Şimdi Ara

2001 Clio hb sıkıcı problem

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    1 ay kadar önce 2001 clio hb rxt aldm.araçtan çok memnunum.2 uzun yol tecrübesi oldu hiç sıkıntı yok.
    Ancak bugun antalyada ciddi bir sıcaklık varken araçla gün içinde şehir içinde dolandıktan sonra tam parkederken geri geri gelicem gaza basınca hararet birden tavan yaptı hemen indi.çalışır halde bekledm bi terslik olmadı aracı durdurdum iş yerine çıktım.Sonra akşam üstü işten çıktım suyuna baktım bi eksilme yok tekrar araçla eve geldim.gelirken özellikle zorladım biraz arabayı bakalım hararet falan yapacakmı diye.Ancak bir sıkıntı olmamıştı ki gene park ettim.araç boştayken gaz verdim biraz gene 2 saniye bile sürmeyen bir zaman zarfında hareret indi çıktı.
    Sizde göstergede falanmı bir sorun var ? yoksa bu kadar hızlı bir süreçte bu tarz bi sorun olabilirmi ?
    Arabada lpg yok

• Hararet müşürü arızalı büyük ihtimal,kendi 98 clio 1 aracımda saniyeler içinde birden hiç yükseldiğine şahit olmadım.Benim hararet genellikle 5 haneli olarak ele alırsak 4.hanede duruyor,4.haneyi az biraz geçti mi,araç fan açıp,harareti düşürüyor.

Peki bahsettiğin durum olduğunda radyatör fanı çalışıyormuydu ? Veya daha sonradan fan açtı mı ?

Genel olarak hararet göstergesi seviyesi hangi aralıkta ?
  • evet direk fan çalışıyor.bende 7 çizgiden oluşuyor gösterge genelde 4-5 arasında.
    bugün sanayiye götürdüm baktılar yağı suyu fan devreye girmesine falan bis orun yok rahat ol dediler.
    bende ufak bi uzun yol yaptm geldm ama içimde hala şüphe var gibi ama bakalım hayırlısı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.