Şimdi Ara

18 Yaş Ssk Güvencesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, on sekiz yaşımı doldurdum ve üniversiteye başladım bu sene ancak on sekizi doldurduğum için öğrenci olduğumu kanıtlamam gerekiyormuş, babamın sigortasından yararlanmak için ve ben de bir ay kadar önce gittim ssk pendik bürosuna ve öğrenci belgemi verdim. ancak, dün göz muayenesi için doktora gittiğimde bunun onaylanmamış olduğunu gördüler. hala, öğrenci belgesini alıp gidebilir miyim, bunun için bir süre var mıdır, birinci sorum bu? ikincisi burada hata kimde, belgemi verdiğim halde nasıl onaylanmamış?

• up.
  • Yılda 2 defa veriliyor diye hatırlıyorum. Öğrenci belgeni alıp sgk da ki bıyıklı ve göbekli amcaya veriyorsun. Belgenin tarihi yeni olmalı yoksa işleme alınmaz. Zorunlu gss yüzünden bi sıkıntı yaşanmış olabilir ama suç tabiki belgeyi verdiğin şahısta.
  • genelde sistemde problem olduğu için senin kağıt uçmuştur git bi daha ver
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet K.

Yılda 2 defa veriliyor diye hatırlıyorum. Öğrenci belgeni alıp sgk da ki bıyıklı ve göbekli amcaya veriyorsun. Belgenin tarihi yeni olmalı yoksa işleme alınmaz. Zorunlu gss yüzünden bi sıkıntı yaşanmış olabilir ama suç tabiki belgeyi verdiğin şahısta.

Ben bi kaç ay önce giderken bunu yapmak için son süreler falan diye bi duyum aldığımdan gitmiştim aceleyle, süre derken bunu kastetmiştim aslında, eğer görevli memur yapmamışsa, yarın bunu yapabilme imkanım var mı, yoksa bunu yapma süresi falan var da o doldu mu anlamında.
  • Bugün hastaneye gittim.Sürem dolmuş sanırım ücretli olarak bakıldım. 3 Ayda bir artık gidip yeniletmek gerekiyormuş, eve geldim öğrenci belgemi aldım sgk binası yakın zaten gidip verdim.dönüşte hastaneden hem tahlil sonuçlarımı aldım hem de sabah verdiğim 25 liramı geri aldım

ek: Ayrıca belgem 2011 den kalma bi sorun çıkmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AxeII -- 24 Mayıs 2012; 22:05:49 >
  • teşekkürler arkadaşlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.