Şimdi Ara

2001 OPEL VECTRA CDX

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
36.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR 2001 MODEL OTOMATİK VECTRA CDX ALMAK İSTİYORUM. KULLANANLAR VARSA BANA NEGATİF YÖNLERİNİ SÖYLEYEBİLİRLER Mİ? PARÇALARI PAHALI MI? ARAÇ AĞIR OLDUĞUNDAN ÇEKMEZ VS. DİYORLAR. AYRICA BİRDE TÜPLÜ OLURSA HİÇ GİTMEZ DİYENLER VAR? TÜPTE NEKADAR YAKAR BENZİNDE NE KADAR YAKAR? OTOMATİKLER İÇİN MASRAFI FAZLA ÇIKARTIR DİYENLERDE CABASI. YOL BİLGİSAYARIYLA TÜPÜ EŞLEŞTİREBİLİYORLAR MI? HIZLANMASI NASILDIR?KULLANAN ARKADAŞLAR !!!!!(YADA DUYANLAR) AKLINIZA GELEN HER TÜRLÜ BİLGİYE AÇIĞIM...SONUÇTA 1 KİLO DOMATES ALMIYORUZ. YILLARCA BİNECEĞİMİZ ARAÇ ALIYORUZ.TEŞK.

• kim demiş çekmiyor diye cdx ler 2000 motor dur öyle bi çekerki......... sıralı lpg de çekiş sorunu olmuyor diye duydum ben benzinli kullandın şehir içi 10 litre şehir dışı 7 litre 140 km hızda paraya çevirip hesaplarsan tüp yüzde elli daha az yakıyor... temizini bul bakımını bilen adama yaptır orjinal parça kullan hiç sorun çıkarmaz...... her türlü özellik konfor mevcut 240 ı rahat devirirsin gaza asılınca koltuğa yapışırsın çekmez lafı 1600 içindir.. beygir/ kilo orantısı yaparsan 10 kg nin altında dır bir beygir in taşıyacağı yük
  • VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN TEŞK. ELEGANCE883. CDX DEN SONRA NE ALDIN.YANİ KÜÇÜLTTÜNMÜ ARABANI?KULLANIRKEN SORUN ÇIKARAN BİR YERİ VAR MIYDI?OTOMATİKLERİ NASIL?
  • Kardeş cdx diyosun ya her özellik mevcut bastığın an koltukla bitişik vaziyettesin lpgde uygularsın hiçbir sorun çıkarmaz
  • YA HAZIR BURDA KONU AÇILMIŞKEN BEN DE 98 VECTRA CD ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM, YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...
  • opel vectra ile bildiğim şeyler
    1) deli gibi hızlanır(2.0lt olanlar)
    2) yakıtı biraz fazla(kullanan 3 kişinin şikayeti)
    3) sıralı lpg'de performans kaybı %1-2 gibi olur... araca lpg taktırmadan önce bi dinamometreye sokun,fabrika verisi gücü yernidemi die...sonuçta sorunlu bi motora lpg de eklerseniz kısa vadede sorunlar yaşarsınız..
    4) bi de aracın kmsi ve kullanımıyla ilgili bilginiz varmı?
  • Şu an düşündüğüm aracın km si 95bin km civarında. Ama fiyatı 21000 istiyor.çarpığı vuruğu yok.deri koltuk.yol bilgisiyarlı var.hız sabitleme yok.otomatik vites.fiyatı fazla gibi geldi.
  • aracı kapsamlı şekilde kontrol ettirin..menteşelerini fln...kazasızda olsa fiyat yüksek gerçekten
  • İzmir İstanbul piyasası farkeder diye tahmin ediyorum. Normal koşullarda kazasız yıpranmamış LPG siz cdx nekadar olmalı? yada LPG li?
  • ben olsam manuel vites kullanırdım sürüş zevki açısından otomatiğin hızlanması manuale nisbeten daha yavaştır ama yinede yerindedir 5 yıldan beri 2.0 vectra kullanıyorum belki satabilirm bu aralar 5 yıl aynı araba değişiklik zamanı geldi yoksa arabayla bi sorunum yok ..... yakıt 1600 motor ile en fazla 1-1.5 litre farkeder alacağın performans karşısında hiç bişe değil bu fark...... orjinal parça kullanıpta şikayet edeni duymadım ama sanayide yan sanayi parçalar kullananlar sanayiden çıkamaz bi daha.........
  • Selam Dostlar Eski bir Opel kullanıcısı olarak hiç birini de tavsiye etmem inanılmaz elektronik ve mekanik arızalarla boğuşup durusunuz ayrıc bakımlarıda oldukca pahalıdır arıza yapıncada allah muhafaza ha bir de altı eyda bir ödeyeceğiniz çok yüksek vergiler de cabası. arabayı aldığınızda cüzdanınızdan parçacı hurdacı usta çekici telefon ve kartları eksik olmaz iyi düşünün derim
  • çok arıza çıkarır diyenleri takmayin hurdaci da parça ararsan mercedes i bile çıkaramazsın temize opel düşmanlığı bunlar
  • parca fiyatlarını bilmem arıza yaptıgını düşünümüyorum cok fazla ama opelin ww ve renaulttan cok cok rahat oldugnu biliyorum konfor için bu dedigim markalardan önde gelir
  • quote:

Orjinalden alıntı: ata orkun

Selam Dostlar Eski bir Opel kullanıcısı olarak hiç birini de tavsiye etmem inanılmaz elektronik ve mekanik arızalarla boğuşup durusunuz ayrıc bakımlarıda oldukca pahalıdır arıza yapıncada allah muhafaza ha bir de altı eyda bir ödeyeceğiniz çok yüksek vergiler de cabası. arabayı aldığınızda cüzdanınızdan parçacı hurdacı usta çekici telefon ve kartları eksik olmaz iyi düşünün derim

VERGİLERİ GÖZE ALARAK ZATEN BU YOLA GİRİYORUZ. ARIZA ÇIKARMAYAN MARKA VAR MI?SONUÇTA KULLANMAYADA BAĞLI
  • 1 aydır 2000 model Vectra CDX otomatik kullanıyorum. İzlenimlerim:

Çok sessiz, kickdown yaparsan motor sesi geliyor sadece -ki gayet hoş bir ses.
    Kalkışta çok atik değil, hızlı kalkmak için gaza yüklenmek lazım. Bu da anlık yakıt tükeminin 40litreye fırlamasını sağlıyor. Pek yapılabilir değil.
    Sıralı sistem LPG'de 17 kuruş civarı yakıyor şehir içinde.
    Düz yolda bütün arabalar gider ama bu yokuşlarda gösteriyor kendini. Ne bir boğulma ne bir vites küçültme; başladığı gibi bitiriyor yokuşu.
    Henüz bir arıza yapmadı, sadece LPG'de kullanımda araç soğukken enjektör sesi duyuluyor.
    Vergisi 6 ayda bir 330YTL.
    Benimkişnin kasko değeri 17350 birde LPG var üzerinde kaskosu 1.500YTL.
    Ben 17.000'e aldım bir arkadaşımdan.

Ama verdiği keyif herşeye değer.

Umarım faydalı nolur.
  • FAYDALI OLMAZ MI? ANLAMADIĞIM LPG KASKOSUDA VAR? LPG SİNİ SİZ Mİ TAKTIRDINIZ YOKSA UZUN ZAMANDIR MI VAR? STOP ETME YADA TRAKTÖR GİBİ ÇALIŞMA SORUNLARI VAR MI? CDX İ İSTANBULDAN MI ALDIN? İSTANBUL İZMİR PİYASASI FARKLI OLUR DİYE BİLİYORUM. ARACINDA SUNROOF, DERİ KOLTUK, HIZ SABİTLEYİCİ, TC VAR MI? BİRDE SENİN ARACIN KM Sİ AZSA BANA VERİLEN FİYAT ÇOK HERHALDE.... SPORT MODDA KULLANMA İMKANIN OLDU MU ? DENEYİMLERİNİ PAYLAŞIR MISIN?
  • dostum korkmadan alip binebileceğin araba merak etme fazla kasmaya gerek yok için rahat olsun
  • donanımsal olarak harika... 2bin motor olması performans yönünden zevk verir.. tüplü olması ekonomik olur. güç kaybı çok azda olsa, ekonomikliği düşünürsen hissetmezsin..
  • Sonuçta parça maliyetleri çok yüksek olduğu için çıkma parça denen bir kavram var ülkemizde gücümüzü aşıyorsa ne yapalım benimki marka düşmanlığı değil öyle anlaşılmışsa üzgünüm ama sorun yaşamış bir insan olarak özgür bir platformda düşüncelerimi ifade etmek istedim
    Mübarek olsun arabalarınız ne diyim kazasız belasız ve hayırlı sürüşler dilerim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.