Şimdi Ara

183 bin tl bayılmak vs 6 ay

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 29 yaşında yazılımcıyım, işten çıktım yeni iş arıyorum bulamadım halen. Bu sırada askerlik geldi. Sanırım yaş geçtiği için yedek subay çıkmadı. Yedek subaylık çıksa hem maaşı alır hem kafa dinlerim diyordum. Erlik maddi problem yaratıyor. Çanakkale jandarma er çıkmış hala bedelli hakkınız var da yazıyor.

6 Ay askere gitsem bu sürede para kazanamamak var 6 Ay hapis gibi geçecek ama biriktirdiğim 183k yı fazie atsam dönünce 250k olur. 60k yesem 190k cepte.

Bu parayı bedelliye yatırıp 28 gün gitsem kalan 5 ayda iş bulabilir miyim 250k kenara koyabilir miyim muamma ama kafana göre takılıp hayata devam etmek var.

Hangisi mantıklı kararsız kaldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 6 ay askerlik yap daha iyi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ayda 30k yapiyor. Asgari zaten 17k. Yazilimciyim diyorsun, bence bu kadar vasat bi dusunce tarzini hak etmiyorsun. Yapistir bedelli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • PunisherLord P kullanıcısına yanıt

Adam faize para atmaktan bahsediyor. Alacağı 60k faizi kar sanıyor. Ekonomiden uzak bir arkadaş belli ki

• Özgür bir Ruha Sahipsen ve daha önce Yurtta kalmak gibi bir deneyimin felan yoksa Rahatına düşkünsen. Hiç 6 Ay Düşünme bile parasını öde direk Bedelli yap o 1 Ay bile çok uzun süre geliyor :)

• 182.609.04 ₺ vermek diyorum.

• dün yemin töreninden çıkmış biri olarak 500 bin de olsa bedelli yapmak diyorum. eğleniyorsun ediyorsun genellikle gırgır şamata ile geçiyor ama zaman gerçekten çok yavaş akıyor. 25 gün 3 ay gibi geçiyor. 6 ay kafayı yersiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.