Şimdi Ara

2000 model Volvo S40 yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kars'ta memurum. 14 15 arası bir bütçem var. Epeydir araba arıyorum ama malum burada pek bir alternatif yok. Saçma sapan arabalara dünya paralar istiyorlar. Ben de üç kuruş fazla yaksın, parçası üç kuruş fazla olsun yeter ki arabaya benzesin mantığındayım. Sizce bu araç nasıl? http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volvo-2000-model-manuel-acil-88947458/detay Özellikle Volvo kullanmış arkadaşların fikirleri çok kıymetli benim için. Herkesin kalbinde bir aslan yatıyor ve herkes kendi kullandığı aracın en ideali olduğunu düşünüyor. Objektif cevaplara çok ihtiyacım var. Aracın triger vs. ağır bakımları yeni yapılmış. Tramer'de iki küçük hasarı var. Güvenilebilir bir memurun aracı, galeri falan değil. Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

• Yok mu yardım edecek arkadaşlar?
  • Öncelikle kars taki 2. elden bahsetmişsiniz fakat illa karstan olacak diye bir kaide yok bence.Ankara civarındanda alınabilir bana kalıcak olursa.

Araca gelicek olursak her ne kadar o yaştaki araç için normal olsada kilomeresi fazla.Eğer bakımlıysa 300 350 bini falan görür ama ne kadar titiz kullanılmış orası meşhul.Volvo lar çok keyifli araçlardır fakat kısıtlı bütçeyle alınıp riske girilecek bir araç değil bence.

Ben bu bütçeyle rover alınması taraftarıyım.Bu fiyata en iyi araçlardır roverlar.Aşağıdaki araçların mekaniği honda.Temiz bulursan 400 450 bini rahat devirir.Parça sorunu falanda yaşamazsın tonla parçası var sanayide.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-beyefendi-isi-omurluk-bir-araba-113167659/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-masrafsiz-honda-motorlu-rover-416-sli-113227492/detay

• araç hazirandan beri ilanda ve 12bin kusür kişi bakmış.
    Volvo 10 numara araç ama idamesi çok zor bir araçtır. bakımları parçları yüksek fiyatlıdır. Alternatif gösteremem çünki o fiyatlara o kalitede bir araç Tr de yok. şahsi fikrim, 2003 -2004 Marea ya bakmanız hem işletme hemde satış maliyetleriniz -özelliklede bulunduğunuz şehir açısından da- çok daha uygun olacaktır. Çünki Kars'ı bilmiyorum ama abimin 1998 Mazda ile Bolu da ne sıkıntılar yaşadığını çok iyi gördüm. arabadan anlamayanlar, anladığını zannedip içine edenler v.s.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theblackside

Öncelikle kars taki 2. elden bahsetmişsiniz fakat illa karstan olacak diye bir kaide yok bence.Ankara civarındanda alınabilir bana kalıcak olursa.

Araca gelicek olursak her ne kadar o yaştaki araç için normal olsada kilomeresi fazla.Eğer bakımlıysa 300 350 bini falan görür ama ne kadar titiz kullanılmış orası meşhul.Volvo lar çok keyifli araçlardır fakat kısıtlı bütçeyle alınıp riske girilecek bir araç değil bence.

Ben bu bütçeyle rover alınması taraftarıyım.Bu fiyata en iyi araçlardır roverlar.Aşağıdaki araçların mekaniği honda.Temiz bulursan 400 450 bini rahat devirir.Parça sorunu falanda yaşamazsın tonla parçası var sanayide.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-beyefendi-isi-omurluk-bir-araba-113167659/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-rover-masrafsiz-honda-motorlu-rover-416-sli-113227492/detay

Hocam söylediklerine katılıyorum, çocuk yaştan beridir de Rover'ları çok severim. Özellikle 216ları. İşimden ve kış şartlarından ötürü Ankara'ya gidip araç alacak durumda değilim maalesef. Malum Ankara buradan yaklaşık 1000km uzakta. Ayrıca Kars'ta Rover parçası bulmak (Honda'yla uyuşanlar dışında) epey zor. Hâ kezâ usta da öyle. İnternette de bakarsan bu coğrafyada bütün arabalar değerinin çok üstünde satılıyor. Ayrıca iklim ve yol şartlarından dolayı bir çoğu sorunlu oluyor. Özellikle yerli arabalar içinde dağılmamışına rastlamak çok zor. Bugüne kadar denediğim bütün arabaların ahı gitmiş vahı kalmış. Hele bir Polo Classic denedim ki batıda büyük bir şehirde 8 lira etmeyecek bir araçtı ve sahibi 14 lira istiyordu. Bahsettiğiniz risk ne denli büyük sizce?

• Volvo,saab,rover kullanmak için büyük şehirlerde yaşamak şart bana göre.yerinizde olsam toyota yada honda alır geçerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: udikisilik

quote:

Öncelikle kars taki 2. elden bahsetmişsiniz fakat illa karstan olacak diye bir kaide yok bence.Ankara civarındanda alınabilir bana kalıcak olursa.

Hocam söylediklerine katılıyorum, çocuk yaştan beridir de Rover'ları çok severim. Özellikle 216ları. İşimden ve kış şartlarından ötürü Ankara'ya gidip araç alacak durumda değilim maalesef. Malum Ankara buradan yaklaşık 1000km uzakta. Ayrıca Kars'ta Rover parçası bulmak (Honda'yla uyuşanlar dışında) epey zor. Hâ kezâ usta da öyle. İnternette de bakarsan bu coğrafyada bütün arabalar değerinin çok üstünde satılıyor. Ayrıca iklim ve yol şartlarından dolayı bir çoğu sorunlu oluyor. Özellikle yerli arabalar içinde dağılmamışına rastlamak çok zor. Bugüne kadar denediğim bütün arabaların ahı gitmiş vahı kalmış. Hele bir Polo Classic denedim ki batıda büyük bir şehirde 8 lira etmeyecek bir araçtı ve sahibi 14 lira istiyordu. Bahsettiğiniz risk ne denli büyük sizce?

Rover ı sevmenize bende memnun oldum.Açıkçası bu araçları nedense pek fazla kişi beğenmiyor.Beğenenlerin çoğuda satın alınmaz diye görüyor.Risk derken maliyet anlamında söyledim.Bir masraf çıkartmaya başladımı (ki bu çok uzun sürmez) gerçekten parçaları hem pahalı hemde işçilik maliyetleri ucuz değil servislerde.

Honda uyumlu demişsiniz zaten verdiğim linktekiler honda motor ve şanzımanlı.Honda ustasınıda parçasınıda bulursunuz oralarda.O açıdan bir problem olmaz.İngiliz konforu ve japon sorunsuzluğu = rover bana göre.İklim dersenizde en fazla yazın hararet problemi yaşayabilirsiniz onuda daha büyük bir radyatörle halledebilirsiniz.

Durumunuzu bilmiyorum ama uçakla sabah gidip arabaya baktırıp alıp geri dönmeniz toplamda bir günden fazla bir zamanınızı almaz muhtemelen.Sizin de dediğiniz gibi orda hem kısıtlı seçenek hemde daha yüksek fiyattan almaktansa ankara ya gidilebilir.Kendinizi sınırlamayın illaki.

• quote:

Orijinalden alıntı: iniyesta

Volvo,saab,rover kullanmak için büyük şehirlerde yaşamak şart bana göre.yerinizde olsam toyota yada honda alır geçerim

Bahsi geçen rover larda honda motorlu zaten
  • quote:

quote:

Volvo,saab,rover kullanmak için büyük şehirlerde yaşamak şart bana göre.yerinizde olsam toyota yada honda alır geçerim

Bahsi geçen rover larda honda motorlu zaten

1996 Rover 416 si manuel aracı 6 yaşında 75.000 km de iken ilk sahibi tanınmış birinden aldım üstelik araçta tamponda dahi boya yoktu.4 sene kullandım.boşa atıp tutanlardan değilim-sözüm meclisten dışarı-

• Taş gibi araba ama tipinde meymenet yok
  • Volvoyu dediginiz rakamlara alabilirsiniz fakat ne kadar temız olur orası mechul. Ilanları kovalayın nasibiniz varsa düser zaten s40 :)
    Rover keyifli araçtır fakat satarken sıkıntı yasayabilirsiniz. Allah gönlünüze göre versin, kolay gelsin :)

• arkadaşım karsta oturuyorsun. volvoyu alacaksın bakımlarını gürcistanda yaptıracaksan veya oradan yedek parça temin edeceksin. öyle ucuza gelir. şanzımanda en kücük hata sana 2000-4000 arası özel serviste yetkili serviste 5000-10000 arası bir fiyat olur. triger kayışını değiştirmek istersen serviste 1500 tl özel serivste 750 tl bulur. parçası pahalıdır türkiyede. dürüst ustası zor bulunur.

• Bilenler bilir bilmeyenler için söylüyorum rover 416 c segmentte yer alır,volvo s40 ise d segmentte.artı s40 dönemindeki mercedes ve BMW lerden dahi güvenlik anlamında üstündür ve bu iki aracı kıyaslamak mümkün değildir.volvo alınacaksa 20 gibi bir bütçe ile son derece temizi alınmalı.

• quote:

Bilenler bilir bilmeyenler için söylüyorum rover 416 c segmentte yer alır,volvo s40 ise d segmentte.artı s40 dönemindeki mercedes ve BMW lerden dahi güvenlik anlamında üstündür ve bu iki aracı kıyaslamak mümkün değildir.volvo alınacaksa 20 gibi bir bütçe ile son derece temizi alınmalı.

Hayır volvo da c segmenti bir araçtır.Tabi ki o dönemin çoğu c segmenti aracından daha üstün fakat aynı şey 400 serisi içinde geçerli.S40 d segmenti ise s60 ile s80 i nereye koyacağız o zaman

İki araç arasından bütçe ve bakım sıkıntısı olmasa bende volvo yu öneririm.Fakat bahsi geçen bütçede ve bakım şartlarında volvo almak büyük bir hata olur kanaatimce

• toyota corona yı öneririm. biraz paranda üstüne kalır

edit: düşündümde ihtiyacın olan araba gerçekten bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bir Rind -- 1 Şubat 2013; 15:24:15 >
  • Arkadaşlar peki http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/4025343 bu araba için ne diyorsunuz? Biraz önce test sürüşü yaptım. LPG performansı kötüydü. Performans arayan biri değilim ama sanırım gaz ayarında sorun var. Performansı çok düşük. İlanda bahsettiği raporları gördüm. Motorun %90 olduğu yazıyor.Onun dışında ciddiye alınacak bir masrafı falan yok. Ayrıca araba 1.8 değil yanlış yazılmış. 1.6 Efi Zetec motor full enjeksiyonlu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.