Şimdi Ara

2. HDD Harici gibi gözüküyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende 160 GB Pc'yi yıllar önce aldığım HDD duruyordu bozulmadığı için değiştirmedim hiç ama yeni nesile geçince yeni bir hdd almaya karar verdim ve WD marka 1 TB'lik dahili bir HDD aldım hdd'yi bağladım ama bağlamak için CD'romun kablosunu kullandım niye böyle yaptım bilmiyorum başka kablo göremedim. Ama şimdi hdd harici gibi gözüküyor bir sorun olur mu şimdi format atacağım ve sistemi yeni hdd'ye kurmak falan istiyorum. Bu sorunu nasıl halledebilirim? Ayrıca CD Rom'un kablosunu kullanmakta sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin066 -- 18 Ağustos 2014; 18:56:57 >

• Bios ayarlarından SATA ayarlarına gir.O Hdd hangi porta bağlıysa onu bul.AHCI olarak değiştir.Yada e-sata ayarlarına gir iptal et.
  • Sata ayarlarında taktığım hdd gözükmüyor. Sadece birincil hdd gözüküyor. E-sata kısmını ise bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engin066 -- 18 Ağustos 2014; 22:13:14 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok mu bilen? Format atacağım atamıyorum. :(
  • Hocam eski hdd sata 3 de takılı yenisi ile sata 4,5,6 dan birisinde eski hdd kablosunu yeni hdd ye yeni hdd nin kablosunu eski hdd ye takarsan sorun çözülür yeni hddyi boot eder eski hdd harici görünür kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.