Şimdi Ara

1972'de Ay'da çekilen tarihi video 4K 60FPS'ye dönüştürüldü (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
3
Favori
1.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Az önce bütün büyük oyunu bozdun tebrikler kardeşim amerika titriyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • götür beni aya aya ayoouvvvv

• Bende inanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gerçekmi bu ya sanki oyun gibi geldi ban  

• zaten 4k cekilmisti 144p yayinlamislardi

• Yapılan iş çok iyi değil mi ? Hayran kaldım.

• Aslında Ay'a gidilmedi lobisi, bi salın artık ya. Gerçeğe gözünü kapamış bir düz dünyacılar bir de siz. Adam zekice bir soru sorduğunu sanarak "neden peki videolarda hiç yıldız yok?" diyor. E be güzel kardeşim, adamlar seni kandırmak için bir organizasyon yapsa zaten oraya senin gibi süper zekiler için de 3-5 yıldız serpiştirirdi :D demekki olay o değil, uzay istasyonu canlı yayında video geçiyor, bak orada da yıldızlar görünmüyor, acaba neden? ah nasıl düşünemedik, salak amerikalılar bizi kandırmak isterlerken hep arka fona yıldız koymayı unutuyorlar asjdgakhdsal

• Bunların çoğunun özel olarak oluşturulmuş bir ortamda çekildiği söyleniyor. Yani aslında o yıllarda aya gidilmemiş, insanları uyutmuşlar sadece.

• hollowman_ kullanıcısına yanıt

nedense sürekli gece görüntüleri var. bu ay'a sürekli gece mi gidiyorlar. gündüz yok mu bu ay'da

• Bilgilendirme için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

nedense sürekli gece görüntüleri var. bu ay'a sürekli gece mi gidiyorlar. gündüz yok mu bu ay'da

troll olsun diye yazdın dimi bunu? ciddi değilsin

• Yorumlardan cehalet akıyor

• Hasan07-36 kullanıcısına yanıt

Bilemiyorum. Ben Ay'a gitmiş olsaydım. Dünya'yı kesinlikle kayda alırdım. Ay'ın bizim gördüğümüz yüzeyine inmemişlerse bir şey diyemem ona da tabi. Böyle bir görüntü yok. İkinci husus ise atmosferimizin olmasına rağmen Güneşli bir günde dahi gündüz Ay'ı görebildiğimiz oluyor. Dış ortamda yüzeyi pozlayarak (direk Güneş' e kadrajlamazsak) bunu fotoğraflayadabiliriz. Ama bu videolara göre o sırada Ay yüzeyi objektifin o anda gördüğü evrendeki en parlak nesne olmuş oluyor. İllaki uzaklardan ışığını gönderen güneşten bile daha parlak yıldızlar var. Bunların yüzeyden objektife takılması gerekir diye düşünüyorum. Hep yere bakan kamera, sabit poz değeri, dans eden astronotlar... Hepsi dışarı servis edilmemiş de olabilir fakat Ay gibi bir yere gittiyseniz oradan evrenin nasıl göründüğünü yansıtmak istemez miydiniz? Gidilebileceğine inanıyorum. Neden yapılmış olmasın diyorum fakat kendimce bu nedenlerden dolayı görüntüleri izlediğimde gidilmedi diyen arkadaşlara da inkarcı yaklaşamıyorum.

• Sakız çiğnemek orucu bozar mı? Diyenler gelmiş yine...
    ''Dünyağğ düzdür yiğeeennğğğ ''

• ROver gündüz ya işte !

• Montaj, 4Klanmis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu görüntülere bakınca insanın tüyleri ürperiyor.

• haha 50 yıl önce gittiler şimdi ne hikmetse gidilemiyor teknolojide geriye gittik galiba ne hikmetse.

• Mayalar Ay'a parmak bastılar.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.