Şimdi Ara

(2. EL) Araç tavsiyesi vw, peugeot, ford, opel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, NİSSAN Primera 1.6 Visia (2. EL) almayı düşünüyorum sizce aracın artıları ve eksileri nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m_atalay -- 24 Temmuz 2007; 11:43:22 >

• kısaca şöyle söyleyeyim ..

hafıza i beser nissan ile maluldur

nissan insan hafızasının bir ürünüdür alabilirsiniz
  • Primera 1.6 Visia 2. el Fiyatları 20 milyar ve üzerinde ama sıfır araç fiyatı 38 milyar bu farkın sebebi nedir? Benim baktıgım 2. el 2003 - 2004 model ve 70000 ile 80000 km lik araçlar bunlar fiyatı etkileyecektir ama bu kadar bir fark beklemediğim için fikrinizi almak istedim. Aracı kullananlar varsa yakıt harcamı ve özellikleri hakkında yardımcı olurlarsa sevinirim.
  • Yardımcı olabilecek kimse yokmu veya fikir beyan edecek
  • quote:

Orjinalden alıntı: m_atalay

Yardımcı olabilecek kimse yokmu veya fikir beyan edecek

araç 1,6 motora göre az yakar. ama aracın çekişi çok iyi değil.
  • Başka eksik olarak gördügünüz yanları varmı? Ailece kullanabilecegimiz bir araba arıyorum sizin tavsiyeniz başka marka ve model varmı?
  • bi kaç gün önce aynı konu açılmıştı orayada yazmıştım konforlu , donanımlı , amortisörleri sert ve buda yol tutuşu artırıyo ayrıca yerden yüksek oluşundan dolayı daha hiç altını vurmadık yani içi dolu olunca bile çok alçalmıyo ... fakat tek eksi yönü ağırlık-motor gücü orantısı yani biraz kasa ağır geliyo gibi fakat 190 km hızı hiç kasmadan rahatça gördü buda pekte anımsanacak bi rakam değil
  • nissan ların genel özelliği heralde biraz hantal olması 2000 model nissan dizel kullanmıştım araç çok ağır kalıyordu, ama konfor güvenlik, malzeme kalitesi mükemmeldi.
  • aslında senin bahsetiğin fiyat niye bu kadar iniyo sorusunun cevabı genelde d segmenti 1.6 motor araçlar da aracın çok yakar işte arabaya az o motor denmesi yüzünden insanlar da bi ön yargı war we bu araçların 2. elleri bu kadar düşüyor. bir tanıdığım 2004 laguna 1.6 aldı we 9 10 lt civarında yakıyo dedi şehir içinde şimdi kara kara düşünüyo. ama konfor olarak kullanırım ben çok yaksın önemli diil diyosan al derim sonuçta alacağın araç d segmentinde . bakarsan 1.9 we 2.0 motor ları hele dizellerin de fiyat baya yükseliyor. bi ara bunları bende çok araştırmıştım bir de bişi sorucam senin almak istediğin araçta arka görüş kamerası war mı ?
  • visia demiş visia larda kamera yok tekna donanım paketinde war
  • tamamdır ya ben karıştırmışım donanım seçeneğini
  • quote:

Orjinalden alıntı: bluemountain

tamamdır ya ben karıştırmışım donanım seçeneğini

olur kardeşm nolcak sıkma canını
  • Yorumları okuduktan sonra Nissan dan vazgeçtim, aracın hantal olmasın ve bizim kalabalık bir aile olmamız işleri zorlaştırıyor Arkadaşlar, Peugeot 307 HDİ, (307 SW hakkında ne düşündüğünüzü de söylerseniz sevinirim) Golf 1.6 Primeline, Vectra 1.6 Comfort ve Focus Ghia 1.6i modellerinden birini seçmeyi düşünüyorum bu araçlardan hangisini önerirsiniz. 2. el oldukları için bir sıralama yaparsanız sevinirim, sizin görüşleriniz doğrultusunda bir marka ve model seçmeyi düşünüyorum. Sorularıma cevap veren herkese teşekkür ederim.
  • vazgeçme sebebiniz aracın küçüklüğü kesinlikle olmamalı bence çünki araç çok büyük ve içi çok ferah bunu her binen söylüyo bu arada klimasıda çok güçlü ne yeni fordlarda ne astralarda bu kadar güçlü değil çünki hepsine bindim dediğim gibi tek eksi yönü motoru buda chip tuning gibi uygulamalarla düzelebilir diye düşünüyorum (ahh babamı bi ikna edebilsemm)
  • Bence dizayn ve konfor olarak iyi bir araba. Ancak 2. el satış ve servis açısından o kadar kesin konuşamam.
  • ileride satmayı düşündügüm için 2. el pazarı olması da önemli verdiğim araçlardan hangisini önerirsiniz?
  • ikinci ol olarak bence fiyatına değecek en iyi araba avensistir.konfor kalite ve uygun fiyatlıdır.ama dizaynı hoş değil. benim sıram avensis primera focus vectra 307sw sondan sonuncu.
  • peugeot 307 sw iyi araba ama 2001 den beri ayni artik cok eskidi.
    golfte eskisi kadar tutmadi fsi motorlarda sorunlar cikti ama 2. eli degerli oldugu icin alinabilcek bi araba.
    focusun tasarimi bence cok kotu ama malzeme kalitesi filan cok iyi tasarima onem vermiyosan bence focus al motoruda peugeot citroen volvo ve ford ortak motordur.
    opel vectra giibi agir bi arabayi bence sakin 1.6 alma cok pisman olursun kamyonlarla kapisirken.

sonuc olarak bence 1.6 dizelden vazgecme 307 ya da focustan birini al.(peugeot 308 eylulde avrupada satisa cikiyo cikinca 307 cok deger kaybeder)
  • Arkadaşlar araçlardan Golf 1.6 Primeline almaya karar verdim araç hakkında ki düşüncelerinizi alabilirmiyim ileride satmak istediğimdede sorun çıkarmayacaktır die düşünüyorum. Sizce km olarak nasıl bir sınır belirlemeliyim ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.