Şimdi Ara

2010 MODEL MAZDA 6 ALDIM (TAVSİYE EDERİM) ARAÇ İLE İLGİLİ SORULARINIZ VARSA CEVAPLAYABİLİRİM. (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
603
Cevap
10
Favori
129.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim golf 4 aracim var 99 model otomatik,sunrooflu....sedan bir arac ariyorum,bugun karsima bir mazda 6 cikti 2010 model,beyaz,110 binde,brc tuplu,deri koltuk,suroof,isitmali koltuklar,bose muzik sistemi,cift egsoz....sag arka ve on camurluk,sag arka kapi ve kaput yarim boyali fiyat olarak 48 bin dediler.caminda dynamic yaziliydi ama adam sport dedi.takasa girelim deyince benimkini 17 ye saydi,oysa piyasasi 22 civari,oyle olunca bende sinirlenip uzaklastim.birazda arastirinca baktim vergi yillik 2000 tl tereddutte kaldim...bunlarin lpg uyumunda bir sikinti var mi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirdede -- 14 Mart 2015; 2:18:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mazda 6 bir üst segment araç olduğu için hem donanım hem fiyat olarak yüksek gelebilir ama kendi sınıfındaki (Avensis, Accord) araçlar ile kıyaslama yaparsanız fiyatının çok daha uygun olduğunu görürsünüz... Vergi konusunda haklısın ama burası Türkiye ve yapacak bir şey yok...

Sübap konusu çok farklı bir mecra fakat masrafı çok korkutucu değil. Ben tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirdede

Benim golf 4 aracim var 99 model otomatik,sunrooflu....sedan bir arac ariyorum,bugun karsima bir mazda 6 cikti 2010 model,beyaz,110 binde,brc tuplu,deri koltuk,suroof,isitmali koltuklar,bose muzik sistemi,cift egsoz....sag arka ve on camurluk,sag arka kapi ve kaput yarim boyali fiyat olarak 48 bin dediler.caminda dynamic yaziliydi ama adam sport dedi.takasa girelim deyince benimkini 17 ye saydi,oysa piyasasi 22 civari,oyle olunca bende sinirlenip uzaklastim.birazda arastirinca baktim vergi yillik 2000 tl tereddutte kaldim...bunlarin lpg uyumunda bir sikinti var mi acaba

2010 modellerde sport donanım yok. Dynamic plus modeldir o, LPG ile ilgili olarak daha önce cevap yazılmıştı bu konuda. Mazda 6 iyi araba, özlüyorum halen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubilay06 -- 14 Mart 2015; 20:47:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hey gidi hey 2009 yılında 50 bin e gırtlak dolu araba. Şimdi onu 127 ye satıyorlar.bu işin sonu kötü

• merhaba
    2009-2012 arasi mazda 6 da kac farkli paket var.
    ayrica manuel 2 litre benzinli motorun yakit ve performans verileri lastik olculeri nedir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

merhaba
    2009-2012 arasi mazda 6 da kac farkli paket var.
    ayrica manuel 2 litre benzinli motorun yakit ve performans verileri lastik olculeri nedir

2009-2010 larda 4 paket var. En üst paket exclusive pakettir. 2011 - 2012 Ler tek paket geldi, full olan paket diye biliyorum.

• 2009-2010 modellerde manuel vites var. Yakıtı daha ekonomik ve son hızı daha yüksektir. 2011-2012 Lerde manüel vites yok diye biliyorum.

• otomatik mazda şansımanın yağ değişimi bakımı fln hangi km lerde yapılır ..teşekkrler
  • quote:

Orijinalden alıntı: leoparx

otomatik mazda şansımanın yağ değişimi bakımı fln hangi km lerde yapılır ..teşekkrler

60 Bin de yapılıyor diye biliyorum.
  • e-rose kullanıcısına yanıt
    şanzıman komple indiriliyor mu indirilrse 7litre civarı yağ konulması gerekir tamamen yağ değişmesi için yoksa 3.5 litre fln alıyormuş şanzıman sökülmezse
  • quote:

Orijinalden alıntı: leoparx

şanzıman komple indiriliyor mu indirilrse 7litre civarı yağ konulması gerekir tamamen yağ değişmesi için yoksa 3.5 litre fln alıyormuş şanzıman sökülmezse

Kafanı karıştırmamak adına bu konuya girmemiştim. Evet tek seferde yağın hepsi değişmiyor, daha doğrusu teknik olarak mümkün olmuyor, şanzımanın indirilip indirilmediğini bilmiyorum teknik olarak bu konuda çok bilgim yok, fakat yağın tek seferde değişmediğini biliyorum değişim yapan arkadaşlar söylemişti.
  • e-rose kullanıcısına yanıt
    tek seferde değişmediğine göre şanzıman indirilmiyor olmalı..benm araban henüz 39 bin km ye yeni girdi heralde epey bi zamanım war yıllda 10 bn km bile yapamayan benm için
  • Bu konuyu daha önce yazdım. Mazda Türkiye 2 yılda bir değiştirin diye bildirmişti bana. Kitabında100 bin km. Yazıyordu. Ben ise yağı değişttirmişim. Detaylar şöyleymiş:Aracım 62.000 km'ye yaklaştı. 60.000 km. bakımını yaptırdım 575,50 TL. tuttu. Bujiler değişti. Otomatik şanzıman yağı ve filtresi değişti. Motor yağı ve filtresi değişti. Polen filtresi değişti. Hava filtresi değişti. Motor yağı ile filtresi bende mevcut idi. Bunlara para vermedim ( kampanyadanhediye almıştım ). En pahalı sarf malzemesi bujiler oldu. 4 adet 129,16 TL. ( KDV hariç ), sonra işçilik 101,69 TL. ( KDV hariç ) sonra yağ süzgeci 79,92 TL. (KDV hariç ) ve polen filtresi 53,74 TL. (KDV hariç ), hava filtresi 33.02 TL. ( KDV hariç ) sıvı conta 16,95 TL. (KDV Hariç ).

• Mazda Türkiye orjinal ATF-MV otomatik şanzıman yağının kullanılması gerektiğini bildirdi cevaben. Bu da kullanılan yağ imiş. Şanzıman inmemişti hatırladığım kadarıyla.

• kubilay06 K kullanıcısına yanıt
    teşekkrler..9 ay önce motor yağını fln değiştridm sürekli de kontrol ediyorum 8 bn km oldu yağ değişeli we hala yağın rengi ilk günküne yakın kararma fln yapmamış eğer 2 yılda değiştrmek gerekiosa wala değiştrmedik
  • Araçtaki tüm sıvıların en geç 2 yılda bir değişmesi gerekiyor.

• Hayırlı satışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ruf

Hayırlı satışlar.

Birde mazdanın ikinci eli zayıf derler.
    Şimdi baktım satılmış:)

• quote:

Orijinalden alıntı: ugo

quote:

Orijinalden alıntı: ruf

Hayırlı satışlar.

Birde mazdanın ikinci eli zayıf derler.
    Şimdi baktım satılmış:)

Bu kadar kısa sürede satılmasına sevindim.
    Bilen alıyor zaten.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.