Şimdi Ara

2.EL CİHAZ IMEI KAPATTIRMA(TEHDİT İÇERİR)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen pazar günü lumia cihazımı 5s ile takasladım üste de bir miktar para verdim o gün fatura yanımda olmadığı için bugün faturaları değişecektik fakat telefonu geri almamı söylüyor almazsam ımeı kapattıracağım diyor. Ne yapabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocyhy -- 22 Mart 2016; 20:56:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu lavuk kapatır imei klonlar faturada yoksa açtıramazsın böyle adamlarla takas yapılmaz.

• Hiç de bişey olmaz. Satış için nereden konuştunuz? O kayıtları bu konuşmaları vb iletişim için kullandığınız şeylerin çıktısını alın. Telefonu kapattırırsa savcılığa suç duyurusunda bulun. Tehtid edeni beter edeceksin.

• Yapman gereken şey özelden arayip bir güzel sovucen son cumlendede ne mok yersen ye dicen. Ben sinirlendim şurada

• Kardeşim sizin değişme işleminden önce yapmış olduğunuz konuşmalar mesela whatsappda telefonu ne şekide değiştireceğinize dair yazılmış konuşmakar elinizde ise gidip kendisi hakkıda suç duyurusunda bulunun millet illa yazılı bişeylerin altına imza atılırsa sözleşme olacağını zannediyor sözlü beyanlar dahi eğer ki ispat için gerekli şeyler varsa sözleşme sayılır. Bu şerefsiz arkadaş kendisini belli ki kurnaz sanıyor.

• Avukat bir akrabam var onunla görüştüm o da böyle bir şey yaparsa suç duyurusunda bulunuruz dedi,takas yaptığımız yer bir tanıdığımızın restaurantı ve kameralar mevcut o kamera kayıtlarını da yarın almayı düşünüyorum ne olur olmaz diye bakalım sonraki ki günler ne getirecek.

• hic bir halt yapamaz rahat ol sende one güzelce söv simdi defol git nereye ne sikayeti ediyorsan et de iddaya girerim elinde fatura bile yok ..
    inan hic bir sey yapamaz rahatina bak ...
  • godzilla34 kullanıcısına yanıt
    Cihaz 3 hafta önce değişmiş telefonu getirdiğinde onu da gösterdi fakat o fatura yerine geçer mi onu düşünüyorum.
  • Kanunlar açık şikayette bulununacaksan eğer kanun koyucu derki elinde bu şikayet için belge varsa ver yoksakusura bakma bu alışveriş ile aranızda bir kağıt yoksa tutturacağı tek şey çalıntı demesi ...
    Buna karşıda senin elinde yazışmalar var dikkat etsin kendisi ceza almasın iftira bir suçtur ve sana dava açma Hakkı verir ...
    Rahat ol dostum gitsin kafasını nereye isterse vursun

• Satış sözleşmesini nasıl yaptınız?Yardımcı olayım size? Yazılı mı yaptınız sözlü mü??
  • suuyurbendeuyurum kullanıcısına yanıt
    o tarz bir şey yapmadık o gün fatura dükkanda olduğu için bu gün için sözleşmiştik fakat bu şekilde gelişti.
  • Olur da telefonu kapattırırsa konuşma kayıtlarının bir örneği ile en yakın yerdeki Cumhuriyet Savcılığı'na gidip suç duyurusunda bulun.

Böylelerinden bedava ürün bile alınmaz. Cihaz takaslarken, satış sözleşmesi yapman ve karşı kişinin kimlik fotokopisini alman gerekirdi.

Kayıt düşürme işlemi için de pasaport sahibinin bizzat BTK'ya başvurması gerekiyor. BTK'nın bu işlemi nasıl kovuşturduğuna ilişkin bir fikrim yok.
  • Al telefonu ara. Aynı anda ses kaydına al. Döktür tüm meseleyi sonra elinde koz olarak kalsın. Aman ha montaj felan der paralel der atarlar içeri dikkat et

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeşim takas işleminin yapıldığına dair elinde su götürmez belgeler var. Aranızda sözlüde olsa hukuki açıdan uygun bir sözleşme yapılmış sıkıntı olmaz hiç merak etme sen belgeleri kaybetme yeterli ilk sıkıntıda gidip şikayette bulun.

• Ben cihazımı geri almayı da kabul ettim uzamasın diye,paramı ver cihazını veriyim kendi cihazımı alıyım diyorum ona da yanaşmıyor.
  • Hiçbir şeyi kanıtlayamasın telefonun klonlandığında adam yapmadım der olur biter.. Mahkemelere falan güvenme..

• Bir de üste çıkmaya çalışmış zeytinyağı gibi. Ben sinir oldum :D

• Şu an kullandığım cihazı kapattırırsa ben de kendi verdiğim cihazı kapattırırsam suçlu durumuna düşer miyim?
  • eger o adam seni veya telefonu herhangi bir sikayette bulunursa bende essek gibi bagiririm okadar .....
    hatta ara veya msj at telefonu bana sattigini söyle
  • söyle beni arasin ...lazim olursa vereyim sana telefon numarami ...s.......m belasini
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.