Şimdi Ara

2000 model 156 mı, 2005 model ford fiesta mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda araba almayı düşünüyorum. En geç (piyasanın biraz düşmesini beklemek amacıyla) kış gibi olabilir. Yalnız araç konusunda çok kararsızım. İşin aslı ben alfa 156 hayranıyım. Ancak öte yandan ekonomik olarak bu arabayı karşılayabilir miyim bilemiyorum. O nedenler dizel, az yakan bir araç ta olabilir diyorum.

Bu bakımdan sizin tavsiyelerinize başvurmak istedim. 2000 model 1.6 motor lpg'li bir Alfa 156 mı yoksa 2005 model veya o civarda 1.4 dizel ford fiesta mı dersiniz? Dizel opel corsalar da uygun gibi ama onların yedek parça vs baya pahalı diye duydum. Bir de Fiesta ya da Corsa olanların genelde 3 kapılıları daha uygun fiyata. Yaklaşık bütçem 14.000 veya en fazla 15.000 TL. Bu araçların fiyatları da yaklaşık bucivarlarda. Siz ne dersiniz? Arabaları karşılaştırırsak artılar ve eksiler nedir. Bir de 1.6 LPG'li Alfa 156'lar nasıl yakar? Ben Ankara'da oturuyorum. Burada LPG fiyatı 1.70 ile 1.80 TL arası (bazı yerlerde daha ucuza bile var).

Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Biozy -- 6 Ağustos 2010; 16:59:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Biozy

Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda araba almayı düşünüyorum. En geç (piyasanın biraz düşmesini beklemek amacıyla) kış gibi olabilir. Yalnız araç konusunda çok kararsızım. İşin aslı ben alfa 156 hayranıyım. Ancak öte yandan ekonomik olarak bu arabayı karşılayabilir miyim bilemiyorum. O nedenler dizel, az yakan bir araç ta olabilir diyorum.

Bu bakımdan sizin tavsiyelerinize başvurmak istedim. 2000 model 1.6 motor lpg'li bir Alfa 156 mı yoksa 2005 model veya o civarda 1.4 dizel ford fiesta mı dersiniz? Dizel opel corsalar da uygun gibi ama onların yedek parça vs baya pahalı diye duydum. Bir de Fiesta ya da Corsa olanların genelde 3 kapılıları daha uygun fiyata. Yaklaşık bütçem 14.000 veya en fazla 15.000 TL. Bu araçların fiyatları da yaklaşık bucivarlarda. Siz ne dersiniz? Arabaları karşılaştırırsak artılar ve eksiler nedir. Bir de 1.6 LPG'li Alfa 156'lar nasıl yakar? Ben Ankara'da oturuyorum. Burada LPG fiyatı 1.70 ile 1.80 TL arası (bazı yerlerde daha ucuza bile var).

Cevap veren herkese şimdiden teşekkürler.

merhaba,

bende de 156 var fiesta yada corsa'ya göre doğal olarak daha geniş ve büyük her açıdan da üstün, zaten aynı segmentte bile değiller. Benim kişisel görüşüm LPG yakıt türü ile kulllanabilecek en son araba Alfa Romeo'lardır ki Alfa'ların LPG de her hangi bir arıza vermesi ile ilgili değildir LPG'ler Alfa'yada uyumludur. LPG'ye oldum olası ısınamadım :) Sadece benzin ile alabileceğin keyif ve performans ile ilgilidir, ayrıca aracın orjinalliğinide bozuyorlar. yakıt açısından bütcen uygun değil ise dizellere bak derim ki diğer 1.6 cc'ler ne yakacak ise Alfa'da aynısını yakacaktır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.