Şimdi Ara

2010 Sonu Kasım ve Aralık Araç Alacaklar...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2010 yılı sonunda kasım ve aralık aylarında araç almayı düşünenler burdan hangi aracı almayı düşünüklerini yazarlarsa herkes için iyi bir paylaşım olur düşüncesindeyim.
    Çünkü aynı aracı aynı tarihlerde almaya karar vermiş olanlar aynı bayiden alırlarsa güzel indirimler yaptırabileceklerdir.

• Ben yeni aldım focus..Bu sene yıl sonunda çok manyak kampanyalar olacağını sanmıyorum..Büyük indirimlerde olmaz...Keza zaten şuan satışlar beklediklerinin üzerinde bazı firmalar 1-1.5 ay sonrasına gün veriyor..Daha öncelerde bu aylarda ufak ufak indirimler olur kasım aralıkta iyi kampanyalarla araç alınırdı keza şuan indirim değil ufak ufak bindirimler var..bence bu sene sene sonunu beklememek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe

Ben yeni aldım focus..Bu sene yıl sonunda çok manyak kampanyalar olacağını sanmıyorum..Büyük indirimlerde olmaz...Keza zaten şuan satışlar beklediklerinin üzerinde bazı firmalar 1-1.5 ay sonrasına gün veriyor..Daha öncelerde bu aylarda ufak ufak indirimler olur kasım aralıkta iyi kampanyalarla araç alınırdı keza şuan indirim değil ufak ufak bindirimler var..bence bu sene sene sonunu beklememek lazım

Katılıyorum satışlar şu an çok iyi büyük kampanyalar beklemeyin ama keşke yapsalar.
  • Ben dizel ford fiesta bakınıyorum(2.el)
  • mazda 3 düşünüyorum.
    fiyatlar artacak diyolar en büyük korkum o
  • yeni cmax bekliyorum..ilk etapta limelight green, 1.6T 180lik, düz veya powershift farketmez, sunroof veya cam tavan, xenon far, 17veya 18 jant, esp ile 50nin altında olursa alırım. üstünde olursa hayırlı satışlar dilerim
  • Volvo s60 a 1.6 benzinli veya dizel motor gelirse düşünülebilir birde yeni b7 passat gelirse bir inceler bakarız
  • bense Cruze 2011 gelmesini bekliyorum ...kasim ayinda gelecekmis turkiyeye!
    ayni zamanda yani kasim ayinda Juke de gelecek diyorlar onu da degerlendirmek icin bekliyorum!
  • aralıkta yeni astra düşünüyorum umarım kampanya olur fiyatlar biraz düşer
  • En başta bazı arkadaşlar zaten araba satışları çok iyi dolayısıyla kampanya olmaz demişler ama bence insanoğlu heleki otomotivci insanoğlu açgözlüdür satışları ne kadar yüksek olursa olsun daha fazla olsun isteyeceklerdir, yıl bitmeden son bir satış yapalım diyeceklerdir illaki büyük veya küçük bilemem ama kampanyaların olacağı kesindir. Bir de şöyle düşünün 2009 kasımda 10 bin araç satmışınız, aralıkta 15 bin şimdi çok iyi satış yapmışsınız ve 2010 kasımda 20bin satışınız var siz tepe yöneticisi olarak bu satışı yapan bayiniz aralıkta 10 bin araç satarsa oh oh ne iyi toplamda geçen seneden 5 bin araç fazla sattın aferin mi dersiniz, aralık ayında böyle güzel bir piyasada sen araç satışını nasıl yükseltemezsin diye kalayı basar mısınız?
  • Yerli üretim veya stoklu çalışan firmalarda bir miktar indirim gerçekleşebilir. Krizden bu yana firmalar özellikle ithal modellerde pek stok bulundurmuyor. Gözlemlediğim kadarıyla firmalar minimum stok, az sayıda satış ama maksimum kar hedefindeler.
  • şu 1.6 dizelleri biraz daha güçlendirip D segmentine sokmalarının wakti geldi...
  • Sene sonu yapılacak indirimler şimdiki fiyatlara denk gelir.
  • evet liste fiyatları aşağı yukarı ağustos fiyatlarına geri döner gibi geliyor ama bayiye gittiğinizde bayinin artık satış yapacağı son ay olması münasebetiyle biraz daha güçlü pazarlık yapabilirsiniz gibi geliyor bana,

Neyse ben Toyota auris opel astra classic III ve ford fiesta arasında kararsız kalmış durumdayım, tabi 2 ay içerisinde değişebilir de ortak hareket etmek fiyatı ilaveten kıracaktır, bir bayiye gidin ben 3 araç alacam deyin araç başı yaklaşık 1000 lira ilave indirim alırsınız kanaatindeyim.

Amacım bu başlığı 2 ay daha güncel tutup burdan araç alacak arkadaşların ortak hareket etmesini sağlamak ve kendimin ve diğer arkadaşların fiyat konusunda daha büyük avantaj elde etmesine vesile olmaktır. teşekkür ederim.
    Bu arada başlığı sanırım yanlışlıkla 2 kez açmışım, diğeri yerine bu başlıkda devam edersek daha iyi olur...
  • 3 araç 5 araç ile gidip pazarlık edildiğinde dediğiniz gibi ek bi indirim mutlaka olacaktır. ancak sanırım toyotada bu pek mümkün değil. geçen hafta babama yaris aldık 1.3 baz model otomatik 32.750 liste fiyatı zar zor 500 lira indirdiler. araç bulunmuyor toyotada..

opel astra classic için durum belki farklşı olabilir..
  • şöyle düşünün şimdi indirim yapmadıkları durumda bile siz tek araç için 500 lira indirim almışsınız, 3-5 araç alcak olsaydınız ilave bir 500 daha indirselerdi fena olmazmıydı...
  • Olurdu tabi ancak tek aracı bile kasım başı teslim edecekler. ayrıca bizimle beraber almak isteyen iki kişi de aralık ayında teslim alacak aracı. stok olmadığı için de hiç indirim şansı olmuyor. gelecek araçları satıyorlar. ama ellerinde kalmış 5 tane araç olsa ve onlara talip olsak o zaman indirimin kralını görürüz o ayrı..
    anladığım kadarıyla yeni taktik bu. "o araç elimizde yok, şu hafta gelir"
  • anladım olsun yine de denemek lazım, aracı alırken indirim için her yol mubahtır...
  • Ben de Nissan Juke düşünüyorum...
    Nissan'ın kalitesi ve farklı bir tasarım...
    Umarım 39.000-TL den başlayan fiyatlar 60.000-TL'leri görmez:)
  • Ah şu hyundai elantra gelseydi alırdım kasım aralıkta. Hatta biz şu an 3 kişiyiz bekleyen, 2'de burdan eklerdik oh bir güzel indirim alırdık.Ama namussuz 2011 nisan falan diyorlar keyfim kaçtı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.