Şimdi Ara

20.000TL + 2000TL araç arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    araç piyasasından pek bilgim yok. o yüzden yardımlarınıza ihtiyaç duydum. Yaptığım aramalarda yardımcı olacak güncel bir başlık bulamadım.
    20binTL maksimum 22bin olabilir. Daha fazlasını veremem. Bu fiyata temiz bulabileceğim hangi araçlar olabilir? Aracımı çocuk olduğu için istiyorum biraz da. Malum İstanbul'da bir yere dolmuşla gitmek intihar gibi artık. Marka farketmez borcu bittiğinde satılabilsin yeterli. 2003 model üzeri tavsiye ederseniz ayrıca teşekkür ederim. km olarak üst limit ne olmalı sizce?
    hepinize teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur5546 -- 17 Mart 2017; 18:7:26 >

• Hocam Allah kolaylık versin.

Şimdi birçok tavsiye gelecektir, sen de imkanlarına göre seçersin birini. Benim sana tavsiyem:

1. Şirket aracı olarak kullanılan modellere bakarken 3-5 kat dikkat etmen (Hyundai Accent, Fiat Linea, Fiat Albea, Renault Clio, Renault Symbol, VW araçların neredeyse tamamı) Bunların şahsi amaçlı kullanılanı da var ama emin ol ticari amaçla kullanılan araçların resmen suyu çıkıyor.

2. Üretim yılına dikkat. Eğer mümkünse 5-6 yaşındaki araçlara yönelmenizi tavsiye ederim. Neden derseniz araçların kilometreleri zaten düşürülüyor ve ayrıca araçları lastik plastik parçalar hiç kullanılmasa bile zamanla eskiyor. (Örneğin lastikler veya kayışlar)

Son olarak zorunlu sigorta fiyatları çok yüksek. 750-1000TL'ye yaptırıp ucuza hallettim diyenler var, gerisini sen düşün:

http://sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/TrafikSigortasiPrimBilgilendirme.aspx

Eğer mümkünse mutlaka kasko yaptır, ne olur ne olmaz.

Kısacası araba işi masraflı hem de çok masraflı iş. Tek kalemde 700-800-1000TL ödemek işten bile değil. Masrafsız araba yok inan ki.

• Temiz bir albea işinizi görür hocam. hatta 1.2 benzinli modelini iş yerinde bir arkadaşım satıyor.
  • 2003üzeri değil ama 2000 Volvo S40 bakabilirsiniz sanki. Bizde var , piyasa araçlarının çoğundan iyidir.
  • Satılık fiat stilo var düşünürseniz. Hiç bir sorunu yok 159 binde cam tavanlı herşeyi çalışır durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arda4

Hocam Allah kolaylık versin.

Şimdi birçok tavsiye gelecektir, sen de imkanlarına göre seçersin birini. Benim sana tavsiyem:

1. Şirket aracı olarak kullanılan modellere bakarken 3-5 kat dikkat etmen (Hyundai Accent, Fiat Linea, Fiat Albea, Renault Clio, Renault Symbol, VW araçların neredeyse tamamı) Bunların şahsi amaçlı kullanılanı da var ama emin ol ticari amaçla kullanılan araçların resmen suyu çıkıyor.

2. Üretim yılına dikkat. Eğer mümkünse 5-6 yaşındaki araçlara yönelmenizi tavsiye ederim. Neden derseniz araçların kilometreleri zaten düşürülüyor ve ayrıca araçları lastik plastik parçalar hiç kullanılmasa bile zamanla eskiyor. (Örneğin lastikler veya kayışlar)

Son olarak zorunlu sigorta fiyatları çok yüksek. 750-1000TL'ye yaptırıp ucuza hallettim diyenler var, gerisini sen düşün:

http://sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/TrafikSigortasiPrimBilgilendirme.aspx

Eğer mümkünse mutlaka kasko yaptır, ne olur ne olmaz.

Kısacası araba işi masraflı hem de çok masraflı iş. Tek kalemde 700-800-1000TL ödemek işten bile değil. Masrafsız araba yok inan ki.

VW araçların neredeyse tamamı mı?? Şirketler için VW araç almak aşırı mantıksız. Diğer söyledikleriniz şirket aracı olarak kullanılıyor ama VW'nin şirket arabası olarak kullanıldığına rastlamadım daha. VW düşmanlığı da bir yere kadar.

• Yoo bilakis VW araçları severim.

Ama gerçekçi olalım, Polo, Jetta, Passat modellerinin hangisi filo kiralama şirketlerinde veya herhangi bir şirkette kullanılmıyor? Daha geçende ihale olmuş beyaz Polo'ları alıp dizmiş galericiler Hepsi 34 plaka ve plakalar ard arda gidiyor.

Haa CC veya New Bettle olur o hususi kullanılmıştır eyvallah.

Adana'da son kasa Golf marka taksiye (evet ticari sarı taksi) bindim hocam ne diyorsun
  • E36 coupe kullanıyorum. 93 model. 24,5 tl ye aldım. ufak tefek eksikleri var ama hem şekil hem de bastığın zaman iyi gidiyor. :) ilave olarak sigortası 1030 tl ye 3 taksit yaptım.
  • Sağolun. Halen kafam karışık citroenleri almayın diyorlar geçen temiz c3 buldum. Bırakmak zorunda kaldım. Peugot lar için de masraflı diyorlar. Bu paraya daha iyi ne alınabilir kafam karışık şu an. Megane 1 tavsiye eder misiniz peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o parayla dacia logan 2006 lpg li alabilirsin. Fazla masraf çıkarmaz. B sınıfı araclar bulabilirsin. c sınıfı araçlarda ise yaşı büyük bulabilirsin. Birde paranın hepsini kullanma. yedekte 3000Tl ayır. ilkkez trafik sigorgası yaptıracağın için en az 1100Tl tutar. bir kaç eksigi olur. onlara harcarsın. mutlaka güzel bir yere otoekspertiz yaptır. sanayiye gidip bir ustaya gösterme. Yanına arabalardan anladığını söyleyen biriyle git. Ama sadece onum sözüyle alma. Sadece ön eleme yaptır. Ondan sonra içine sinerse profesyonel bir yerde otoekspertiz yaptır. Bir akrabam 9000 Tl ye lada vega aldı. Sözde anlayanla gitti. Radyöter delik. eksoz patlak. disk ve balatalar bitik. motor arızalı. Sadece motor arızasına 3000Tl istediler. Sözümü dinleyip otoekspertize gitmedi. Gerek yok dedi. 200 Tl ye tamah etti. Şimdi harcadığı ve harcayacağı paralar arabanın yarı parası oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: pikatel75

o parayla dacia logan 2006 lpg li alabilirsin. Fazla masraf çıkarmaz. B sınıfı araclar bulabilirsin. c sınıfı araçlarda ise yaşı büyük bulabilirsin. Birde paranın hepsini kullanma. yedekte 3000Tl ayır. ilkkez trafik sigorgası yaptıracağın için en az 1100Tl tutar. bir kaç eksigi olur. onlara harcarsın. mutlaka güzel bir yere otoekspertiz yaptır. sanayiye gidip bir ustaya gösterme. Yanına arabalardan anladığını söyleyen biriyle git. Ama sadece onum sözüyle alma. Sadece ön eleme yaptır. Ondan sonra içine sinerse profesyonel bir yerde otoekspertiz yaptır. Bir akrabam 9000 Tl ye lada vega aldı. Sözde anlayanla gitti. Radyöter delik. eksoz patlak. disk ve balatalar bitik. motor arızalı. Sadece motor arızasına 3000Tl istediler. Sözümü dinleyip otoekspertize gitmedi. Gerek yok dedi. 200 Tl ye tamah etti. Şimdi harcadığı ve harcayacağı paralar arabanın yarı parası oldu.

yorumunuz için teşekkür ederim. kenarda 25000TL param var. 22000 aracına göre 23000TL verip kalanı dediğiniz gibi çıkacak masraflara ayırmayı düşünüyorum. aklıma takılan peugot gerçekten arıza yapar mı? bir kaç tane 307 modeli vardı kimi iyi diyor kimi kötü. aklım karışık şu anda. tip olarak da hoşuma gitti açıkçası ailem için de yeterli olur. 3 kişiyiz zaten.
    dacialara bulaşmayı pek düşünmüyorum memnun olan kimseyle karşılaşmadım şimdiye kadar. dediğim gibi pek arabadan anlamam ama en azından 3-4 sene kullanabileceğim bir araç arıyorum.

• Temizine denk gelirseniz o paralara alınır. Kötü araba yok. bakımsiz araba var. Bazıları bakım masrafı birikince yaptıracağına satıyor. Dikkatli olmak lazım. O paralara kia rio var. dizel. 2006-2007. oda çok güzel araba. çekişi çok iyi. yakıtı az. kayınçoda var. ben beğeniyorum. parasına göre iyi. yoksa her zaman iyinin iyisi var.

• Peugeot 206 da görebilir. Geçen arkadaş aldı memnunum falan diyordu
  • 206 , hyundai accent olabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.