Şimdi Ara

2 pc Arası bağlantı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
824
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2 pc arası ethernet kablosuyla bağlanıyorum ancak resimdeki gibi şifre ve parola istemektedir.Ancak şifre ve parola korumayı nasıl kaldırabilirim.

2 pc Arası bağlantı

• Hergün aynı soru/sorunları görmekten böğğk geldi. Ne kadar tembel bir toplum olduk dimi ?

http://forum.donanimhaber.com/m_35512790/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kumandan
    Hergün aynı soru/sorunları görmekten böğğk geldi. Ne kadar tembel bir toplum olduk dimi ?
    http://forum.donanimhaber.com/m_35512790/tm.htm

Cok ya$a Kumandan.. Soyledigimizde de suclu biz oluyoruz ayni soruya 100lerce kez cevap vermi$ olmamiza ragmen..
  • Valla bazen kendimi kullanılmış gibi hissediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceo_07

Arkadaşlar 2 pc arası ethernet kablosuyla bağlanıyorum ancak resimdeki gibi şifre ve parola istemektedir.Ancak şifre ve parola korumayı nasıl kaldırabilirim.

2 pc Arası bağlantı

bilgisayar yöneimi/ kullanıcılar / guest hesabını etkin hale getirerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuduk
    quote:

Orijinalden alıntı: ceo_07
    Arkadaşlar 2 pc arası ethernet kablosuyla bağlanıyorum ancak resimdeki gibi şifre ve parola istemektedir.Ancak şifre ve parola korumayı nasıl kaldırabilirim.
     2 pc Arası bağlantı

bilgisayar yöneimi/ kullanıcılar / guest hesabını etkin hale getirerek.

Ya hu xp'de payla$ilmi$ bir klasor yokken guest/misafir hesabini aktif hale getirse ne olur??

Ayrica vista'da ise ağ baglantilarima sag tu$ ile ozelliklerine girdikten sonra parola korumali payla$imi kapatma orada..
    Atiyorsunuzda destekli atin bari kalip halinde yazip duruyorsunuz yanli$ yanli$..

• bakıyorum network te ki ayar icinizde kalmış, hazım zor tabi. ama soruyu da okumadan cevap verip 2. bir ayara yol alıyorsunuz.
    soruyu okursanız, nasıl paylaşım veririm diye sormuyor? şifresiz nasıl bağlanırım diye soruyor.

gereksiz gönderimde bulunmadan önce şunu da bilmek gerekir. hiç bir yere paylaşım vermeseniz bile default paylaşımlara (c$) erişim mümkün olduğu için herhalükarda paylaşılan dizin ve diskler listesi gelir. hatta zamanlanmış görev listesi (ya da Türkçe çevirisi her neyse) bile gözükür. tek gereklilk yeterli kullanıcı yetkisidir. o nedenle verdiğiniz cevap yanlış ancak şimdi öğrendiniz, ne de olsa bilgi paylaştıkça artar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuduk
    bakıyorum network te ki ayar icinizde kalmış, hazım zor tabi. ama soruyu da okumadan cevap verip 2. bir ayara yol alıyorsunuz.
    soruyu okursanız, nasıl paylaşım veririm diye sormuyor? şifresiz nasıl bağlanırım diye soruyor.
    gereksiz gönderimde bulunmadan önce şunu da bilmek gerekir. hiç bir yere paylaşım vermeseniz bile default paylaşımlara (c$) erişim mümkün olduğu için herhalükarda paylaşılan dizin ve diskler listesi gelir. hatta zamanlanmış görev listesi (ya da Türkçe çevirisi her neyse) bile gözükür. tek gereklilk yeterli kullanıcı yetkisidir. o nedenle verdiğiniz cevap yanlış ancak şimdi öğrendiniz, ne de olsa bilgi paylaştıkça artar.

Ne ayari almi$sam cok merak ettim?
    1. Payla$im yoksa XP'de herhangi bir payla$im listesi gormezsin keza XP kullanicida $ifre yoksa $ifre sormaz. Bilgisayar ismine girersiniz ici bo$ cikar.
    Tabi herhangi bir domain yapisi vs yoksa..
    2. Vistada hic bir klasor payla$ilmasa bile bir bilgisayar ismine girdiginizde kullanicida $ifre olmasa bile bu giri$ ekrani cikarki bu kapatilabilir.
    3. Ayara ihtiyaci olan sizsiniz sanirim fakat varsayilan ag gecidiniz ben degilim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.