Şimdi Ara

2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü (473. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.282
Cevap
68
Favori
708.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yakit depo kapağının kilidi neden yok arkadaşlar? Sadece bende mi böyle yoksa. Evin önünde çocuklar kapağı açıp içine yabancı madde dokebilirler. Var mıdır bi çaresi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: f_conq

Yakit depo kapağının kilidi neden yok arkadaşlar? Sadece bende mi böyle yoksa. Evin önünde çocuklar kapağı açıp içine yabancı madde dokebilirler. Var mıdır bi çaresi?

kılıtlı depo kapagı takın
    doblonunkı uyar 1,3 olanı
    tavsıye ederım
    alırken depo kapagıyla gıdın parçacıya

çocuklardan çok akaryakıt ıstasyonu elemanına dıkkat edın bence
    benzın yerıne mazot mazot yerıne benzın koymaya calısıyorlar
    yazıcıdan buyukçe DIZEL veya BENZIN hangısıyse onu yazdırın
    saydam bantla kaplayıp ince çift taraflı bantla depo kapagına yapıstırın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GEÇBATAN -- 19 Ocak 2016; 8:43:20 >
  • Arkadaslar aracımın bujilerini degistirecegim sipariş verdim ancak kullanma kitapciginda yazan BKR5EZ kodlu bujiden farkli DCPR7EN-10 buji geldi bujilerin elektrot araligi ve dis capi farkli. Teknik bilgiye sahip arkadaslar hangi bujinin bizim araclara uygun oldugunu yazabilirler mi? Bu arada her iki buji de NGK marka.

• bu forumdaki herkes aracını sattı herhalde. kimseden tık çıkmıyor. yeni bir punto kullanıcısı olarak ne yazık ki destek görmüyorum. ben yine de biri cevaplarsa diye sorayım. 1.2 8v dualogic aracımda düşük devirde hızlanırken araç ileri geri sallanma yapıyor, beşik gibi diyebiliriz. yalnız vuruntu şeklinde değil, ileri geri sallanıyor. sanki debriyaj bir tutup bir bırakıyormuş gibi. ateşleme ile alakalı olmadığını bilerek yine de buji ve buji kablolarını değiştirdim, tabiki de çare olmadı. dualogic kullanıcıları arasında benzer bir sorun yaşayan var mı?
  • Benim gibi sayfayi takip eden arkadaslar vardir, ama bilmedigim bi konu oldugunda yazamıyorum dogal olarak:)

• Slm. Abiler Punto mu yaklaşık olarak 7 ay önce 160,000 km de aldım. Forumun hepsini okudum çok bilgi sahibi oldum notlar aldim. işim gereği ayda ortalama 5,000 km yol yapıyorum. Şehir içi-dışı karışık olarak yakıt tüketimim 4,4-4,7 dolaylarında seyrediyor hep.

Geçen gün bi değişiklik yapıp ne kadar az yakabilirim diye bi deneme sürüşü yaptım. Çok yumuşak, dikkatli, temkinli kullandım. Ve sonuç hayallerim(3,5)in ötesinde oldu.

Bursa Merkez , 21 ocak '16, Aytemiz eurodiesel 3,11tl/lt

• Rekorum
     2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü 2003-2006 modeller arası- Fiat Punto Kulübü

• Merhabalar. 2004 dizel puntom havalar soğudu soğuyalı iki kere marş almayıp üçte alıyordu, yada çok çok zorlanıp son anda çalışıyordu. en son Ankara soğuklarında iki kez de almadı, çalışmadı ve aküyü bitirdi. takviye ile çalıştırdım. artık arabayı istop etmeye korkar oldum :) sorun aküden mi bilemedim, iki aya aracı satacağım ama yinede aküyü yenilemeye karar verdim. benden sonraki sahibine ayıp olmasın :)) Ankarada en uygun fiyatlı akü yeri tavsiye edecek olan var mı? teşekkür ederim.
  • Duologic şanzıman konusun da hiç bir fikrim yok.o dediğin sorun acaba şanzımanla alakalı bir durummudur.bana sanki enjektörlerle ilgili gibi geliyor.

• f_conq kullanıcısına yanıt
    Duologic şanzıman konusun da hiç bir fikrim yok.o dediğin sorun acaba şanzımanla alakalı bir durummudur.bana sanki enjektörlerle ilgili gibi geliyor.

• AbdülEfendi kullanıcısına yanıt
    Çok iyi hocam.ben dizel alamadığıma pişmanım.lpg yok bbende benzin ortalamam çok aşırı dikkatli nazik kullanırsam bile şehir dışı 5.1 in altını göremedim.ama gelişine vurusam birde bu soğuk havalar 9.5 ortalama çarpı 4.25 km de 40 kuruş yakıyorum sorun bendemi arabadamı bilemedim.

• Arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti herkes düşük devir ekonomi falan diyor da ben anlık tüketimden epeydir takip ediyorum. Benim araç 3000 4000 arası kullandığımda daha az yakıyor.benzinli

• @freze1980 bide bana cevap yazsan :) aynı sorun sendede olmuştu diye hatırlıyorum :)
  • freze1980 kullanıcısına yanıt
    Abi sorun ne sende ne arabanda sorun sistemde.2008 yılında petrolün varil fiyatı 147 $ iken litre fiyatı 3,61 tl idi. Şimdi varil 27 $ litre ise 4.23 tl .....

Geçtiğimiz yıl Suudi Arabistan a giden bir dostumla dönüşünde görüştüğümde neler gördün anlat bakalım dedim. 6 silindirin 2,5 lt nin altında pek araba yok dedi. Hyundai'nin bi modelleri var dedi Cadillac sandım dedi. Gülüştük :(

Allah kahr etsin böyle düzeni gelen vuruyor giden vuruyor garibana. Koca koca adamlar toplanmışız nasıl olur da 4 kuruş 5 kuruş daha az yakarım? Kaçak akaryakıt bulamaz mıyım?şu parçayı nasıl düdüklenmeden alırım gibi trajikomik durumlarla uğraşıyoruz. ...

• quote:

Orijinalden alıntı: freze1980

Arkadaşlar bir şey dikkatimi çekti herkes düşük devir ekonomi falan diyor da ben anlık tüketimden epeydir takip ediyorum. Benim araç 3000 4000 arası kullandığımda daha az yakıyor.benzinli

Aynen dediklerine katılıyorum, benim benzinli-lpg li araçta orta devir bandında çok daha az yakıyor ve çok daha istekli oluyor.
  • forecaster F kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle sorun akü ben değiştirdim sıkıntı bitti.

• cumartesi günü ilginç bir şey geldi başıma

havalar malum soğuk cumayı c.tesiye bağlayan gece - derecelere düşmüştü

aracı çalıştırdım biraz bekleyip yüklenmeden 20-30 km hızla gidiyorum, hafif çukurluk bir yer var oradan geçtim asfalta çıktım, araba biraz toparlandı (2-3 km sonra) 50-60 km hıza çıkınca sağ ön tekerden sanki lastik arasına taş sıkışmış gibi takır takır ses gelmeye başladı, debriyaja basınca kesildi önce, hemen benzinliğe çektim tekerleğe balataya vs baktım bir şey yok, devam ettim 300-400 mt baktım sıklaşmaya başladı debriyaja bassanda basmasan da ses çıkmaya başladı, aracı çektim güneş alan bir kenara (hava soğuk ama bir ara güneş çıktı) lastiği söktüm her yerine baktım bir şey yok (bu arada motor ısındı) dedim ne olur ne olmaz yavaş yavaş tamircinin yolunu tuttum lastiği söküp takınca tıkırdama gitti hiç bir sorun yok,
    tamirciye götürdüm bir şey yok dedi, rot balanscıya götürdüm her şey normal dedi
    soğuktan dolayı bir şeyler donmuş sanırım şimdilik araçta herhangi bir sorun gözükmüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: seckinty

cumartesi günü ilginç bir şey geldi başıma

havalar malum soğuk cumayı c.tesiye bağlayan gece - derecelere düşmüştü

aracı çalıştırdım biraz bekleyip yüklenmeden 20-30 km hızla gidiyorum, hafif çukurluk bir yer var oradan geçtim asfalta çıktım, araba biraz toparlandı (2-3 km sonra) 50-60 km hıza çıkınca sağ ön tekerden sanki lastik arasına taş sıkışmış gibi takır takır ses gelmeye başladı, debriyaja basınca kesildi önce, hemen benzinliğe çektim tekerleğe balataya vs baktım bir şey yok, devam ettim 300-400 mt baktım sıklaşmaya başladı debriyaja bassanda basmasan da ses çıkmaya başladı, aracı çektim güneş alan bir kenara (hava soğuk ama bir ara güneş çıktı) lastiği söktüm her yerine baktım bir şey yok (bu arada motor ısındı) dedim ne olur ne olmaz yavaş yavaş tamircinin yolunu tuttum lastiği söküp takınca tıkırdama gitti hiç bir sorun yok,
    tamirciye götürdüm bir şey yok dedi, rot balanscıya götürdüm her şey normal dedi
    soğuktan dolayı bir şeyler donmuş sanırım şimdilik araçta herhangi bir sorun gözükmüyor

Bijonlarını teker teker kontrol edin hocam, gevşeme olduğu zaman tekerden dediğiniz gibi ses geliyor.

Benim de başıma geldi, bijonlardan biri gevşemiş ve o ses çıkarıyordu.

• Freeze kardes eger daha aracini kullanmayi dusunuyorsan lpg taktirmani oneririm yari yariya tasarruf edersin. Ben 1000 tl ye akl lpg taktrdim, uzun yolda 17-18 kurus,sehir ici sehir karisik 20 kurus yakiyor cok memnunum tabi performans dusuyor ama yakit konusundaki avantaj performans kaybini unutturuyor😄😄

• freze1980 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler freze1980
  • 
Sayfa: önceki 471472473474475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.