Şimdi Ara

1995 Renault 9 Broadway İncelemesi :) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
27.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım bu arabayı kullanıyor geçen gün makarasına süreyim dedim zar zor kaldırdım helal olsun bunu kullanan adama dedim
  • Bizdede vardı sattık taş gibiydi o kadar arkadan itişli arabaların kaldıramadığı önü 75 beygir önden itişli hali ile kaldırır dikkat edin gerçekten broadwaylar ilk kalkışlarda önü havalanıyor

1995 Renault 9 Broadway İncelemesi :)

birde hocam sizin arka tampon fabrika çıkışlı olarak böyle olmaması gerekiyor biz orjinal yedek parça taktırmıştık bu şekildeydi o yukarıda esnemiş plastik olmaması gerekiyor

• Paylaşım için teşekkürler, güzel olmuş.
    Peki bu Broadway RL, RN, RNİ ların farkları nelerdir?
  • Güzel inceleme elinize saglik :) cidden saglam arabadir ön cam mekanizmalari bile o kadar kullanilmasina ragmen 15 yil tık dememisti :) yanliz isimlendirme konusunda yanlisiniz var 98 den sonra üretilen lere veriliyor demişsiniz ama 91 senesinde almistik biz Renault 9 broadway gte idi . Springlere gore lastikleride kalindir soylediklerinize ek olarak :) vay be anilarim debresti :) 91 yilinda sifir alip 18 yil kullanmistik:)

Edit . Simdiki renolarda ki cam mekanizmalari da keske o zamanki gibi olsa, o zamanin en iyisini yapan reno simdi en .oktanini kullaniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 13 Aralık 2013; 23:23:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 97 model broadway rn vardı bizde de 2000 2004 arası.aldigimizda 17000km yapmıştı satarken 28000 idi sol on kapi hariç orjinaldi.beyaz renk baya seviyodum broadwayimizi 3000 e alip 10500 e sattik focus aldik

• Spring vardı. Karburator bozulunca cift bogazli taktirmistik. Arac guclenmisti :) 360bin km de motor yaptirmadan kazasiz olarak sattik

• Sizdeki orta kasa sanırım.En çok tutulan kasası olarak biliyorum.Köy yollarında karda çamurda tık demez, altı yüksek güzel araçlar.Biizm buralarda köylerde hala torosla beraber 1 numara....
  • Bunlardaki gorus açıları, yan aynalar, el freninin tutuşu çoğu araçta yok..
    Birkac yil 95model fumeye bindik; redline falan hak getire 7000e yasliyordu.. 20 kurus yakiyordu kurşunlu benzini; ilk marstaki eksoz kokusu da guzel kafa yapar
    distributor kablosunu teyp ve ruhsatla beraber eve getirirdik
    Kroniği,arka çamurluk ve plakalik curumesiydi karoserde
    Torosun ehli modeli diyebiliriz; keçidir keçi
    Ikinci bogazi acinca motorun sesi tahrik edici oluyordu
    Elle,motor fani acmak icin anahtar koydurmustuk iceri
    Kadife koltuk ve kapi icleri guzeldi; bundan sonra symbol alininca icine tukuresim gelmisti

• Gençliğim bu arabada geçti, hâlâ babamda duruyor 17 senedir bizde 110 bin küsür km'de, bizimki 1995 ikinci dönem üretim, jantları fairway jantı arkada emniyet kemerleri var ve tavan döşemesi sünger destekli güneşlikler için yer falan var :) Yazdan yaza memleket gittikçe binebiliyorum artık, aramızda sağlam bir bağ var kesinlikle satmayı düşünmüyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: REVENT0N

Paylaşım için teşekkürler, güzel olmuş.
    Peki bu Broadway RL, RN, RNİ ların farkları nelerdir?

En basit olarak şöyle anlatayım. RL son kasa diye tabir edilen Broadway'lerin Spring'i. RN = Broadway. RNI = enjeksiyonlu Broadway

RL bomboş bir arabadır. 98 üretimi olmasına rağmen merkezi kilit elektrikli ön camlar bile yoktur.

RNI'de kullanılan Energy motor tek nokta enjeksiyonludur. Normal C2J kodlu motora göre biraz daha sessiz ancak narin bir motordur.
  • Haziran ayına kadar bizde de vardı. 95 model Broadway. 255.000 km de ve şehir içi 9.5- 10.5 litre lpg sarfiyatı vardı. Aldığımızda 130.000 km de idi ve 8-9 yıl kullandık. 6300 devir çevirdiğini bilirim bizim arabanın.
    Bolu dağında dizel accentle 3. vites 5500 6000 devirlerde kafa kafaya kapıştığımızı bilirim. Hatta sollamaya çıkmaya çalışan w140 kasa Mercedese selektör çekmiştik tekrar sağ şeride kaçmıştı adam. Babamla halen daha güleriz. Kışın Kartalkayanın altında ki bir yaylaya çıkmıştık. Arkadaşın Tempra yaylanın girişinde kaldı. Bizim keçi 30-40 cm karda yayla evinin yanına kadar tırmanmıştı. Tırmandıktan sonra harareti 3. ve 4. çizginin ortalarında görünce eyvah eyvah eyvah dedim ama bir sıkıntı çıkmadı.

• Sene 2006'da 97 model Renault Broadway RNi aldım. 1 yıl kullandım. Frenleri hariç genelde memnundum.

Babam 1995 yılında 93 model Spring aldı. Otomatik camlı olanından. O yıllarda hep 70-80 model araçlara bindiğimizden, mercedes gibi gelmişti. Birkaç yıl kullandık.

Şu anda babamda 91 model broadway var. Bizim memleketin yolarına birebir.
  • Arkadaşlar günaydın
    Doğru yerdemiyim şimdiden özür. Bende 97 RL var bu aralar km ye 500 krş yakıyor anlayan bilen var mı bakımlarınıda 2 ay oldu yaptıralı neden artar yakıt bu kar birden.Teşekkürler yardımlarınız için
  • Vay beee... İnceleme güzel olmuş. Zamanında 94 model Spring almıştık, Şahin'den sonra oldukça seri ve kıvrak gelmişti. Altının yüksekliği, dağ tepe tırmanması, motorunun çevikliği aklımda kalan özellikleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

Renault 9 serisini incelersek eğer bu araçlarda yapılan en büyük hata isminin Renault Broadway olarak söylenmesi. Broadway serinin sadece 1998 yılından sonra üretilenlerine denir. 9 eki kaldırılmıştır. Renault 9 ise serinin genel ismi.

İnceleme için teşekkürler ama ben 15 ay 1992 model Renault 9 GTE Broadway arabaya bindim. Bindiğimi sanıyordum. Peki ben neye bindim. Bagaj kapağının üzerinde soluk halde BROADWAY yazıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Orijinalden alıntı: Jason Becker

Renault 9 serisini incelersek eğer bu araçlarda yapılan en büyük hata isminin Renault Broadway olarak söylenmesi. Broadway serinin sadece 1998 yılından sonra üretilenlerine denir. 9 eki kaldırılmıştır. Renault 9 ise serinin genel ismi.

İnceleme için teşekkürler ama ben 15 ay 1992 model Renault 9 GTE Broadway arabaya bindim. Bindiğimi sanıyordum. Peki ben neye bindim. Bagaj kapağının üzerinde soluk halde BROADWAY yazıyordu.

Broadway donanım paketinin ismi.

Serinin genel ismi Renault 9 olarak geçer. Şu kasadan itibaren araç 9 ekini kaybetmiştir. Sadece Renault Broadway olarak geçer.

Mesela sizin araçtan örnek vereyim.

Sol tarafta Renault 9 GTE, sağ tarafta Broadway yazar. Broadway donanım paketinin ismi.

• en tepedeki bdb 16 nin bdb 94 olanı da bizimdi yıllar önce, aynı tip, renk 93 beyaz spring
  • 94 broadway var bizde. 2008 de kullanmaya başladığımda 54 bindeydi, şimdi 102 bini buldu. Hararet ve antifriz boşaltma sorunu olmasa bi kaç yıl daha binerdim ama artık vadesini dolduruyor
  • broadway in bende büyük anıları vardır. seneler önce her hafta cuma günü iş çıkışı çocuğuma gezmeye gideceğimizi söylerdim nereye diye sorduğunda egzoz değiştirmeye derdim.

bu arada o sıralar arabalar o kadar pahalıydı ki şu broadway e verdiğim paranın iki katına kadiköyden ev alabiliyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Irrasyonel -- 16 Aralık 2013; 23:00:28 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.