Şimdi Ara

19 Yıllık Benzin Serüveni Bitecek mi Acaba? E36 320İA YARDIM!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkdaşlar yeni aldığım 1993 model 320İA 6 silindir 150BG aracıma 19 yıldır hep benzinle binilmiş bunun da son 11 yılını 43 yaşında bir bayanda geçirmiş. Hiç zorlanmamış gerek kaportası gerekse motor ve içi sıfır gibi duran taş gibi bir araba (maşallah). Araç herşeyi ile orjinal daha cam filmi bile uygulanmamış teybi orjinal BMW logolu teybi, paspaslarına varana kadar BMW logolu anlayacağınız arabada orjinal olmayan hiçbirşey yok. Şimdi gel gelelim en önemli olaya BENZİN Mİ LPG Mİ? Araç bukadar orjinalken LPG taktırıp orjinalliğin bozulmasına kıyamıyorum. Bir taraftan da ülkemizdeki malum benzin fiyatları bukadar uçmuşken ve 6 silindirli bir araca benzinde binmek de ciddi bir yürek ister. Aracı alalı 15 gün anca oldu. Şimdiden 500TL gibi bir benzin parası uçtu gitti Lütfen bana yardımcı olun. Bu araca LPG taktırmalımıyım? Taktırırsam hangi marka bir de bulunduğum il Aksaray(68). Küçük bir şehir olmasından dolayı burdaki ustalara güven sorunu yaşıyorum ister istemez. Bana civar illerden (Konya,Ankara,Kayseri) BMW üzerinde profesyonel olmuş bilhassa E36 ve 6 silindirde kendini ispatlamış LPG markaları ve ustaları hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Bu araç kullanıcılarının da yorum ve tecrübelerine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ediyorum... Hayırlı Ramazanlar diliyorum...

• Ben senin yerinde olsam. Güzel bir karbüratörlü sistem kurar.

Impco veya blos lpg karbüratörü alıp binerdim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

Ben senin yerinde olsam. Güzel bir karbüratörlü sistem kurar.

Impco veya blos lpg karbüratörü alıp binerdim...

Hocam söylediklerinden birşey anlamadım Bu hususlar hakkında fazla bilgim yok biraz detaylı anlatırsan sevinirim...
  • benzin ne ya tam amele yakıtı, acilen lpg ye geçmelisin. bu işler küçük yerlerde olmaz ankara da iyi bir servis bulmaya bak.
  • Şahine doğana kurulan tesisatı kuracaksın. Üstüne enjektör emülatörü ve LPG karbüratörü takacaksın bir daha arkana bakmayacaksın...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.