Şimdi Ara

2*1gb mı yoksa tek 2gb ram mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • msi p35-f ve e6750 işlemci için tek slot 2gb mı yoksa 2*1gb dual channel kullanacak şekilde mi ram takmalıyım
    intel çok etkileniyo mu dual ddr dan?
    overclock yapılmayacak

cevap yazarken ilerideki olası ram upgradei seçeneklerini de hesaba katar ve 2*1gb ramın fiyatının tek 2gb rame eşit oldugu varsayımından yola çıkarsanız sevinirim

• Twinmos DDR2 800 2GB 70 ytl. Direk 2x2 alsan en fazla 50-60 ytl fark eder 2x1'e nazaran...
    http://www.mavibilgisayar.com/yeni/index.php?Page=DetayliBilgi&No=6775

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alx -- 29 Aralık 2007; 10:33:25 >
  • veritech ddr2 800alıcam
    1gb ı 19 dolar
    2gb ı 39 dolar

merak ettiğim şey performansa etkisi..
  • Almışken 2*1 al derim ama veritech almanı önermem kingston, ocz falan al bence veritech kullandım çok iyi değil bence.Twinmostan ise uzak dur derim çok problem çıkıyor.
  • Bende Kingston önerirdim. 1+1GB ayrı ayri veya en iyisi DualKit olarak tek pakette satilanları tercih edin diyor fiyat olarak beni aştığı için ayrı aldım.
    Yalnız yeni aldığım Ramin paketinde ve Ramin üzerinde Kingston etiketi herbişeyi olmasına (eski Ramin tıpatıp aynısı) sisteme taktığımda Everest te uretici olarak tüm seri numaralarıda eklenmiş "Samsung" yazıyordu acayip şaşırdım hatta bu ne böyle diye değiştirecektim. Ama her bir programda Ramleri "Dual Channel: Aktif - 1+1GB 2GB DRR2 667Mhz" gösterdiği vede Oyunlarda bir sorun çıkmadığı için öylece bıraktım... Bunlarada dikkat edin derim. Hem Kingston ilk aldığım DDR2 ram de arkalı önlü sıralı halde (4+4, 8) chipler varken yeni Ramde sadece bir yüzünde 8 adet chip var...
  • 2*1gb dual al daha iyi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.