Şimdi Ara

2004 corsa cdti 45000 bakımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

bir arkadaşıma yeni aldığımız 2004 corsa cdti easytronic aracı bugün hem vakti geldiği için (45000 km) hemde yeni alındığı için özel bir opel sevisinde bakıma soktuk. Araca yabancı olduğum için masrafları ve kalemleri yazıp yorumlarınız almak istedim eksik gedik pahalı ucuz birşeyler varmı ?

GM (total üretiyormuş) motor yağı 4lt 60 TL
    3 Lt GM antifriz 45 TL
    Hava filtresi 15 TL
    Yağ filtresi 15 TL
    Mazot Filtresi 25 TL
    Polen Filtresi 15 TL
    Ön fren diskleri (LUCAS TRW) 130 TL
    Ön fren Balataları (Bosch) 60 TL
    İşçilik 80 TL

Toplam 445 TL

• orda bilmediğin bir sürü parça kontrol ediliyor bakılıyor. için rahat olsun
  • fiyat normal gibi geldi bana özel servisler daha hesaplı olur bence de rahat olun
  • normal gibi geldi banada oyle aşırı pahalı bişe yok bence
  • yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar

banada çok aşırı birşey gözükmedi servisteki işçilikte iyiydi.

bu arada araç fena bir araç değilmiş daha önce asm şanzımanlı dizel fiesta'da kullanmıştım.
    Ona göre iç malzeme kalitesi daha iyi, süspansiyon sert ama fiesta kadar sert değil.
    Ama ön takım gürültüsü bayağı aracın içinde tabiiki bu sınıf için normal.
    multjet motor fena değil ama motor freni yaptığımızda küçük hacmini belli ediyor pek tutamıyor aracı.
    easytronic şanzıman ford'un asm sine göre daha hızlı kavrıyor gibi geldi kalkışlarda. Arada bir yokuş yukarıdip gaz yapınca 1 değil 2 vites düşmeye çalışıp sürücüsünü kızdırabiliyor sollama yaparken özellkle yokuş yukarı ise manuel moda almak lazım.
    Tüketimide daha ölçemedik ama 5.5lt/100 km geçeceğimizi sanmıyorum.
    Easytronic şanzıman gaza az basıldığında 2000 devirde vites atıp 1500 devirde ilerlemeye çalışıyor motor da bu devri kaldırıyor. Ben çok yüksek devirlere çıkmayı sevmememe rağmen herhaldfe bu kadar düşük devirde vites atmazdım.(araç 60 km'de 5'e atıyor düz yolda)

• tekrar merhabalar

bugün araçla çorluya gidip gelirken otobanda bir-iki sert fren (Abs devreye girmedi) yapmak zorunda kaldım çorluya vardığımızda yanık balata kokusu geliyordu frenlerden. Akşam üstü eve gelirken fren yaptığımda ötme sesi geliyordu tekerlerden sanırım ön tekerlerdi. Seneler önce doğan aracımda da olduğunda tamirci balatalar sertleşmiştir sıcaktan ondan yapar ses harici sorun olmaz demişti daha kaliteli balata al demişti bir dahaki sefere.

Aynı durum olabilir mi yeni aldığımız disklere bir zararı olurmu sizce ? Balatalar bosch marka kalitelidir diye düşünüyorum ama ne önerirsiniz? El freninide ayarlatmıştım bakım esnasında acaba onlarda bir sıkılık olabilir mi sıcaklık sebebiyle ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.