avensis su birikintilerine girip çıksa bile hiç sapma olmuyor sadece asr felan çalışıyor.
    arka lastiklerimin taze olması da etkili tabi.
    D sınıfı araç bir ayrı canım.
    .
    yeni lastikleriniz hayırlı olsun, modeli neydi.
    şu 3 tane michelin exalto yu kaçırmasaydınız çok iyi olacaktı.
    .
    makyajlı kasalarda el freni farklı mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

malum memleket 40 ikindi yağmurlarının etkisinde.
    haftasonu,
    120 hız ve hız sabitleyici ile
    giderken adeta silecek yetiştiremeyecek kadar yağmur bastırıverdi. (yağmur sensörünün gözünü seviyim.)
    hiç istifimi bozmadım, millet 70-80 ile zar zor giderken, biz 110-120 devam.
    avensis su birikintilerine girip çıksa bile hiç sapma olmuyor sadece asr felan çalışıyor.
    arka lastiklerimin taze olması da etkili tabi.
    D sınıfı araç bir ayrı canım.
    .
    yeni lastikleriniz hayırlı olsun, modeli neydi.
    şu 3 tane michelin exalto yu kaçırmasaydınız çok iyi olacaktı.
    .
    makyajlı kasalarda el freni farklı mı ?

fiestayla arkadaşım dün kaza yaptı araç spin atmış bayağı hasar var nedeni görmeden su birikintisine girdi lastikleri yeniydi. esp yoktu.

2 hafta önce 110 km hızla araç sollarken ben girdim sol teker girdi lastikler kabak girer girmez bi su sesi hafif bir sola çekme sonra vsc lambası yandı aracı sanki biri tutup düzeltiyor hemen yoluna girdi dedim Allah muhafaza esp vsc her araçta olmalı gerçekten, arkadaş kaza yaptım deyince o aklıma geldi.

evet sesnsörler hakkaten nimet ışık sensörü biraz gereksiz gibi ama yağmur sensörü şart arkadaş

Lastikleri cuma taktıracağım inşallah bakalım deli gibi methedilen kumholara....

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.