Şimdi Ara

2005 Clio symbol authentic 1.4 ac ye lpg taktırayım mı????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
2.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ilk arabamı teslim aldım 2 gün önce. 2005 clio symbol authentic klimalı bir araç. İlk izlenim olarak çok memnunum. Araba daha 8500 kmde. Benzin sarfiyatını ölçmedim henüz. Ama 220-250 arası yakar diye tahmin ediyorum. Depoyu doldurdum ve 100 km civarında yaptım biraz daha km yapıp tekrar fulleyeceğim. Şimdi bu arabaya lpg taktırayım mı? Hangi marka ve tip iyidir? artıları eksileri nelerdir? Arabanın çok az kilometre yapmış olmasıyla ilgili lpg dönüşümünde ne düşünüyorsunuz? Şimdiden teşekkürler.

• arkadaşım şu ana kadar taktırmadığın kabahat taktır ve gör sıralı sistemin faydalarını hen cebinden tasarruf hem arabanın ömrünü artıt...
  • Ben aracı aldım, 2. gününde lpg'ciye gittim. O iki günlük süre de aracın bakımı için geçen süre idi. İki günde yaklaşık 40 ytl'lik benzin harcadım. Aynı mesafeye insan lpg ile yarı parayı harcayınca, iyi ki 2 günde işim bitti de daha fazla param havaya gitmedi diye seviniyorum.
    Sen şimdi lpg taktırıp taktırmamayı bırak, hangi markayı nerede taktırmalıyım diye araştırmaya başla.
    Aracın benzinde ne kadar yaktığını öğrenmenin kolayı var: Git lpg'ni taktır, aracın lpg ile ne kadar yaktığını hesapla, bunu 2 ile çarp. Cebine yazık.
    Benzin sürüşü ile lpg sürüşü arasında fark olur mu diye düşünüyorsan;
    ÖYLE ABARTILI , CİDDİ BİR FARK YOK. EN PROBLEMLİ ARAÇ OLAN BENİMKİNDE BİLE (PEJO 306) LPG'GEÇTİĞİ ANLAŞILMIYOR, PERFORMANS AYNI. HEM ANLAŞILSA NE OLUR Kİ? PARAMIN %50 'Sİ CEBİMDE KALIYOR.
    Ben aracıma Lovato Easy Fast taktırdım. Memnunum. Yerlileri de bir araştır derim.Çünkü arada 400 ytl gibi bir fark var.

• git bir an önce taktır bu benzin fiyatlarında (3,06 ytl/lt) benzinle araba kullanmak akıl işi değil. sağlam ve referanslı bir firmaya taktır , performansdan yana da bir tereddütün olmasın.aracının lpg li oldugunu lpg tankını doldururken istasyonda farkedersin ancak
  • quote:

Orjinalden alıntı: ekobravo

Arkadaşlar ilk arabamı teslim aldım 2 gün önce. 2005 clio symbol authentic klimalı bir araç. İlk izlenim olarak çok memnunum. Araba daha 8500 kmde. Benzin sarfiyatını ölçmedim henüz. Ama 220-250 arası yakar diye tahmin ediyorum. Depoyu doldurdum ve 100 km civarında yaptım biraz daha km yapıp tekrar fulleyeceğim. Şimdi bu arabaya lpg taktırayım mı? Hangi marka ve tip iyidir? artıları eksileri nelerdir? Arabanın çok az kilometre yapmış olmasıyla ilgili lpg dönüşümünde ne düşünüyorsunuz? Şimdiden teşekkürler.

Bende aksine eğer çok yol yapmıyorsan 1.4 aracın fazla yakmayacagı dusuncesinden yola cıkarak gerek yok taktırmaya derim
  • satın aldıgı arabanın 8500 km oldugu yazılı sadece. yılda kaç km yaptıgı ile ilgili bir bilgi verilmemiş. tabiiki herkesin kendi kararı ama az km yapıyor olsa bile 1 yıl yerine 2 yıl içerisinde amorti eder 2.yıldan sonra kar etmeye baslar. yaklaşım ve km meselesi

quote:

Orjinalden alıntı: attractivegipsy

quote:

Arkadaşlar ilk arabamı teslim aldım 2 gün önce. 2005 clio symbol authentic klimalı bir araç. İlk izlenim olarak çok memnunum. Araba daha 8500 kmde. Benzin sarfiyatını ölçmedim henüz. Ama 220-250 arası yakar diye tahmin ediyorum. Depoyu doldurdum ve 100 km civarında yaptım biraz daha km yapıp tekrar fulleyeceğim. Şimdi bu arabaya lpg taktırayım mı? Hangi marka ve tip iyidir? artıları eksileri nelerdir? Arabanın çok az kilometre yapmış olmasıyla ilgili lpg dönüşümünde ne düşünüyorsunuz? Şimdiden teşekkürler.

Bende aksine eğer çok yol yapmıyorsan 1.4 aracın fazla yakmayacagı dusuncesinden yola cıkarak gerek yok taktırmaya derim

• quote:

Orjinalden alıntı: alikemal80

satın aldıgı arabanın 8500 km oldugu yazılı sadece. yılda kaç km yaptıgı ile ilgili bir bilgi verilmemiş. tabiiki herkesin kendi kararı ama az km yapıyor olsa bile 1 yıl yerine 2 yıl içerisinde amorti eder 2.yıldan sonra kar etmeye baslar. yaklaşım ve km meselesi

quote:

quote:

Arkadaşlar ben öğretmenim.Evden işe işten eve. Yazın birkaç bin kilometre belki yaparım. Daha önce bir arabam olmadığı için yılda ne kadar km yaparım tahmin edemiyorum ama çok fazla dolaşmam herhalde. 10000-15000 arası olabilir.

• lpg sistemi 15.000 km'de kendini amorti eder. Eğer benzin fiyatları bu hızla gider, lpg-benzin arasındaki fiyat farkı daha da artacak olursa bu daha da az km'de kendini amorti eder.
  • 1 yıl içerisinde amorti edersin hocam ondan sonrası rahat rahat binersin
  • satın aldıgınız bu aracı kaç yıl kullanmayı düşünüyorsunuz ? öncelikle bu soruyu cevaplayın kendi içinizde sonra da yılda 10000 km yol yapmak suretiyle ne kadar zamanda tasarruf etmeye başlarsınız onu hesaplayın bana kalırsa.

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: alikemal80

satın aldıgı arabanın 8500 km oldugu yazılı sadece. yılda kaç km yaptıgı ile ilgili bir bilgi verilmemiş. tabiiki herkesin kendi kararı ama az km yapıyor olsa bile 1 yıl yerine 2 yıl içerisinde amorti eder 2.yıldan sonra kar etmeye baslar. yaklaşım ve km meselesi

quote:

quote:

Arkadaşlar ben öğretmenim.Evden işe işten eve. Yazın birkaç bin kilometre belki yaparım. Daha önce bir arabam olmadığı için yılda ne kadar km yaparım tahmin edemiyorum ama çok fazla dolaşmam herhalde. 10000-15000 arası olabilir.

• BENİM BABAM DA VAR 1.4 AUT VAR .....
    BENCE LPG TAKTIRMAYA DEĞMEZ ....
    ÇÜNKÜ 100 YTL BENZİNLE SEHİR İÇİ 600-650 KM YAPIYOR.....
    1.5 DEPOYLA BODRUMA GİTTİK BODRUMA VARDIĞIMIZDA ÇEĞREK DEPONUN ALTINDA BİR BENZİN VARDI....
    LPG TAKTIRARAK BAGAJI KÜÇÜLTME HEMDE ORJİNALLİĞİNİ BOZMA DERİM....
  • 100 ytl lik lpg ile 1000-1100 km yol yapmak daha mantıklı değil mi?Saygılar
    quote:

Orjinalden alıntı: dsc86

BENİM BABAM DA VAR 1.4 AUT VAR .....
    1.5 DEPOYLA BODRUMA GİTTİK BODRUMA VARDIĞIMIZDA ÇEĞREK DEPONUN ALTINDA BİR BENZİN VARDI....
  • HOCAM BENİM Kİ SADECE BİR FİKİR ....
  • Hocam fikrinize saygı duyuyorum fakat devir hesap devri.Saygılar
  • bu fikrimden tüpe karşı olduğumu düşünmeyin benim kendi kullandığım araçta tüplü-benzinli.
    1.7 manager kullanıyorum.....
    evet hesap devri....
    arabamı ben deşarj olmak ve kafa dağıtmak amaçlı uzun yol yaptığım tüp karlı oluyor...
    ama 1.4 clio için zaten az yakmasından lpg sıcak gelmedi ve orjinallik bozulmasın diye söyledim....

ama lpg taktıracaksınız TARTARİNİ MARKA SİMİT DEPO TAKTIRIN DERİM....

SAygılarımla
  • Ben zaten art niyetli olduğunuzu düşünmedim.Saygılar
  • kafama takılan bir konu var. Sizin araçla 100 YTL ile nasıl şehir içi 600-650 km yol yapıyorsunuz merak ettim. Aşağıdaki sayfaya bakacak olursanız kafamdaki soru işaretlerinin sebebini anlayacaksınız. Valla test verilerinin de altında yakıyorsunuz. HELAL OLSUN
    http://arabam.e-kolay.net/testDetay.aspx?id=260
    quote:

Orjinalden alıntı: dsc86

BENİM BABAM DA VAR 1.4 AUT VAR .....

• ankara çayyolunda oturuyoruz....
    normal hızda giderek bu rakamı yakalayabilirsiniz....
    test verilierinde aracı ekonomik sekilde kullanılmıyor....
    kaldı ki oırada verilen test verisinde verilen ;
    100 km de 8 litre yakma işide çok uçuk bir rakam.....

1.7 arabamız bile bu civarda yakıyor....
    orada verilen rakam abartılıdır....
    artı otomatik versiyonu test edilmiş...
    8.3 yakan bir araba ekonomik ve ailesi arabası olarak kabul ediliemez ...
    zaten böyle bir rakam gerçek olsaydı...
    şirketler clioları tercih etmezlerdi....
  • babamın arabası hesabımıza göre ....
    6,5 lt yakıyor 100 km de
    biz gördüğümüz ve kullandığımız arabanın yakıt tüketimini söyledik...

tasarufu size kalmış derim....
  • sizin verdiğiniz değer şehir içi değil, çünkü, çayyoluna gidip gelirken 90 km hız 2500-3000 devirde kaldığınız zaman zaten o değerleri yakalarsınız. Girin bakalım kızılay, ulus gibi gerçek şehir içi trafiğine 100 km'de 10 litrenin altına inebiliyor musunuz? Arkadaşımda Symbol vardı, araç 20YTL ile şehiriçi 80 km'den fazla gidemezdi. İlk el, tek şoför, çok bakımlı ve manuel vites olmasına rağmen...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.