Şimdi Ara

18 bine kadar araç tavsiyesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
1.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 20000 e colt yokkı temız ne olacak bu ınternet pıyasasının halı
  • 1.3, 2005, Getz Otomatik vites hakında ne düşünüyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temiz 206 bul.pejo nun başka arabasına bulaşma.ben206 dan cok memnun kaldım.kullanımı cok rahat ve basit.su an dizlerini denk getirmeye calısıyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hannde4 kullanıcısına yanıt
    yarı otomatik vitesi o yıllarda çoğu eline yüzüne bulaştırdı Toyota-Ford-Honda-Vw bunlardan birkaçı... Fiat dualogic daha sorunsuzdu. ilk aracınız şimdilik manuel ya da tam otomatik tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piastre -- 15 Ekim 2014; 10:11:11 >
  • Şuan için Getz Otomatik vites 2005 model bir araç için görüşüyorum.Sorun çıkmazsa inşallah sanırım alacağım ekspertizden sonra.21 bin fiyat aldım, biraz fazla geldi bana ama sanırım otomatik vitesler biraz daha pahalı oluyor daha uygununu bulamadım .Getzn otomatiği nasıldır kronik bir sorunu var mı çok masraf çıkaran ya da dikkat edin dediğiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hannde4 -- 12 Ekim 2014; 13:19:43 >
  • Otomaik alacaksanız yokuşta kaydırmamasına da dikkat etmeniz gerekir.Getz otomatik kullanıcılarına sormak gerek.
  • Getz otomatikler tam otomatik olduğu için yokuşta kaydırmaz. Fakat yakıt tüketimleri düşük değildir. LPG düşünmüyorsanız yakıt masrafı konusunu iyice araştırın.

2006 Mayıs'ta sıfır aldığımız dizel getzi 2013 Nisan'da okuldan öğretmen arkadaşımıza sattık, kendisi halen kullanıyor. Hiçbir majör problem çıkarmadı. Kullanımı çok kolay, çok konforlu olmasa da yeterli, çok seri, tam bir şehir içi aracıdır. Araç kullanmayı eşim de ben de o araçta öğrendik. Dizel olduğu ve muadillerine göre torku yüksek olduğu için hiç gaza basmadan aracı yerinden kaldırabilirsiniz, çok dik bayırlar dışında gaza basmanıza gerek kalmadan kalkış yapabilirsiniz ki bu çok büyük bir rahatlık. Yokuş kalkış desteği yok ama yüksek tork nispeten kolaylık sağlar.

İyi kullanılmış bakımlı bir dizel getz sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hannde4

Şuan için Getz Otomatik vites 2005 model bir araç için görüşüyorum.Sorun çıkmazsa inşallah sanırım alacağım ekspertizden sonra.21 bin fiyat aldım, biraz fazla geldi bana ama sanırım otomatik vitesler biraz daha pahalı oluyor daha uygununu bulamadım .Getzn otomatiği nasıldır kronik bir sorunu var mı çok masraf çıkaran ya da dikkat edin dediğiniz?

Otomatik kavrama meselesi biraz aracın yıpranmışlığıyla ilgili. Araca genel olarak baktığınızda iyi durumda görünüyorsa ve kmsi yüksek değilse kavraması da iyidir diyebiliriz. Ancak sürpriz masraf çıkarma ihtimali her zaman var çünkü 10 yaşında bir araç. Bunun dışında hyundainin 1.3 motorları 3 silindirdi o dönem sanırım. Bundan dolayı sıkıntı çeken kullanıcılar vardı. Yakıt konusunda ise 1.3 3 silindir bir motor+ otomatik şanzıman benzin olarak yaktığı kadar gitmeyecektir. Lpg düşünseniz iyi olur. Ekstra öneri olarak sizin de bahsettiğiniz colt 1.3 benzinli hali ile bile oldukça az yakan bir araç. Tek eksisi getz kadar kolay elden çıkmayabilir. Ben size clio 2007 civarı cliolara bakmanızı tavsiye ederim.

• Arkadaşlar 1.3 otomatik getzin yakıt tüketimi çok mu fazla?Her yerde böyle yorumlar görüyorum açıkçası gözüm bayağı korktu.

• Hyundai nin yakıtla ilgili sorunlu bi kaç modeli var bunu kendileride kabul ediyor ama bu araç getz değil başka modeli...

Siz okul için haftada 100 km yol yaparım demişsiniz 9 ayda 4 bin km yapar 4 bin de yaz için ilave edelim 8 bin km kullanacaksınız. Aynı motor hacmindeki araçların yakıtları çok farkı olmaz hele 8 bin km için yakıt konusu kriter olmaktan bile çıkar aralarında çok fark olmaz (Bazıları hariç marka model yazmayayım)

Küçük araç alacağınız için esp olsa daha iyi olur. Çok küçük araçlar güven vermiyor demişsiniz ama Allah korusun kafa kafaya çarpışan araçlar büyük olsalarda sonuç kötü olur. Sizi yolda tutacak savurmayacak kontrolü kaybettirmeyecek takla atmayı engelleyecek esp li bi araç olmalı ki kazayı önlesin.

Bütçeyi 21 bine çıkarmışsınız otomatik isteği seçenekleri azaltsa da daha iyi araçlar bulunabilir. Acele etmeyin şu 2. el sitelerine bi göz gezdirelim bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piastre -- 12 Ekim 2014; 21:53:53 >

• Bende İStanbul B.düzünde ikamet ediyorum banada bu fiyat aralığında 17-22000 önerirseniz memnun olurum genelde şehir içi ve manuelde kullanamda sorunum yok 3,5 yıl tecrübem var dizel araç veya en azından lpgsiz araç tercih ediyorum

tşkler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piastre

Hyundai nin yakıtla ilgili sorunlu bi kaç modeli var bunu kendileride kabul ediyor ama bu araç getz değil başka modeli...

Siz okul için haftada 100 km yol yaparım demişsiniz 9 ayda 4 bin km yapar 4 bin de yaz için ilave edelim 8 bin km kullanacaksınız. Aynı motor hacmindeki araçların yakıtları çok farkı olmaz hele 8 bin km için yakıt konusu kriter olmaktan bile çıkar aralarında çok fark olmaz (Bazıları hariç marka model yazmayayım)

Küçük araç alacağınız için esp olsa daha iyi olur. Çok küçük araçlar güven vermiyor demişsiniz ama Allah korusun kafa kafaya çarpışan araçlar büyük olsalarda sonuç kötü olur. Sizi yolda tutacak savurmayacak kontrolü kaybettirmeyecek takla atmayı engelleyecek esp li bi araç olmalı ki kazayı önlesin.

Bütçeyi 21 bine çıkarmışsınız otomatik isteği seçenekleri azaltsa da daha iyi araçlar bulunabilir. Acele etmeyin şu 2. el sitelerine bi göz gezdirelim bakalım.

Çok teşekkür ederim açıklayıcı bilgileriniz için.Biliyorum çok soru soruyorum fakat toyota yaris hakkında ne düşünüyorsunuz.TOyota hiç bildiğim bir marka değil fakat sanırım kendine ait bir ağırlığı ve hayran kitlesi var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hannde4 -- 12 Ekim 2014; 23:45:43 >

Yaris fena değil ama sizin için önemli olan marka modelden bağımsız bütçenize uygun dizaynını sevebileceğiniz ve yıpranmamış araç bulabilmek. Otomatik olunca daha da zorlaşıyor otomatik olması şart mı?
  • quote:

Yaris fena değil ama sizin için önemli olan marka modelden bağımsız bütçenize uygun dizaynını sevebileceğiniz ve yıpranmamış araç bulabilmek. Otomatik olunca daha da zorlaşıyor otomatik olması şart mı?

Şart değil sevgili piastre ama elzem diyebilirim yani şu an arada bir düz kullanıyorum fakat kendim otomatik alacağım günü nerdeyse iple çekiyorum.Düz bir arabada ne araba sürmekten zevk alıyorum ne de alışabiliyorum.Yarım saatlik yol bile beni müthiş yoruyor sürekli pür dikkat olduğum için.Bu nedenle kullanamyacağım düz bir araba yerine biraz daha risk alıp otomatik diyorum

Otomatik şartsa yakıt durumu manuele göre farklı olur. Bugün 2. el sitelerinde otomatik a-b segmenti araçlar baktım bütçeye uygun marka modeller belli iyi kötü yanlarını yazayım ama o bahsettiğiniz getz i almadıysanız...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Piastre -- 19 Ekim 2014; 1:51:12 >
  • quote:

Otomatik şartsa yakıt durumu farklı olur aynı hacimdeki motorlar bile çok farkeder. Bugün 2. el sitelerinde otomatik a-b segmenti araçlar baktım bütçeye uygun marka modeller belli iyi kötü yanlarını yazayım ama o bahsettiğiniz getz i almadıysanız...

Çok teşekkür ederim sana ve bana yardımcı olmaya çalışan herkese.Bahsettiğim Getz'i aldım şu an için memnunum.Sadece yakıt konusunda net bir fikir edinemedim, yakıt biraz zorlayabilir.Ama kullanımı çok rahat bir otomobil.Acemi olduğum halde bana trafikte hiç bir sıkıntı yaşatmadı .

• Bizde bir Fluence bir Fiat Stilo birde Getz var. Bu kriterlere uyan Stilo ve Getzdir.
    Stilo bariz bişekilde konfor donanım, genişlik vs farklı ve oldukça kaliteli bir araç onu sürmekten daha çok zevk alıyorum.
    Getz kutu gibi geliyor bana. Yakıt tüketimi benzilli olmasına rağmen abartı değildir.
    Yedek parça fiyatlarıda ikisininde sanayideki baktırdığım usta aynı benim :) Oem usta yani. İkiside uygundur
  • AYNIADAM kullanıcısına yanıt
    Madem konu sahibi aracını almış, ben sorayım. Stilo için hep aksi yönde yorumlar var. Çok sorunlu olduğu ve yedek parça bulmak da zor olduğu söyleniyor. Bununla ilgili fikrinizi merak ettim. Gebze'deyim bu arada, oto sanayimiz zengin sayılır.

• konuyu açan arkadaş gibi aynı özelliklerde bende araç bakıyorum şimdilik aklımdakiler dacia sandero (fiyat olarak cazip performansını bilmiyorum sadece bu aralar taksicilerin çok kullandığını görünce dikkatimi çekti yoksa otomobilden çok anlamam) - opel corsa ( temiz bulmak çok zor )
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.