Şimdi Ara

20 pin 24 pin sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1,5 ay kadar önce P35 bir anakart aldım. Anakartı önce yeğenim kurdu ve 2160 ı 3200 e kadar çıkarmış. Kart güzel dedi aldım eve getirdim kurdum lakin stabil olarak işlemciyi 2800 üstüne bir türlü çıkaramadım. O 3000 de spi almış ben 2800 üstünde pc yi dahi açamadım. Yeğen de askere gittiği için benim işlemciye hızaştıramayışımı bir türlü anlayamadık.

Elektrik den hiç anlamam ama bir kaç gündür sorunla ilgili nette araştırma yaperken 20 pin 24 pin konnektörlerle ilgili bir kaç şey takıldı gözüme.

Anakart MSI P35 ve üstünde 24 pinlik konnektör yeri var. PSU 400W FSP. Ondaki konnektör ise 20 pin. Acaba diyorum PSU 20 pin de sistemi kaldıramıyor da bu yüzden mi hızaştırmaya izin vermiyor? Bazen o kadar sinir bozucu bir durum oluyorki işlemci standart hızında bile açılamayabiliyor. 20 pin 24 pin dönüştürücünün bana faydası olur mu acep?

Sistemim:

MSI P35
    E 2160
    2 gb corsair 5400
    320 gb samsung sata2
    ati hd 3850 256 mb
    dvd yazıcı
    usb mouse
    FSP 400 PNF

Yardımcı olabilirseniz ne mutlu bana Spekülasyonlardan ziyade konu hakkında bilgili arkadaşlardan gelecek cevaplara ayrıca minnet duyarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuz ruhu -- 13 Ocak 2008; 16:04:40 >

• anakartın kitapçığını katoloğunu kurcala güç le ilgili bir öneri vardır benimki 450 waat tavsiye ediyordu sli vs olduğundan sanırım . senin kine bak powersuply de değiştirmen gerekebilir .. nekadar kaliteli onlar FSP 400 araştırmaklazım..
  • FSP oldukça kaliteli bir psu markasıdır. 400W da haydi haydi yeterli bu sisteme. Benim merak ettiğim sadece 20 ve 24 pin durumu. Yine de teşekkür ederim fikir belirttiğiniz için
  • Konudan anlayan kimse çıkmadı hayret doğrusu Ya da ben mi derdimi anlatamadım
  • Dönüştürücüyü aldım ve denedim bir fark olmadı. Aynı soruna sahip olanlara duyurulur
  • arkadaşlar ben de bi soru sormak istiyorum.bu güç kaynaklarının kaç A güç sağladığını/verdiğini nerden bulabiliriz?hani 12v şu kadar amper olmalı olayı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dhul-Fakar

Dönüştürücüyü aldım ve denedim bir fark olmadı. Aynı soruna sahip olanlara duyurulur

Birinden atx 2.0 destekleyen psu ödünç alıp dene istersen sorun düzelirse yeni psu alırsın.
  • Şu an bulamam bir psu daha ama faydası olacağınıda zannetmiyorum çünkü bendeki 2.01 uyumlu. Bir yerde hata yapıyorum ama nerede...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dhul-Fakar

Şu an bulamam bir psu daha ama faydası olacağınıda zannetmiyorum çünkü bendeki 2.01 uyumlu. Bir yerde hata yapıyorum ama nerede...

Eee uyumluysa o zaman +4 pinlik bir parçası daha olması lazım onun 24 pinlik anakartlar için.
  • Valla alalı iki sene oldu sanırım. Kutusuz gelmişti. FSP nin o serisi kutusuzdu hep. Lakin içinden bir parça daha çıktığını hatırlamıyorum. Kablolarda da böyle bir ek yok. Ya da ben dikkat etmedim hiç. Kutuyu açıp tekrar bakayım Antiyoba.
  • arkadaş anakartında 24 pin var psuda 20 görüyorsun değlmi? psu de 4 tane daha pin var. 4 pini 20 ile birleştiriyorsun onlar birbirine yandan geçmeli 24 pin yapıp ondan sonra anakartına takıyorsun.senin anakart yeterli güç alamadığı için sorun yapıyor. bilmem anlatabildimmi?
  • Bak aynen şöyle olacak. Kutuya değil psudan çıkan kablolara bak.

20 pin 24 pin sorunsalı
  • Hocam aynından varmış. Kablolar sarılı halde olduğu için anlayamamışım. Haybeye 5 milyon para verdik dönüştürücüye Yanlız bir değişiklik olmadı sanırım psu da genel bir hata var ya da bilemiyorum belki başka bir durum. Çünkü ilk denenen psu 380 W lık CM. FSp nin kaldırmaması için herhangi bir sebep yok. Herşey aynı tek fark psu. Teşekkür ederim aniyoba
  • Herşey aynı Psu farklı olunca sorun olduysa demekki Psu değişmeli

Sistemin genel performansı Crysis te nasıl? hangi ayarlarda ve çözünürlükte oynuyosunuz acaba...
  • ayni olay bende de var Dhul-Fakar.Anakartin 24 pin girisi var fakat benim psu da 20 pin cikisli.benim psu da 20 pine ilave 4 pin kablosuda yok.direk 20pin - 24pin donusturucu almayi dusnuyordum bende ama bi etkisinin olup olmayacagini bilmiyorum..
    sizin fikirleriniz nedir acaba ???
  • quote:

Orjinalden alıntı: metintekin

Herşey aynı Psu farklı olunca sorun olduysa demekki Psu değişmeli

Sistemin genel performansı Crysis te nasıl? hangi ayarlarda ve çözünürlükte oynuyosunuz acaba...

Bir 5 gün geçmiş cevabınızdan ama genede cevaplayım soruyu. Hiç crysis oynamadım oynayacağımı da zannetmiyorum fps lerde midem bulanıyor çünkü

Sanırım benim psu da bir bozukluk var. Bu arada nasıl anlarız psu nun bozuk olaup olamayacağını?
  • arkadaşlar ben de bi soru sormak istiyorum.bu güç kaynaklarının kaç A güç sağladığını/verdiğini nerden bulabiliriz?hani 12v şu kadar amper olmalı olayı...
  • gncl
  • güç kaynağının üzerindeki etikette yazar. aşağıdaki resimdeki gibi 12V1, 12V2 değerlerinin yanında yazan değerler o hattaki amper değerleridir.

önemli olan ise etiketi doğru okumaktır. örneğin resimdeki güç kaynağı GE-R460-V1 diye etiketlenmiş olmasına ve kasa "GZ-X3 460W" diye satılıyor olmasına rağmen aslında güç kaynağı 400W'tır. Bunu zaten alt kısımda yazılmış olan cümleden de anlayabilrsin. "Total output shall not exceed 400W". Bu tip etiketleme numaralarına karşı dikkat etmek gerekir.

20 pin 24 pin sorunsalı
  • çok tşk ederim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.