Şimdi Ara

2.Pc için işlemci tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • P4 işlemcili eski bir bilgisayarım var.2-3 yıldır kullanmıyordum.Açayım dedim çok yavaş geldi gerek internet gerek oyun içinde hd5670 bulup taktım.biraz olsun hızlandı.ama hala bir kasıntı var anlayamadığım.Baktım anakartım e8500 e kadar destekliyor.e8500 alsam eşekten inip ata binmiş olurmuyum. yani o farkı hissedermiyim?Oynadığım oyun sadece knight online öyle çok grafikleri yüksek bir oyun değil, oyuna girdiğimde işlemci ısısı 50 dereceyi buluyor.Yeni alacağım işlemci ile bu ısı düşer mi yardımlarınız lazım kısaca.

• upup yardım lütfen
  • blockade29 B kullanıcısına yanıt
    Farkeder tabi ekran kartının işlemciye yaptığı darboğaz kalkar diye tahmin ediyorum
  • hocam değer mi yani vereceğim 80 liraya?Boşuna masraf olmasın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blockade29 -- 31 Temmuz 2014; 18:47:22 >
    Hocam bende e8200 var ekran kartı olarak ise 430 gt var 1440x900 çözünürlükte full ayarlarda lol oynuyorum. Ayrıca işlemci bilgisayarın en temel parçası olduğu için performansı kesinlikle görürsünüz internette dolaşırken bile
  • Şu anki tam olarak pentium işlemcinin modelini yazarmısın tam olarak?
  • teşekkürler ben de tam olarak bunu merak ediyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blockade29 -- 31 Temmuz 2014; 19:06:50 >
    http://www.cpu-world.com/Compare/491/Intel_Core_2_Duo_E8300_vs_Intel_Pentium_4_630.html

Türkçe meali;

Cpu world derki e8300 p4 630 dan tek çekirdek performansı %125 daha üstündür.Benchmarklarda ise %160 daha üstündür e8300.Çoklu çekirdek uygulamalarda ise %400 daha üstündür.Ağır hafıza uygulamalarında ise %93 üstündür e8300. Yani değer

• ehehe çok teşekkürler :)
  • i?lemci ysysy 50 derece çok dü?ük zaten o anlamda yeni alaca?ynyz 50 den fazla olacaktyr. 70 ler bile normaldir oyunlarda i?lemcide.
  • quote:

Orijinalden alıntı: THEKNIGHT

i?lemci ysysy 50 derece çok dü?ük zaten o anlamda yeni alaca?ynyz 50 den fazla olacaktyr. 70 ler bile normaldir oyunlarda i?lemcide.

merhabalar o zaman kasması sıcaklıktan değil diyorsunuz işlemci yetersizliğinden yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: blockade29

quote:

Orijinalden alıntı: THEKNIGHT

i?lemci ysysy 50 derece çok dü?ük zaten o anlamda yeni alaca?ynyz 50 den fazla olacaktyr. 70 ler bile normaldir oyunlarda i?lemcide.

merhabalar o zaman kasması sıcaklıktan değil diyorsunuz işlemci yetersizliğinden yani?

e herhalde yani çok eskimiş işlemcin artık yetmiyo.. işlemciler sıcaktan kasılmazlar. o mantık yanlış. bence sen sistemi yenile.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.