Şimdi Ara

2006 JETTA NASILDIR???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
10.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADAŞLAR 2006-2007 1,6 LPG Lİ OTOMATİK COMFORTLİNE VEYA MİDLİNE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM.BU ARABA HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA YORUMDA BULUNABİLİRMİ ARTILARI EKSİLERİ NEDİR.PERFORMANS,SAĞLAMLIK,YERE YAKINLIĞI VE GÜVENLİK SİSTEMLERİ NASIL???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efekandemir -- 2 Ocak 2013; 10:35:36 >

• Arac guvenlik, saglamlik vs acilardan guzel ancak siz suna karar verin. O model 1.6 litre motor ve 102 hp bir arabaya o kadara para verilir mi?
    Ben olsam almazdim. 2. elde uzun sure binebilecegim bir arac ariyorsam tutulmayan ancak servis ve parca sikintisi cekmeyecegim modelleri tercih ederim.
    Ekleme:
    İlla alacagim diyorsaniz kesinlikle donanimlisini alin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colibaly -- 2 Ocak 2013; 10:41:58 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı paraya siz olsanız ne alırdınız mesela
  • 2011 124beygirli CRUZE ikince tercihim ama bu arabaya sanayi ustaları genelde tamamı yaramaz abi diyor.kimi kullanan kasa ağır yakıt çok yakar vb.diyor o yüzden mecburen jettaya döndüm.GERÇEKTENDE CRUZE YARAMAZMI SİZCE
  • 2006 - 2012 arası 6 yıl 1.6 fsi midline jetta kullandım.

Arabayı kesinlikle tavsiye ederim. 25-30 bin tl arası araba alacak olsam yine 2. el jetta alırdım.

Hiçbir sorun yaşamadım. Bakım hariç servise hiç gitmedim.

Arabanın konforu muadillerine göre bence bir adım ilerde. En azından benim bindiğim muadillerine göre.

Benim kullandığım manuel ve fsi dı ve kesinlikle tavsiye edebileceğim bir arabadır. Eşimin de 2004 model mpi motor golf ü var. Bir yakınımızdan aldık. O da hiçbir sorun çıkarmadı 2004'den bu yana. Bu bağlamda motor yönünden de temiz bir araba bulduğunuzda sorun yaşayacağınızı zannetmem. Birtek otomatik şanzıman konusunda yorum yapamam size.

Tek önerim eğer bütçenizi zorlamazsa comfortline alın derim.

Eğer yardımcı olabileceğim başka bir konu varsa yanıtlamaktan memnuniyet duyarım.
  • tank gibi arabadır.
    o dönemin sınıfındaki en iyi aracıdır diyebilirim.
    temizini bulursanız hiç düşünmeden alın.
  • 2006 2007 modellerde tavanı sarkan jetta'lar var. iyi araştırın. neyse ki prestij standart...
  • abruzzi bey ben 30.000 tl ye mutlaka hız sabitleyicisi ve otomatik olan öncelikle comfortline veya midline almayı düşünüyorum.sağlamlık yönünde tam bilgi sahibi deyilim.yani sanayiye ikide bir gitmek ziyaret etmek istiyorum diyen bir araçmı deyilmi başka bilmediğim kötü yönleri varmı onları öğrenmek istiyorum. kullanan arkadaşlardan bu bilgileri rica ediyorum.nazik bir arabamı en azından
    1-PERFORMANS NASIL
    2-YAKIT NASIL
    3-YERE YAKINLIĞI NASIL MESELA 2001 FOCUS GİBİMİ YERE YAKINLIĞI
    4-GÜVENLİK KONUSUNDA NASIL
    5-SANAYİYE BİR TOYOTA COROLLA GİBİ HİİİİÇ GİRMEZMİ
    BU SORULARA CEVAP BULMAYA ÇALIŞIYORUM.YANITLAR GELİRSE SEVİNİRİM.
  • Merhaba,
    Jetta kullanıcısı olarak donanım olarak comfortline almanızı tavsiye ederim. Yeni kasaya kadar en donanımlı paket comfortline.
    30.000 tl civarında alınabilecek en iyi araçlardan biridir. Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum çok şükür sanayiye yolum düşmedi.
    Performans kişiden kişiye göre değişir. Eğer performans istiyorsanız turbolu araç bakmanız lazım. Benim gibi normal kullanıcıysanız mpi veya fsi yeterli gelir size.
    Güvenlik konusunda sıkıntınız olmaz. Sayısını tam bilmiyorum 8 veya 10 adet airbag var. Comfortline modelinde Esp standart. Midline' da esp olmayabilir.
    Yakıt tablosunu da aşağıda bulabilirsiniz. Linklerde 2 motor seçeneği hakkında detaylı teknik bilgiye ulaşabilirsiniz.
    Lpg düşünüyorsanız Mpi motora bakın. Mpi motorlar lpg ile tam uyumludur.

Jetta 1.6 mpi (102 hp)
    (Şehirde) Yakıt tüketimi 10.1 L./100 km
    Yakıt tüketimi (şehir dışı) 6.2 L./100 km
    Yakıt tüketimi (karma) 7.6 L./100 km
    http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=9078

Jetta 1.6 fsi (115 hp)
    (Şehirde) Yakıt tüketimi 9 L./100 km
    Yakıt tüketimi (şehir dışı) 5.6 L./100 km
    Yakıt tüketimi (karma) 6.9 L./100 km
    http://www.auto-data.net/tr/?f=showCar&car_id=9077

• 2008-2012 arası 2.0 tdi comfortline sahibiydim.

Birincisi otomatik asla almayın. Ben servisten çıkamadım baş belası DSG vites ile. Bunun dışında tank gibi arabadır tabiri caizse, ihtiyaçlarınızı karşılar. Tok kapı seslidir ( )
  • C sınıfı jetta alcağına D sınıfı aynı model en dolusundan mondeo almak çok daha mantıklı amaç konfor ve performanssa
  • Aracı hiç kullanmadım fakat çevremden size bildiklerimi aktarayım.
    +ları: Ağır sağlam bir araç, güvenli, konforlu, geniş iç mekan ve bagaj, ikinci elde iyi, prestijli marka
    -leri: Yakıt konusunda herkes dertli. Dsg otomatik vites hakikaten başa bela. Baya alçak bir araba. Çok fazla ağırlık olduğunda çukurdan bile emekleyerek geçmek gerek Parasına göre donanım özellikleri zayıf. Bakım ve parça maliyetli.
    İnşallah en doğru kararı verirsiniz.Saygılar
  • aynı paraya daha iyi motora sahip, daha az tüketen araçlar alınabilir. 2012, 2011 model araçlara bakın derim.
  • fiyatı nedir?

Kayınpederimde 2008 jetta var. Gayet iyi araba. Lpg'li. Yol tutuşu, konforu çok iyi. Ama ikinci elde temiz jetta almak biraz zor. 1 sene araba aradık. Hepsi ortalık malı olmuş jettaların. İlk sahibinden zaten bulunmaz. 2. ve 3. sahibi olursa ciddi kazası da yoksa (kazasız zaten bulamazsınız) olabilir.
  • arkadaşlar şimdilerde 2006-2007 1,6 fsi PASSAT lara bakıyorum internet den JETTA ile aynı para nedenini bilen varmı?
    PASSAT A 2000-3000 TL lik gaz takılıyormuş,artı gaz tasarrufu jetta da yüzde kırk iken Passat da yüzde otuzmuş.
    BÜTÜN BUNLARIN DIŞINDA PASSAT IN BAŞKA OLUMSUZ BİR YANIMI VAR ACABA.
    nedersiniz 29000-30000 tl ye passat alsam tüpünü kendim taktırsam amannnn neden JETTA almadımki acaba dermiyim sizce....
  • quote:

abruzzi bey ben 30.000 tl ye mutlaka hız sabitleyicisi ve otomatik olan öncelikle comfortline veya midline almayı düşünüyorum.sağlamlık yönünde tam bilgi sahibi deyilim.yani sanayiye ikide bir gitmek ziyaret etmek istiyorum diyen bir araçmı deyilmi başka bilmediğim kötü yönleri varmı onları öğrenmek istiyorum. kullanan arkadaşlardan bu bilgileri rica ediyorum.nazik bir arabamı en azından
    1-PERFORMANS NASIL
    2-YAKIT NASIL
    3-YERE YAKINLIĞI NASIL MESELA 2001 FOCUS GİBİMİ YERE YAKINLIĞI
    4-GÜVENLİK KONUSUNDA NASIL
    5-SANAYİYE BİR TOYOTA COROLLA GİBİ HİİİİÇ GİRMEZMİ
    BU SORULARA CEVAP BULMAYA ÇALIŞIYORUM.YANITLAR GELİRSE SEVİNİRİM.

Ben aracı 0 almıştım 90.000 km de sattığımda bakım hariç servise bir kere bile gitmedim.
    Bakımları Doğuş otoda yaptırdım sadece bakımdan bakıma gittim.

Yakıt olarak şehir içinde 7,5 civarı yakıyordu. Benimki fsi motordu. Aynı motor passat da tahminim 8.0 lt civarı yakar.

Güvenlik olarak bütün modellerde (Primeline, midline, comfortline) 10 airbag var. Bir kaza yapmadım çok şükür ama muadillerine göre güvenlik açısından bir eksiği olmadığını hatta fazlası olduğunu düşünüyorum.

Yere yakınlık derseniz arkası yüksek ama önü biraz yere yakın denebilir.

Comfortline alma konusunda size kesinlikle katılıyorum.

• quote:

arkadaşlar şimdilerde 2006-2007 1,6 fsi PASSAT lara bakıyorum internet den JETTA ile aynı para nedenini bilen varmı?
    PASSAT A 2000-3000 TL lik gaz takılıyormuş,artı gaz tasarrufu jetta da yüzde kırk iken Passat da yüzde otuzmuş.
    BÜTÜN BUNLARIN DIŞINDA PASSAT IN BAŞKA OLUMSUZ BİR YANIMI VAR ACABA.
    nedersiniz 29000-30000 tl ye passat alsam tüpünü kendim taktırsam amannnn neden JETTA almadımki acaba dermiyim sizce....

Eğer 3000-4000 tl yükseğe bile olsa aynı temizlikte passat bulabilirseniz. Passat a yönelin derim. Sonuçta üst segment, daha konforlu, yalıtımı daha iyi olan bir araç jetta ya oranla. Motor derseniz zaten aynı motorlar var her 2 araçta da.
  • Her vaxtınız xeyir olsun inşaallah.! Men Azerbaycandan Vüqar Hasan..yeni qatildim buraya...

• Qardaşlar.! 2 sualım var..cavablandırsanız,size minnetdar olaram.!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.